Obrazac Za Pripremu Mat

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 8

STUDENT: ANAMARIJA PAPIĆ DATUM: 25.4.2023.

PISANA PRIPRAVA ZA NASTAVNI SAT MATEMATIKE

ŠKOLA: OŠ LUČAC
RAZRED: 2.
UČITELJ/ICA: DORA JELAVIĆ

NASTAVNA TEMA Parni i neparni brojevi


NASTAVNA JEDINICA Brojevi
DOMINANTNA ETAPA Obrada novog sadržaja
NASTAVNOG SATA

CILJ I ISHODI:

CILJ SATA Razlikovati parne i neparne brojeve

Učenik:
- određuje parne i neparne brojeve
- objašnjava zašto je broj paran/neparan
- rješava tekstualne zadatke

ISHODI UČENJA - spontano i kreativno oblikuje i izražava svoje


misli i osjećaje pri učenju i rješavanju
problema

NASTAVNE METODE I OBLICI RADA:


UVOD GLAVNI DIO ZAVRŠNI DIO
Metoda razgovora, Metoda razgovora,
DOMINANTNE
Metoda razgovora metoda usmenog metoda rada na
METODE RADA
izlaganja tekstu
DOMINANTNI Frontalni i
Frontalni rad Individualni rad
OBLICI RADA individualni rad
NASTAVNA SREDSTVA I POMAGALA:
Cindrić, Mišurac, Špika (2019.)
LITERATURA Matematička mreža 1, udžbenik
matematike u 1. razredu osnovne škole
NASTAVNA SREDSTVA
NASTAVNA POMAGALA

ARTIKULACIJA SATA:
ETAPA SATA SADRŽAJ TRAJANJE

Uvodni dio 10 min


- Ponavljanje množenja
sata - Najava teme

Glavni dio 25 min


- Usvajanje lekcije Parni i neparni brojevi
sata - Vježbanje zadataka

Završni dio 10 min


- Rješavanje nastavnog listića i provjera
sata zadataka.
PLAN ŠKOLSKE PLOČE:

NAPOMENA:
…………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………….
DETALJAN TIJEK SATA:
1. UVODNI DIO
Ulazim u razred, pozdravljam učenike. Govorim im kako ćemo danas prije nove
lekcije zajedno ponoviti tablicu množenja. Na ploču pišem primjer množenja i
dijeljenja te izmiješam imena članova. Zadatak učenika je da pored svakoga člana
postave točan naziv. Pokazujem im kutiju te im govorim kako se kutija zove
Glazbena kutija koja je prepuna znanja koja je spremna podijeliti s razredom. U
kutiji se nalaze papirići sa zadatcima. Dajem im upute: Pustit ću glazbu, a vi ćete
kutiju dodavati po razredu. Kad a se glazba zaustavi, učenik u kojeg se nalazi
kutija izvlači papirić, čita zadatak na glas te govori rješenje.
4  6 = 24
3  7 = 21
9  5 = 45
8  6 = 48
49 : 7 = 7
15 : 3 = 5
50 : 5 = 10
18 : 9 = 2
Najava cilja: Danas ćemo naučiti kako se zovu brojevi koji su djeljivi brojem 2 bez
ostatka i s ostatkom.

2. OBRAĐIVANJE NOVOG GRADIVA


Govorim učenicima da otvore svoje bilježnice i napišu naslov PARNI I NEPARNI
BROJEVI. Iz torbe vadim dvije čaše i jedanaest flomastera. Izvodim jednog
učenika te mu dajem upute: Prebroji koliko flomastera ima ispred tebe. Kada
prebrojiš podijeli flomastere u dvije čaše tako da je u svakoj čaši jednak broj
flomastera. Učenik zaključuje da je u svakoj čaši pet flomastera i da je jedan
flomaster viška. Pitam učenike: Možete li zaključiti zašto je ostao jedan flomaster
viška? Na ploču lijepim:
11 : 2 = 5 I OSTATAK 1
JER JE 25= 10 10 + 1 = 11

Učenicima pokazujem slike rukavica, čarapa i djece. Zajedno promatramo slike.


Što vidimo na prvoj sličici? Koliko cipela vidimo? Koliko djece vidimo na zadnjoj
slici? Zaključujemo da dvoje čini par. Možete li navesti u razredu neki par?
Dajem im upute za daljnji rad: Otvorite svoje udžbenike i na stranicu 110. Idemo
pogledati kakav Ante ima zadatak s čarapama. Zajednički rješavamo zadatak u
knjizi. Nakon toga učenicima dijelim plan ploče koji lijepe u zadaću, prozivam
učenike da pročitaju što su zalijepili u bilježnicu.

3. VJEŽBANJE I PONAVLANJE
Pitam učenike: Je li svima jasno što piše? Trebam li vam što objasniti? Trebamo li
ponoviti još jednom? Ako vam je svima jasno, idemo zajedno provježbati zadatke.
Zatim se vraćamo na zadatke u knjizi na stranici 111. Zajednički rješavamo i
provjeravamo zadatke.
NASTAVNI LISTIĆ
1. Spoji peteljkom parove trešanja.

2. Napiši sve parne brojeve manje od 20.

3. Koji je najveći dvoznamenkasti parni broj?

4. Koji je najmanji dvoznamenkasti parni broj?

5. Zaokruži točnu tvrdnju.

55 je paran broj.

55 je neparan broj.

6. Promotri zadane brojeve i napiši koji je među njima najmanji neparni broj.
NASTAVNI LISTIĆ
1. Spoji peteljkom parove trešanja.

2. Napiši sve parne brojeve manje od 20.

3. Koji je najveći dvoznamenkasti parni broj?

4. Koji je najmanji dvoznamenkasti parni broj?

5. Zaokruži točnu tvrdnju.

55 je paran broj.

55 je neparan broj.

6. Promotri zadane brojeve i napiši koji je među njima najmanji neparni broj.

You might also like