Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

STUDENT: Anamarija Papić DATUM: 6.4.2023.

PISANA PRIPRAVA ZA NASTAVNI SAT MATEMATIKE

ŠKOLA: OŠ Lapad
RAZRED: 1. D
UČITELJ/ICA: Zdenka Kunić

NASTAVNA TEMA Zbrajanje (9+5)


NASTAVNA JEDINICA Zbrajanje
DOMINANTNA ETAPA Vježbanje/ponavljanje
NASTAVNOG SATA

CILJ I ISHODI:
CILJ SATA
Vježbanje zbrajanja s prelazom na deseticu

Učenik:
- zbraja i oduzima brojeve do 20;
- računske operacije zapisuje matematičkim
zapisom;
ISHODI UČENJA
- imenuje članove u računskim operacijama;
- određuje nepoznat broj u jednakosti;
- rješava tekstualne zadatke;
- poštuje razredna pravila.

NASTAVNE METODE I OBLICI RADA:


UVOD GLAVNI DIO ZAVRŠNI DIO
Metoda razgovora, Metoda razgovora,
DOMINANTNE
Metoda razgovora metoda usmenog metoda rada na
METODE RADA
izlaganja tekstu
DOMINANTNI Frontalni i
Frontalni rad Individualni rad
OBLICI RADA individualni rad
NASTAVNA SREDSTVA I POMAGALA:
LITERATURA
NASTAVNA SREDSTVA
NASTAVNA POMAGALA

ARTIKULACIJA SATA:
ETAPA SATA SADRŽAJ TRAJANJE

Uvodni dio Ponavljanje sadržaja uz Matematičku kutiju. 10 min


sata

Glavni dio 25 min


Zajedničko rješavanje zadataka za vježbu.
sata

Završni dio 10 min


Rješavanje i provjera nastavnog listića.
sata

PLAN ŠKOLSKE PLOČE:


NAPOMENA:
…………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………….
DETALJAN TIJEK SATA:
1. UVODNI DIO
Ulazim u razred, pozdravljam učenike. Govorim im kako ćemo danas zajedno
ponoviti i uvježbati zbrajanje. Pokazujem im kutiju. Govorim im kako se kutija zove
Matematička kutija te je prepuna znanja koja je spremna podijeliti s razredom. U
kutiji se nalaze papirići sa zadatcima npr. 9+5, 4+7, 5+6… Učenici ispred ploče
formiraju krug te im dajem upute za igru. Za početak ćemo odigrati jednu igru s
glazbom. Dok traje glazba, kutiju šaljete dalje. Kada se glazba zaustavi, onaj učenik
koji drži kutiju mora izvući papirić te zbrojiti dva broja.

2. VJEŽBANJE I PONAVLJANJE
Prije svega, ponovit ćemo nazive članova zbrajanja. Prozivam nekoliko učenika da im
odgovore na pitanja (Kako nazivamo brojeve koje zbrajamo? Kako nazivamo rezultat
zbrajanja?) Zatim govorim učenicima da otvore svoje bilježnice i napišu naslov
VJEŽBA. Učenicima dijelim jedan po jedan zadatak za vježbu koje zajedno
rješavamo. Sve zadatke lijepe u svoje zadaće jedan ispod drugog.

1. Dopuni. Prvi i drugi pribrojnik rastavljeni su crtom.

You might also like