Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 4

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 24

Предмет: Немачки језик Разред: пети


Наставник: Датум одржавања:
Наставна тема/област: Meine Familie
Наставна јединица: Hast du Haustiere?

Тип часа: Обрада


Циљ часа: Усвајање вокабулара за називе кућних љубимаца

Очекивани исходи  Ученик зна да препозна вокабулар на тему кућних љубимаца;


 Ученик зна да препозна употребу одређеног и неодређеног члана за сва три рода, као и да
на крају часа: употреби негацију;
 Ученик зна да користи презент глагола при говору и писању.

Наставне методе: Монолошка, дијалошка, рад на тексту, метода писаних радова, илустративно-демонстративна, аудитивна
Наставна средства: Уџбеник, Радна свеска, дигитални уџбеник, табла, креда (фломастери), картице са животињама, лопта
Облици рада: Фронтални, индивидуални, рад у пару, пленум
Међупредметне компетенције: Компетенција за учење, дигитална компетенција, комуникација
Међупредметно повезивање: српски језик
Кључни појмови: Hund, Katze, Kanarienvogel, Maus, Gans, Kuh, Pferd, Kaninchen, Papagei, Schwein, Goldfisch, Hamster

ПРИКАЗ МУЛТИМЕДИЈАЛНИХ САДРЖАЈА НАСТАВНЕ ЈЕДИНИЦЕ


МОГУЋИ ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:


 Након провере домаћег задатка, понавља се ‒ Ученици читају и контролишу домаћи задатак.
Уводни део часа градиво с претходног часа. Наставник показује
(10 минута) картице и поставља питање:
Wer ist das? – Das ist...
Главни део часа
(25 минута)  Наставник је одабрао једну картицу.  Сваки ученик је одабрао по једну картицу са
Das ist ein Hund. Ich habe einen Hund. животињом. Игра се наставља док се не кажу
За овај час требало је да ученици фотокопирају сви називи за животиње.
картице са животињама на страни 99 у
уџбенику.
Наставник прозива ученика, баца му лопту,
поставља питање.
Hast du ein Haustier?

 Наставник је написао на табли табелу коју  Ученици постављају једни другима питања док
попуњава одговорима ученика (маркирају се не извуку све картице из игре меморије – рад у
сва три рода – плавом, црвеном и зеленом пару.
бојом).
Наставник прозива ученика, поставља питање
за животињу која није на слици, нпр.:
 Hast du eine Katze? Nein, ich habe keine Katze.

 Наставник објашњава негацију у вежбама 15 и


16.  Ученици слушају објашњења наставника.
Наставник упућује

ученике и на интерактивне задатке за


вежбање у дигиталном уџбенику.
 Наставник разговара с ученицима о томе шта
су научили на овом часу.  Ученици разговарају са наставником.
Завршни део часа
(10 минута)
 Ученици бележе шта имају за домаћи.
 Наставник задаје вежбе на странама 41 и 42 из
радне свеске за домаћи.
Начини провере Посматрање и праћење, усмена провера играњем улога у паровима, симулацијама у паровима и групама.
остварености исхода:
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?
ИЗГЛЕД ТАБЛЕ

Hast du Hatiere?

Hast du ein Haustier?

Ich habe

EINEN EINE EIN


Hund Gans Schwein

Hamster Maus Pferd

Goldfisch Katze Kaninchen

Papagei Kuh

Kanarienvogel

Hast du einen Goldfisch? Nein, ich habe keinen Goldfisch.

Hast du eine Katze? Nein, ich habe keine Katze.

Hast du ein Pferd? Nein, ich habe kein Pferd.

You might also like