Professional Documents
Culture Documents
08.08.2022 0900 - 1000 Isnin: Hari: Isnin Tarikh: 08 OGOS 2022
08.08.2022 0900 - 1000 Isnin: Hari: Isnin Tarikh: 08 OGOS 2022
HARI : ISNIN
TARIKH : 08 OGOS 2022
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
1. Murid berbincang tentang pemerhatian pada permukaan air di halaman 87. Brain Racking (Fikirkannya)
2. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang pergerakan cahaya.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan
maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang
untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid menganalisis dan memahami contoh 5. Murid menjalankan uji kaji cahaya bergerak lurus.
pergerakan cahaya. Experiment (Pengujian Projek)
2. Murid di minta untuk menerangkan tentang 6. Murid menjawab soalan diberikan.
pergerakan cahaya. 7. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
membacakan jawapan.
3. Murid melakukan penyiasatan untuk membuktikan
cahaya bergerak lurus.
4. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan
siasatan.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang pergerakan cahaya dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 087-089 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM STRATEGI PdP Pembelajaran
Kontekstual
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya) PAK-21 Experiment (Pengujian
Projek)
KBAT Menganalisis KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK: ILMU Sains dan Teknologi EMK: NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ☐ 21 / 25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REFLEKSI ☐ 20 / 23 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐ 03 / 23 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
HARI : SELASA
TARIKH : 09 OGOS 2022
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Aktiviti
7. Murid menonton video teknik mengumpan bola dalam sukan bola tampar dengan menaip
“Art of Coaching Volleyball - Setting (Portland Clinic). Video Clips (Klip Video)
8. Murid melaksanakan permainan kemahiran mengumpan bola dengan menggunakan kaki
dan tangan.
9. Murid menyatakan apakah yang akan berlaku jika kedudukan postur badan tidak tegak
semasa mengumpan bola.
10. Murid menjawab soalan di halaman 28. Blank Blank (Isi Tempat Kosong)
Penutup
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kemahiran mengumpan bola dengan
menggunakan kaki dan tangan dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 27-28
ABM/BBM
PAK-21 Video Clips (Klip Video)
PAK-21 Blank Blank (Isi Tempat Kosong)
KBAT Mengaplikasi
EMK : ILMU Kelestarian Global EMK: NILAI Kerjasama
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
REFLEKSI ☐ 22 / 22 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
HARI : KHAMIS
TARIKH : 11 OGOS 2022
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
SAINS SK TAHUN 4
TARIKH 11/8/2022 MASA 0730 - 0830
MINGGU 20 HARI KELAS 4 UKM
Khamis
TEMA SIFAT CAHAYA
TAJUK Pergerakan Cahaya
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Cahaya Bergerak
STANDARD PEMBELAJARAN 5.1.1 Menyatakan cahaya bergerak lurus dengan menjalankan aktiviti
5.1.4 Menjelaskan pemerhatian tentang cahaya bergerak lurus melalui
lakaran, TMK, penulisan atau lisan secara kreatif.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dapat:
3. Menyatakan cahaya bergerak lurus dengan 3. Menyatakan cahaya bergerak lurus dengan
menjalankan aktiviti menjalankan aktiviti
4. Menjelaskan pemerhatian tentang cahaya bergerak 4. Menjelaskan pemerhatian tentang cahaya bergerak
lurus melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan lurus melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
secara kreatif. secara kreatif.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran terdahulu
3. Murid berbincang tentang pemerhatian pada permukaan air di halaman 87. Brain Racking (Fikirkannya)
4. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang pergerakan cahaya.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan
maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang
untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
8. Murid menganalisis dan memahami contoh 12. Murid menjalankan uji kaji cahaya bergerak lurus.
pergerakan cahaya. Experiment (Pengujian Projek)
9. Murid di minta untuk menerangkan tentang 13. Murid menjawab soalan diberikan.
pergerakan cahaya. 14. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
10. Murid melakukan penyiasatan untuk membuktikan membacakan jawapan.
cahaya bergerak lurus.
11. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan
siasatan.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang pergerakan cahaya dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 087-089 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM STRATEGI PdP Pembelajaran
Kontekstual
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya) PAK-21 Experiment (Pengujian
Projek)
KBAT Menganalisis KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK: ILMU Sains dan Teknologi EMK: NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ☐ 20 / 23 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
☐ 03 / 23 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
.2بربينچڠ ڤركارا كڤنتيڠن برادب كتيك برجوال بلي دان عاقيبة مڠابايكنڽ. MENCIRI ☐
.3اكتيۏيتي مڽنارايكنڽ دالم بنتوق ڤتا بوءيه كڤنتيڠن برادب كتيك برجوال بلي دان عاقيبة مڠابايكنڽ
اوتام
MENGANALISIS ☐
دالم كومڤولن.
.4 MENGHURAI ☐
روموسن دان ڤنيالين ڬورو. ڤنوتوڤ EMK
18 \12اورڠ موريد داڤت مڠواساءي أوبجيكتيف ڤمبالجرن دان دبري التيهن NILAI MURNI ☐
ڤڠاياءن/ڤڠوكوهن.
ريفليكسي/ايمڤك
18اورڠ موريد بلوم مڠواساءي أوبجيكتيف ڤمبالجرن دان دبري التيهن ڤموليهن. \06 PATRIOTISME ☐
KEUSHAWANAN ☐
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
HARI : JUMAAT
TARIKH : 12 OGOS 2022
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
5. Murid berbincang tentang pemerhatian pada permukaan air di halaman 87. Brain Racking (Fikirkannya)
6. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang pergerakan cahaya.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan
maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang
untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
15. Murid menganalisis dan memahami contoh 19. Murid menjalankan uji kaji cahaya bergerak lurus.
pergerakan cahaya. Experiment (Pengujian Projek)
16. Murid di minta untuk menerangkan tentang 20. Murid menjawab soalan diberikan.
pergerakan cahaya. 21. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
17. Murid melakukan penyiasatan untuk membuktikan membacakan jawapan.
cahaya bergerak lurus.
18. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan
siasatan.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang pergerakan cahaya dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 087-089 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM STRATEGI PdP Pembelajaran
Kontekstual
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya) PAK-21 Experiment (Pengujian
Projek)
KBAT Menganalisis KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK: ILMU Sains dan Teknologi EMK: NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ☐ 22 / 24 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐ 02 / 24 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
WWW.CIKGUGORGEOUS.COM