Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 1

SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN NO RPH = 11

TARIKH / HARI 30.08.2018 KHAMIS KELAS / MASA / 1 INSP/IKH 10.00 – 11.00


BIL. MURID HADIR 28
TEMA PENDIDIKAN KESIHATAN
BAB PEMAKANAN
STANDARD 9.1 Amalan pemakanan sihat dan selamat
KANDUNGAN (SK)
STANDARD 9.1.1 Memahami fungsi dan kepentingan makro nutrien iaitu karbohidrat, protein serta lemak.
PEMBELAJARAN (SP) 9.1.2 Memahami fungsi dan kepentingan mikro nutrien iaitu mineral serta vitamin.
KONSEP / ISTILAH Makro,mikro UNSUR PATRIOTISME Menghormati hak
KBAT (HOTs) Menganalisis ASPIRASI MURID Berpengetahuan,kemahiran berfikir
THINKING TOOLS Peta Pemikiran SUMBER / BBB Label makanan, kertas sebak, pen
EMK - KSSM Kerja sepasukan dan komunikasi marker, pelekat.
PBD TP 2
OBJEKTIF PEMBELAJARAN [LO]
Pada akhir PdPc, murid-murid akan Menyatakan perbezaan antara makro nutrien dengan mikro nutrien
dapat:
KRITERIA KEJAYAAN [SC]
Murid akan berjaya jika mereka 1. Menyenarai sekurang-kurangnya 2 kepentingan makro dan mikro nutrient dengan baik
dapat:
(Saya dapat …)
RANGKA PERANCANGAN PdPc - Pemulaan / Set Induksi - 10 minit 5W1H
FOKUS MURID Individu √ Pasangan √ Kumpulan √ Keseluruhan √ Effective Q
1.look think comment. Guru menunjukkan gambar jenis makanan kepada murid untuk mendapatkan respon.  Berdasarkan
(2minit) pengetahuan
2.No hand. Guru meminta 3 orang murid menerangkan apa yang mereka tahu berdasarkan gambar yang sedia ada
ditunjukkan oleh guru tadi.(6 minit) apakah
3. Perbincangan tentang LO dan SC (2minit) maksud
pengambilan
makanan
Aktiviti Pembelajaran - 40 minit sihat?
FOKUS MURID Individu √ Pasangan √ Kumpulan √ Keseluruhan √ Effective Q
1.one dua group. Murid berbincang tentang jenis-jenis makanan bersumberkan makro dan mikro nutrient serta  Kepentingan
kepentingannya. (10 minit) nutrien?
2. Thinking Tools. Dalam kumpulan murid menghasilkan satu hasil kerja daripada perbincangan mereka di
aktiviti 1(15minit).
3. Pembentangan kumpulan. Guru memilih 2 kumpulan yang terpilih untuk membentangkan hasil perbincangan
mereka di hadapan kelas. bouncing Question. Guru memilih murid melalui No Hand untuk menyatakan pendapat
terhadap hasil pembentangan oleh kumpulan pembentang. (15minit)
4. Guru memberi respon terhadap pembentangan kumpulan dan persoalan yang ditanyakan oleh murid. (5minit)

Plenari (Rumusan PdPc) – 10 Minit


FOKUS MURID Individu √ Pasangan Kumpulan Keseluruhan √ Effective Q
1. Perbincangan dan soal jawab  Apakah
2. rumusan (soalan uji minda) Questioning - KBAT langkah
Contoh soalan : mengapakah perlunya pengambilan makanan yang sihat dan berkualiti? mengatasi
masalah
obesiti?
IMPAK / REFLEKSI
Pencapaian Objektif Pembelajaran (LO/SC) Tindakan Susulan Penambahbaikan PdPc

You might also like