Professional Documents
Culture Documents
ур
ур
МЕТА:
навчальна: Повторити раніше вивчений редактор Microsoft Word, пригадати основні
прийоми роботи в Microsoft Word та здобути навички форматування тексту;
розвивальна: Розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички
самостійної роботи на комп’ютері;
виховна: Виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратність у
роботі, любов до уроків інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, презентація,картки із логічними завданнями,
картки із завданнями.
Наочність: паперові картки завдань та інструкційні картки.
План уроку
І. Організаційна частина
1. Привітання.
3. Перевірка присутніх.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Мотивація навчальної діяльності.
2. Повторення вивчених понять та дій.
3. Виклад нового матеріалу . Введення нових понять по електронних бібліотеках.
4. Пригадування текстового редактора Microsoft Word.
5. Основні прийоми роботи Microsoft Word.
6. Повторення всіх алгоритмів .
V. Практична частина.
1. Інструктаж
2. Робота за комп’ютером
VІ. Закріплення нового матеріалу.
VІІ. Підсумок.
Хід уроку
І. Організаційний частина
1. Привітання.
- Доброго дня, діти!
-Добрий день!
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось — не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати —
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож гаразд. Часу не гаймо
І урок наш починаймо.
3. Перевірка присутніх.
- Скажіть всі присутні на уроці? (якщо хтось відсутній, запитую чому)
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі. Слайд 1
– Діти, а в якому класі ми з вами зараз знаходимось?
(В комп’ютерному)
- А чим цей клас особливий?
(у ньому є комп’ютери)
- Давайте пригадаємо, які є правила поведінки у комп’ютерному класі
- Скажіть мені головне правило? Слайд 2
(Все робити тільки з дозволу вчителя)
(щоб діти краще запам’ятали, викликаю 2-3 учнів, для повторення правила).
- Головне правило ми повторили, а тепер давайте згадаємо, які ще є правила?
-Як правильно сидіти за комп’ютером? (Ноги на підлозі спина рівно). Слайд 3
-Яка має бути відстань від очей до екрану ? ( 50-60см.). Слайд 4
-А що означає цей знак? (Що не можна торкатись проводів). Слайд 5
-А цей? (не можна їсти за компютером). Слайд 6
-Хто мені скаже скільки можна працювати за комп’ютером? (15 хв.) Слайд 7
-Отже, хто ще раз повторить нам ці правила? (перепитую 2-3 учнів)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Мотивація навчальної діяльності
Колись люди працювали з текстом пишучі від руки , постійно шукали певний
матеріал, тепер на сьогодні це набагато простіше , люди використовують мережу-
Інтернет , і там знаходять готові тексти і вони ними користуються
- А чи завжди ви можете знайти в бібліотеці потрібну книгу ? (Ні)
- Де ви шукаєте книги , коли їх немає в бібліотеці? ( в Інтернеті )
Так дійсно , якщо немає можливості сходити в бібліотеку або вона знаходиться далеко
чи уже вечір , ви можете користуватися електронною бібліотекою в інтернеті.
Отож сьогодні ми будемо знайомитись з новою програмою для перегляду документів ,
яку називають електронну бібліотеку.
2. Повторення вивченого матеріалу.
2.1. Виклад нового матеріалу . Ведення нових понять
Комп'ютер — це надійний помічник сучасного школяра. Якщо відшукати потрібну
книжку в бібліотеці або магазині не вийшло, вам допоможуть електронні бібліотеки в
Інтернеті. (слайд 2)
Текстовий документ — об'єкт, що містить у зафіксованому вигляді інформацію
(слайд 3)
- Як ви думаєте , які переваги має електронна бібліотека?(її не потрібно тримати в
шафі, можна будь коли зайти в неї)
Електронна бібліотека — розподілена інформаційна система, що дозволяє зберігати і
використовувати різнорідні колекції електронних документів (текст, графіка, аудіо,
відео і т.і.) завдяки глобальним мережам передачі даних в зручному, для кінцевого
користувача, вигляді. (слайд 4)
Питаю в учнів що таке електронна бібліотека
- Що таке електронна бібліотека?
Для пошуку в Інтернеті існують спеціальні пошукові системи, які використовують
автоматичні засоби пошуку. (слайд 5)
Пошукова система – веб-сайт, що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті.
Сучасні електронні бібліотеки надають можливість ознайомитися з
інформаційними ресурсами бібліотеки , здійснити пошук книжок , отримати
довідково-консультаційну інформацію та доступ до електронних інформаційних
матеріалів , розміщених у вільному доступі на веб-сайтах. (слайд 6)
2. Натискаємо кнопку
3. Клацаємо на вільному полі
Хто бажає повторити алгоритм?
Завдання №1.Ввести з клавіатури «Скоро зима» та виділити словосполучення
напівжирним написанням.
Виділення тексту курсивом
1. Виділяємо потрібний фрагмент тексту
2. Натискаємо кнопку
3. Клацаємо на вільному полі
Завдання №1. У словосполученні «Скоро зима» прибрати жирність та
встановити курсив.
Підкреслення тексту
1. Виділяємо потрібний фрагмент тексту
2. Натискаємо кнопку
3. Клацаємо на вільному полі
Завдання №1. У словосполученні «Скоро зима» прибрати курсив та
підкреслити. Алгоритим
Комплексне завдання. У поданому тексті змінити розмір на 24, прибрати
жирність, колір змінити на зелений, виділити ввесь текст курсивом і зберегти в
папці «Осінь» на Робочому столі.
(Уже закінчується осінь. Багато птахів відлетіло у теплі краї, а інші вже
знайшли собі прихисток. Листя з дерев вже опало, трава пожовтіла. У повітрі
вже відчувається холод. Очікується, що скоро випаде сніг.)
(Повторення алгоритмів. Всі дії діти коментують. Я в цей час спостерігаю і
виправляю помилки).
V. Практична частина.
1)вступний інструктаж
Зараз ви самі будете працювати у текстовому редакторі. Я поділю вас на варіанти
та розсаджу за комп’ютери. Кожен отримає своє завдання. Якщо ви щось забули,
то у вас буде інструкційна картка, де ви знайдете відповіді на всі питання. Коли
щось не зрозуміло, то піднімайте руку. За моєю командою варіанти змінюються.
Спочатку працює перший варіант.
2. Робота за комп’ютером.
Під час виконання практичного завдання провожу поточний інструктаж в разі
необхідності.
VІ. Закріплення нового матеріалу.
- Що ви навчилися на уроці?( Користуватися електронними бібліотеками та
працювати в текстовому редакторі)
- В якому текстовому редакторі ми сьогодні працювали (Microsoft Word)
VІІ. Підсумок.