Professional Documents
Culture Documents
Nastavna Priprema Prema Odbojka
Nastavna Priprema Prema Odbojka
TIP ČASA:
a) uvođenje b) obrada c) rješavanje problema d) vježbanje e) utvrđivanje f) tematsko
ponavljanje g) sistematizacija h) test/kontrolni rad
NASTAVNE METODE:
a) metoda razgovora b) metoda usmenog izlaganja c) metoda demonstracije d)metoda
čitanja i rad na tekstu e) laboratorijska metoda f) metoda grafičkih radova g) metoda
praktičnih radova h) metoda pisanja i pismenih radova
KORELACIJA
Korelacija sa likovnom kulturom, Bosanskim jezikom i književnošću, matematikom
CILJ SATA:
Omogućiti učeniku da razvije psihomotorne i funkcionalne sposobnosti; Sticanje osnovnih znanja iz
odbojke.
Bosna i Hercegovina Bosnia and Herzegovina
Federacija Bosne i Hercegovine Federation of Bosnia and Herzegovina
ZENIČKO-DOBOJSKI KANTON ZENICA-DOBOJ CANTON
MJEŠOVITA SREDNJA ŠKOLA MIXED SECONDARY SCHOOL
TEŠANJ TEŠANJ
_________________________________________________________________________________
ZADACI NASTAVNOG SATA:
a)Obrazovni:
Osposobiti odgovorne , kreativne , samopouzdane i poduzetne učenike; Osposobiti učenika kako bi
ovladao i usvojio znanja iz odbojke (osnovne vještine tehindividualne tehnike)
b)Funkcionalni:
Uticati na pravilna rast i razvoj učenika; Razvijanje kretnih i psihofizičkih sposobnosti učenika;
Zadovoljavanje potreba za kretanjem i takmičenjem
c)Odgojni:
Da razvije pozitivan stav prema odbojci i da ga posmatra kao kontinuirano bavljenjem tokom cijelog
života; Da učenici uživaju u odbojkaškoj igri i kroz igru razvijaju ljubav prema odbojci, a u cilju zdravog
i sretnijeg života
ARTIKULACIJA ČASA:
UVODNI DIO:
Zadatak 2. Zadatak 3.
Učenici ostaju u istoj formaciji samo što sada Jeedan učenik odbija loptu prstima dok drugi odbija
jedan učenik baca loptu ( deset puta) sa obje podlakticama. Poslije određenog broja ponavljanja
ruke prema učeniku sa kojim radi on mu mijenjaju ologe. Poslije oba učenika primaju loptu
odbija podlakticama. Po završetku mijenjaju podlakticama i vraćaju prstima
uloge
ZAVRŠNI DIO:
U završnom dijelu učenici izvode vježbe za relakasaciju i opuštanje mišića. Vrši se rekapitulacija časa,
ocjenjuju se najbolji učenici
Napomena:
Potpis nastavnika:
________________
Obrazac br SŠ 11