Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 8

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH) NORLY EMILIA RAMLY 2023/2024

MINGGU TARIKH / HARI AKTIVITI

17 APRIL 2023 Sesi Pembelajaran dan Pengajaran bagi sesi 2023/2024


dimulakan mengikut jadual sewaktu bulan Ramadan
16 – bermula 27 Mac – 19 April 2023
21 APRIL 2023

MINGGU TARIKH / HARI AKTIVITI


PdPc :-
● 4 MELOR – Bahasa Melayu (7:00 pagi – 8:30 pagi)
16 17 APRIL 2023
● 4 CEMPAKA – Bahasa Melayu (10:00 pagi – 11:00 pagi)
(sesi 2023/2024) (ISNIN)
● 5 KEMUNING – Bahasa Melayu (12:00 tengah hari – 1:00 petang)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH) NORLY EMILIA RAMLY 2023/2024

MINGGU 16
TARIKH HARI KELAS MASA
7:00 PAGI – 8:30 PAGI
17 APRIL 2023 ISNIN 4 MELOR
(JADUAL BULAN RAMADAN)
SUBJEK BAHASA MELAYU
Tema 1 : Merealisasikan Impian
TEMA / TOPIK / MODUL
(Faktor-faktor Kejayaan Usahawan)
Pada akhir pembelajaran, murid 4 MELOR dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Menyatakan 5 alasan yang akan berlaku dan menjadikan sesuatu yang wajar dilakukan daripada
dibaca, didengar dan ditonton dengan menggunakan ayat yang gramatis berdasarkan bukti yang
kukuh.
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN CATATAN
AKTIVITI PERMULAAN Lembaran tugasan
dan hebahan dalam
1 1. Murid dimaklumkan lebih awal oleh guru berkenaan persediaan kelas bagi penggiliran pembentangan.
Kumpulan Whatsapp
2. Murid dan guru akan mengimbas kembali tajuk pembentangan yang lepas sebelum memulakan sesi
pembentangan baharu.
AKTIVITI UTAMA
2 1. Kumpulan pembentang akan bersedia untuk membentangkan hasil perbincangan dan carian maklumat di Lembaran nota, fail,
hadapan kelas. pen marker
2. Murid dalam kumpulan yang lain akan mencatat maklumat dan bertukar-tukar pandangan dengan rakan
kumpulan yang lain.
3. Aktiviti dilakukan secara berkumpulan dalam bentuk Gallery Walk dan Travelling File. Setiap murid perlu
memainkan peranan masing-masing dalam setiap kumpulan.
4. Murid membina ayat lengkap bagi setiap maklumat yang diperolehi dalam bentuk ayat gramatis dan
bermakna.
5. Sesi penilaian pemerengganan dengan pelaksanaan aktiviti 1 stay 3 stray. Murid menilai berdasarkan
penulisan dan penilaian berdasarkan kematangan pengolahan pemerengganan pendahuluan.
AKTIVITI PENUTUP
3 1. Murid diingatkan berkenaan persediaan kelas berikutnya untuk memahami teknik dengan baik sebelum
memulakan latihan-latihan pengukuhan penulisan pemerengganan pendahuluan bagi Karangan Respons
Terhad dengan tepat mengikut teknik.
REFLEKSI
KEKUATAN
KELEMAHAN
PENAMBAHBAIKAN
CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH) NORLY EMILIA RAMLY 2023/2024

MINGGU 16
TARIKH HARI KELAS MASA
10:00 PAGI – 10:50 PAGI
17 APRIL 2023 ISNIN 4 CEMPAKA
(JADUAL BULAN RAMADAN)
SUBJEK BAHASA MELAYU
Tema 1 : Merealisasikan Impian
TEMA / TOPIK / MODUL
(Faktor-faktor Kejayaan Usahawan)
Pada akhir pembelajaran, murid 4 CEMPAKA dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Menyatakan 5 alasan yang akan berlaku dan menjadikan sesuatu yang wajar dilakukan daripada
dibaca, didengar dan ditonton dengan menggunakan ayat yang gramatis berdasarkan bukti yang
kukuh.
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN CATATAN
AKTIVITI PERMULAAN Lembaran tugasan
dan hebahan dalam
1 1. Murid dimaklumkan lebih awal oleh guru berkenaan persediaan kelas bagi penggiliran pembentangan.
Kumpulan Whatsapp
2. Murid dan guru akan mengimbas kembali tajuk pembentangan yang lepas sebelum memulakan sesi
pembentangan baharu.
AKTIVITI UTAMA
2 1. Kumpulan pembentang akan bersedia untuk membentangkan hasil perbincangan dan carian maklumat Lembaran nota, fail,
di hadapan kelas. pen marker
2. Murid dalam kumpulan yang lain akan mencatat maklumat dan bertukar-tukar pandangan dengan rakan
kumpulan yang lain.
3. Aktiviti dilakukan secara berkumpulan dalam bentuk Gallery Walk dan Travelling File. Setiap murid perlu
memainkan peranan masing-masing dalam setiap kumpulan.
4. Murid membina ayat lengkap bagi setiap maklumat yang diperolehi dalam bentuk ayat gramatis dan
bermakna.
5. Sesi penilaian pemerengganan dengan pelaksanaan aktiviti 1 stay 3 stray. Murid menilai berdasarkan
penulisan dan penilaian berdasarkan kematangan pengolahan pemerengganan pendahuluan.
AKTIVITI PENUTUP
3 1. Murid diingatkan berkenaan persediaan kelas berikutnya untuk memahami teknik dengan baik sebelum
memulakan latihan-latihan pengukuhan penulisan pemerengganan pendahuluan bagi Karangan Respons
Terhad dengan tepat mengikut teknik.
REFLEKSI
KEKUATAN
KELEMAHAN
PENAMBAHBAIKAN
CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH) NORLY EMILIA RAMLY 2023/2024

MINGGU 16
TARIKH HARI KELAS MASA
11:40 PAGI – 12:30 TGH HARI
17 APRIL 2023 ISNIN 5 KEMUNING
(JADUAL BULAN RAMADAN)
SUBJEK BAHASA MELAYU
Kesihatan dan Kebersihan
TEMA / TOPIK / MODUL
(Kebersihan Jadi Amalan)
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran, murid 5 KEMUNING dapat :
Menulis 5 ayat dalam pemerengganan pendahuluan karangan respons terhad (karangan pendek)
dengan menggunakan teknik kerangka karangan yang tepat dan mudah mengarang. (Teknik AMCP)
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN CATATAN
AKTIVITI PERMULAAN Lembaran tugasan
dan hebahan dalam
1 1. Murid dimaklumkan lebih awal oleh guru berkenaan persediaan kelas dan nota penulisan kerangka
Kumpulan Whatsapp
karangan dengan menggunakan bahan digital.
2. Murid akan membaca dan menyalin nota terlebih dahulu sebagaipersediaan untuk latihan pengukuhan
AKTIVITI UTAMA
2 1. Murid membaca bahan petikan yang diberikan untuk pemprosesan maklumat dan perpindahan maklumat
dalam bentuk peta berfikir Lembaran soalan dan
2. Murid meneliti bahan dan maklumat yang diberikan oleh guru sebagai rujukan dan persediaan untuk nota
penulisan pemerengganan lengkap.
3. Murid menyalin nota ringkas berserta kerangka karangan bagi memudahkan dan melancarkan penulisan
pemerengganan karangan mereka.
AKTIVITI PENUTUP
3 1. Murid diingatkan berkenaan persediaan kelas berikutnya untuk memahami teknik dengan baik sebelum
memulakan latihan-latihan pengukuhan penulisan pemerengganan dengan menggunakan teknik yang
betul dan tepat.
REFLEKSI
KEKUATAN
KELEMAHAN
PENAMBAHBAIKAN
CATATAN

MINGGU TARIKH / HARI AKTIVITI


PdPc :-
16 18 APRIL 2023 ● 5 DAHLIA – Bahasa Melayu (9:30 pagi – 11:00 pagi)
(sesi 2023/2024) (SELASA) ● 5 KEMUNING – Bahasa Melayu (11:00 pagi – 12:00 tengah hari)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH) NORLY EMILIA RAMLY 2023/2024
MINGGU 16
TARIKH HARI KELAS MASA
9:30 PAGI – 10:50 PAGI
18 APRIL 2023 SELASA 5 DAHLIA
(JADUAL BULAN RAMADAN)
SUBJEK BAHASA MELAYU
TEMA 2: Anda Bersih Anda Sihat
TEMA / TOPIK / MODUL TAJUK : Penulisan Rumusan)
Pada akhir pembelajaran, murid 5 DAHLIA dapat :
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Menulis 3 pemerengganan pendahuluan, isi dan penutup (rumusan) dengan menggunakan teknik
kerangka karangan yang tepat dan mudah mengarang Teknik 1:8:1
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN CATATAN
AKTIVITI PERMULAAN Lembaran tugasan
dan hebahan dalam
1 1. Murid dimaklumkan lebih awal oleh guru berkenaan persediaan kelas dan nota penulisan kerangka
Kumpulan Whatsapp
karangan rumusan dengan menggunakan bahan digital.
2. Murid akan membaca dan menyalin nota terlebih dahulu sebagaipersediaan untuk latihan pengukuhan
AKTIVITI UTAMA
2 1. Murid membaca bahan petikan yang diberikan untuk pemprosesan maklumat dan perpindahan maklumat
dalam bentuk peta berfikir Lembaran soalan dan
2. Murid meneliti bahan dan maklumat yang diberikan oleh guru sebagai rujukan dan persediaan untuk nota
penulisan pemerengganan lengkap rumusan dengan menggunakan Teknik 1:8:1
3. Murid menyalin nota ringkas berserta kerangka karangan bagi memudahkan dan melancarkan penulisan
pemerengganan karangan mereka.
4. Murid diarahkan melakukan gerk kerja berkumpulan bagi aktiviti Round Table bagi perkongsian idea dan
maklumat dlam kumpulan.
AKTIVITI PENUTUP
3 1. Murid diingatkan berkenaan persediaan kelas berikutnya untuk memahami teknik dengan baik sebelum
memulakan latihan-latihan pengukuhan penulisan pemerengganan dengan menggunakan teknik yang
betul dan tepat.
REFLEKSI
KEKUATAN
KELEMAHAN
PENAMBAHBAIKAN
CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH) NORLY EMILIA RAMLY 2023/2024
MINGGU 16
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH) NORLY EMILIA RAMLY 2023/2024
TARIKH HARI KELAS MASA
10:50 PAGI – 11:40 PAGI
18 APRIL 2023 SELASA 5 KEMUNING
(JADUAL BULAN RAMADAN)
SUBJEK BAHASA MELAYU
TEMA / TOPIK / MODUL Teknik Penulisan Karangan Respons Terhad (Kertas 1-Bahagian A)
Pada akhir pembelajaran, murid 5 KEMUNING dapat :
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Menulis 5 ayat dalam pemerengganan pendahuluan karangan respons terhad (karangan pendek)
dengan menggunakan teknik kerangka karangan yang tepat dan mudah mengarang. (Teknik AMCP)
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN CATATAN
AKTIVITI PERMULAAN Lembaran tugasan
dan hebahan dalam
1 1. Murid dimaklumkan lebih awal oleh guru berkenaan persediaan kelas dan nota penulisan kerangka
Kumpulan Whatsapp
karangan dengan menggunakan bahan digital.
2. Murid akan membaca dan menyalin nota terlebih dahulu sebagaipersediaan untuk latihan pengukuhan
AKTIVITI UTAMA
2 1. Murid membaca bahan petikan yang diberikan untuk pemprosesan maklumat dan perpindahan maklumat
dalam bentuk peta berfikir Lembaran soalan dan
2. Murid meneliti bahan dan maklumat yang diberikan oleh guru sebagai rujukan dan persediaan untuk nota
penulisan pemerengganan lengkap.
3. Murid menyalin nota ringkas berserta kerangka karangan bagi memudahkan dan melancarkan penulisan
pemerengganan karangan mereka.
AKTIVITI PENUTUP
3 1. Murid diingatkan berkenaan persediaan kelas berikutnya untuk memahami teknik dengan baik sebelum
memulakan latihan-latihan pengukuhan penulisan pemerengganan dengan menggunakan teknik yang
betul dan tepat.
REFLEKSI
KEKUATAN
KELEMAHAN
PENAMBAHBAIKAN
CATATAN

MINGGU TARIKH / HARI AKTIVITI


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (e-RPH) NORLY EMILIA RAMLY 2023/2024

19 APRIL 2023 TAMBAHAN CUTI – CUTI KHAS (SEMPENA PERAYAAN HARI RAYA
(RABU) AIDILFITRI)

16 20 APRIL 2023
TAMBAHAN CUTI (SEMPENA PERAYAAN HARI RAYA AIDILFITRI)
(sesi 2023/2024) (KHAMIS)

21 APRIL 2023
TAMBAHAN CUTI (SEMPENA PERAYAAN HARI RAYA AIDILFITRI)
(JUMAAT)

You might also like