D20211097801 - RPH

You might also like

Download as pdf or txt
Download as pdf or txt
You are on page 1of 13

KPD3016

PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN PENAKSIRAN 1

TUGASAN:
Rancangan Pengajaran Harian:
Sains Komputer Tingkatan 4

NAMA:
Mohamad Imran bin Mohamad Yusri

NO. MATRIK:
D20211097801

KUMPULAN: AC10 B

NAMA PENSYARAH:
Dr. Nor Farhah Binti Saidin
RPH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH / HARI / TINGKATAN Tingkatan 4


2/1/2023 Isnin Minggu 1
MINGGU
KEHADIRAN MURID 32/34

MATA PELAJARAN Sains Komputer 7.30 – 8.30


MASA
(60 Minit)

BIDANG 1. Pengaturcaraan
PEMBELAJARAN
STANDARD 1.1 Strategi Penyelesaian Masalah
KANDUNGAN

STANDARD 1.1.1 Menerangkan Keperluan Penyelesaian Masalah Berstrategi


PEMBELAJARAN 1.1.2 Menjelaskan Ciri Penyelesaian Masalah Berkesan

Selepas mengikuti pembelajaran ini, pelajar-pelajar dapat:


i. Memahami tentang keperluan dalam menyelesaikan masalah berstrategi
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN ii. Mengetahui ciri – ciri penyelesaian masalah yang berkesan
iii. Menjelaskan ciri penyelesaian masalah yang berkesan

PAK21 ✓ Komunikasi  Kolaboratif  Kreatif  Kritis  Nilai

• Fokus
NILAI
• Tekun

• Bahasa
EMK • Sains dan Teknologi
• Teknologi Maklumat dan Komunikasi

• Pemahaman
KBAT • Pengetahuan
• Aplikasi

PENGETAHUAN
SEDIA ADA Subjek Asas Sains Komputer
PELAJAR
BAHAN BANTU • Buku teks Asas Sains Komputer Tingkatan 4
BELAJAR / BAHAN
BANTU MENGAJAR • Paparan slaid

LANGKAH PEMBELAJARAN / AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc)


*PB (Guru digalakkan untuk melaksanakan pengajaran bermakna)
Strategi / Kaedah /
Isi Pelajaran /
Langkah Aktiviti Pembelajaran Teknik / Nilai / KBAT /
Kemahiran
BBM
RPH

Pengenalan kepada Guru memperkenalkan topik pembelajaran baru


Strategi: Berpusatkan
topik kepada murid
kepada guru
1. Guru akan bertanyakan kepada murid akan kenapa
perlu menyelesaikan masalah secara berstrategi
Kaedah: -
ketika mengendalikan pengaturcaraan
Set Induksi
Pautan slaid:
(10 minit) Teknik: Soal Jawab
https://anyflip.com/fqqid/uovg/basic
7:30 – 7:40
2. Murid akan memberi jawapan sebagai memberi balas
Nilai: -
kepada guru. Kemudian, guru akan memberi contoh
seperti pelan yang tidak terurus yang mana ia
KBAT: Pengetahuan
mempunyai masalah yang besar
3. Guru memberi penerangan tentang tajuk – tajuk yang
BBM: -
akan dipelajari dalam mata pelajaran tersebut
1.1.1 Menerangkan Guru menayangkan slaid pada paparan skrin putih Strategi: Berpusatkan
keperluan 1. Guru menyediakan slaid pada paparan skrin putih kepada guru
penyelesaian untuk menerangkan keperluan penyelesaian masalah
masalah berstrategi berstrategi dalam pengaturcaraan. Kaedah: Pembelajaran
2. Guru juga memberi contoh tentang bagaimana secara langsung
penyelesaian masalah secara berstrategi berdasarkan
Langkah 1
slaid yang dipaparkan pada skrin putih Teknik: Penerangan lebih
(25 minit)
3. Guru kemudian membukakan sesi soalan jawab lanjut
7:40 – 8:05
kepada murid sekiranya mempunyai soalan
berkenaan dengan apa yang diterangkan Nilai: Fokus

KBAT: -

BBM: Slaid PowerPoint


1.1.2 Menjelaskan Guru menjelaskan ciri penyelesaian masalah berkesan Strategi: Berpusatkan
ciri penyelesaian berdasarkan slaid pada paparan skrin putih serta kepada guru
masalah berkesan memberi informasi tambahan pada papan putih
1. Guru meneruskan kelas dengan memaparkan Kaedah: Pembelajaran
paparan slaid yang lain berserta meminta murid untuk secara langsung
membuka buku teks mengikut muka surat yang
berkenaan Teknik: Penjelasan ciri
Langkah 2
2. Guru juga memberikan penjelasan yang lebih penyelesaian masalah
(20 minit)
terperinci kepada murid mengikut pada buku teks yang berkesan
8:05 – 8:15
dibuka
3. Guru kemudian akan membuka sesi soal jawab Nilai: Fokus
kepada murid sekiranya mempunyai soalan yang
berkenaan dengan topik yang dipelajari. KBAT: Kefahaman
4. Guru akan memaklum kepada murid tentang aktiviti
yang akan dilakukan berkenaan dengan topik yang BBM: Slaid PowerPoint,
dipelajari Buku teks
RPH

Aktiviti Guru memberikan latihan tubi kepada murid


Strategi: Berpusatkan
berdasarkan topik yang dipelajari dengan
kepada guru
menggunakan buku teks yang disediakan
1. Guru akan mula memberikan latihan tubi kepada murid
Kaedah: Pembelajaran
di mana murid perlu menjawab dalam tempoh yang
berasaskan masalah
diberikan
Langkah 3
2. Guru juga memaklum kepada murid bahawa yang
(15 minit) Teknik: Latihan tubi
latihan tubi ini perlu menggunakan teknik penyelesaian
8:15 – 8:25
masalah yang sesuai untuk dijawab
Nilai: Yakin
3. Guru juga memberi peluang untuk menanya guru
sekiranya mempunyai soalan yang tidak difahami
KBAT: Pengetahuan
4. Setelah tamat masa yang diberi, guru akan
memulakan sesi perbincangan antara murid – murid
BBM: Buku teks
untuk berbincang dengan jawapan yang diisi
Rumusan Guru akan mengaitkan tentang topik yang dipelajari Strategi: Berpusatkan
dengan latihan yang telah dijalankan sebagai satu kepada guru
jambatan antara pembelajaran
1. Guru akan merumuskan kelas dengan mengaitkan Kaedah: -
latihan yang dijalankan dan paparan slaid pada
Penutup
permulaan kelas Teknik: Perbincangan
(5 minit)
2. Guru bertanya kepada murid mengapakan ciri
8:25 – 8:30
penyelesaian masalah penting dalam pengaturcaraan Nilai: Yakin
3. Soalan guru akan dijawab oleh murid dan kelas boleh
ditamatkan KBAT: Pemahaman

BBM: Latihan tubi


REFLEKSI
PdP ditangguhkan
Pembelajaran yang dijalankan pada hari ini beroperasi dengan lancar. Kelas dimulakan dengan
kerana:
penerangan ringkas tentang topik hari ini agar dapat mempunyai gambaran yang mendalam atas
 Mesyuarat/Kursus
kenapa topik ini penting dalam pengaturcaraan.
 Program Sekolah
Guru memulakan kelas dengan memaparkan slaid PowerPoint yang menerangkan tentang
 Guru Pengiring
keperluan penyelesaian masalah berstrategi. Selepas slaid dipaparkan, guru memulakan sesi soal
 Aktiviti Luar
jawab kepada murid tentang topik tersebut sebelum meneruskan ke topik yang lain.
 Cuti Rehat/Cuti
Kemudian, guru meneruskan dengan topik seterusnya iaitu penerangan ciri penyelesaian masalah
Sakit
yang berkesan kepada murid dalam bentuk paparan slaid PowerPoint. Tambahan pula, guru akan
 Cuti Peristiwa/Cuti
meminta murid untuk membuka buku teks untuk lebih memahami dalam topik tersebut. Selepas
Am
tamat penerangan, guru akan membuka semula sesi soal jawab kepada murid sekiranya
 Cuti Bencana/Cuti
mempunyai soalan yang tidak difahami.
Khas
Kelas akan diakhiri dengan melaksanakan aktiviti latih tubi di mana murid perlu menyelesaikan
 Lain-lain:
masalah yang sesuai mengikut buku teks. Murid juga diberikan ruang untuk bertanyakan soalan
_______________
sekiranya tidak memahami soalan. Setelah tamat menjawab soalan, guru akan membuka sesi
_____
perbincangan kepada murid untuk berbincang jawapan berdasarkan latihan tubi yang dijalankan.
_______________
Untuk menamatkan kelas, guru akan merumuskan semula apa yang dipelajari dengan memberi
_____
ruang untuk pelajar menanyakan soalan sekira tidak memahami. Dengan itu, kelas ditamatkan
RPH

27/34 murid mencapai objektif


7/34 murid belum mencapai objektif

TINDAKAN SUSULAN
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:-

Disediakan oleh, Disahkan oleh,

_____________________________ _____________________________
(MOHAMAD IMRAN BIN MOHAMAD YUSRI) (DR. NOR FARHAH BINTI SAIDIN)
RPH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH / HARI / TINGKATAN Tingkatan 4


9/1/2023 Isnin Minggu 2
MINGGU
KEHADIRAN MURID 34/34

MATA PELAJARAN Sains Komputer 7.30 – 8.30


MASA
(60 Minit)

BIDANG
1. Pengaturcaraan
PEMBELAJARAN

STANDARD
1.1 Strategi Penyelesaian Masalah
KANDUNGAN

1.1.3 Menggunakan Proses Penyelesaian Masalah


(i) Kumpul dan analisa data
(ii) Tentukan masalah
(iii) Jana idea – hapus halangan
STANDARD
(iv) Jana penyelesaian
PEMBELAJARAN
(v) Tentukan tindakan
(vi) Laksanakan penyelesaian
(vii) Buat penilaian
(viii) Buat penambahbaikan
Selepas mengikuti pembelajaran ini, pelajar-pelajar dapat:
i. Mengetahui teknik – teknik untuk mengumpul dan menganalisis data
ii. Memahami proses penyelesaian masalah yang efektif
OBJEKTIF
iii. Menjana idea serta penyelesaian untuk tentukan tindakan dalam menyelesaikan masalah
PEMBELAJARAN
dan mengaplikasikannya
iv. Mengumpul dan menganalisis data untuk menjana idea
v. Membuat penilaian berdasarkan data yang dikumpul dan membuat penambahbaikan

PAK21 ✓ Komunikasi  Kolaboratif ✓ Kreatif  Kritis ✓ Nilai

• Fokus
NILAI
• Bijaksana

• Bahasa
EMK • Sains dan Teknologi
• Teknologi Maklumat dan Komunikasi

• Pemahaman
KBAT • Aplikasi
• Analisa
RPH

PENGETAHUAN
SEDIA ADA -
PELAJAR
• Buku Teks Asas Sains Komputer Tingkatan 4
BAHAN BANTU
BELAJAR / BAHAN • Papan Putih
BANTU MENGAJAR • Paparan Slaid

LANGKAH PEMBELAJARAN / AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc)


*PB (Guru digalakkan untuk melaksanakan pengajaran bermakna)
Strategi / Kaedah /
Isi Pelajaran /
Langkah Aktiviti Pembelajaran Teknik / Nilai / KBAT /
Kemahiran
BBM
Pengenalan kepada Guru memperkenalkan topik pembelajaran baru Strategi: Berpusatkan
topik kepada murid kepada guru
1. Guru akan memberi ringkasan tentang tajuk yang
lepas Kaedah: -
2. Guru memberi penerangan tentang topik yang akan
Set Induksi
(5 minit) dipelajari kepada murid. Teknik: Soal Jawab
7.30 – 7.35 3. Guru bertanyakan kepada murid tentang kenapa perlu
menggunakan proses penyelesaian masalah yang Nilai: -
betul
4. Murid memberikan jawapan kepada guru sebagai KBAT: Pemahaman
tanda kefahaman.
BBM: -
1.1.3 Menggunakan Guru menerangkan topik yang awal kepada murid Strategi: Berpusatkan
proses penyelesaian berdasarkan buku teks untuk lebih kefahaman kepada guru
masalah 1. Guru akan menulis di papan putih untuk memberitahu
(i) Kumpul dan kepada murid tentang bahagian mana yang akan Kaedah: Pembelajaran
analisa data dipelajari secara langsung
(ii) Tentukan 2. Guru meminta murid untuk membuka buku teks
Masalah mengikut muka surat yang tertentu Teknik: Penerangan lebih
Langkah 1
(20 minit) (iii) Jana idea – 3. Guru mula menerangkan apa yang tertera dalam buku lanjut
7.36 – 7.56 hapus halangan teks serta menulis isi – isi penting ke papan putih
(iv) Jana 4. Guru menerangkan cara mengumpulkan dan Nilai: Fokus, Pemahaman
penyelesaian menganalisis data, bagaimana untuk tentukan
masalah serta menjana idea dan menjana KBAT: -
penyelesaian.
BBM: Buku teks, papan
putih
RPH

1.1.3 Menggunakan Guru sambung menerangkan topik dan memberi Strategi: Berpusatkan
proses penyelesaian contoh yang bersesuaian kepada guru
masalah 1. Guru membuka sesi soal jawab kepada sekiranya
(v) Tentukan mempunyai bahagian yang tidak difahami Kaedah: Pembelajaran
tindakan 2. Sekiranya tiada pertanyaan, guru akan meneruskan secara langsung,
(vi) Laksanakan sesi pembelajaran dengan menulis isi – isi penting di perbincangan
penyelesaian papan putih
(vii) Buat penilaian 3. Guru kemudian menyambung peranti ke paparan Teknik: Penerangan lebih
Langkah 2 (viii) Buat digital untuk menunjuk slaid penyelesaian masalah lanjut, penerangan secara
(20 minit)
penambahbaikan 4. Guru membuka sesi perbincangan antara murid untuk bergambar
7.57 – 8.17
menentukan apakah tindakan yang sesuai dalam
menyelesaikan masalah Nilai: Pemahaman,
5. Guru akan menunjukan contoh yang sesuai dalam komunikasi
buku teks
6. Guru memaklum kepada murid tentang aktiviti yang KBAT: Bijaksana, analisis
akan dilakukan selepas penerangan yang dijalankan
BBM: Buku teks, papan
putih, paparan slaid
Aktiviti Guru mengagihkan murid kepada beberapa kumpulan
Strategi: Berpusatkan
untuk melaksanakan tugasan yang berkenaan dengan
kepada murid
topik yang dipelajari
1. Guru memaklumkan kepada murid untuk berpecah
Kaedah: Perbincangan
kepada 4 kumpulan
2. Murid akan mengikut kumpulan yang ditetapkan
Teknik: Latihan tubi,
antara rakan sekelas
Langkah 3 pembentangan
(10 minit) 3. Guru mula memberikan latihan tubi kepada dimana
8.18 – 8.20 murid perlu berbincang antara ahli kumpulan masing –
Nilai: Kerjasama,
masing untuk menyelesaikannya
komunikasi
4. Setelah tamat masa perbincangan, guru akan
meminta ahli kumpulan untuk membentangkan
KBAT: Pemahaman
jawapan
5. Guru memberikan pandangan kepada pembentangan
BBM: Buku teks
yang dijalankan
Rumusan Guru merumuskan topik yang dipelajari kepada murid Strategi: Berpusatkan
untuk memastikan pemahaman yang mencukupi kepada guru
1. Guru memberitahu murid bahawa sesi pembelajaran
hampir tamat Kaedah: -
2. Guru akan merumuskan kepada kelas dengan
mengaitkan latihan yang dijalankan serta informasi Teknik: Perbincangan
Penutup
(5 minit) yang tertera pada papan putih dan paparan slaid
8.21 – 8.30 kepada murid. Nilai: Fokus, yakin
3. Guru membuka sesi soal jawab sekiranya mempunyai
soalan berkenaan dengan topik tersebut KBAT: Pemahaman

BBM: Papan putih,


paparan slaid
RPH

REFLEKSI
Pembelajaran yang dijalankan pada hari ini beroperasi dengan baik. Kelas dimulakan dengan
penerangan ringkas tentang topik yang lepas. Guru juga menerangkan tentang topik yang akan
dipelajari kepada murid. Tambahan pula, guru juga bertanyakan kepada murid tentang sebab -
sebab perlu menggunakan proses penyelesaian masalah yang betul
Guru memulakan kelas dengan menulis isi pada papan putih untuk memberitahu tentang topik yang
akan dipelajari. Guru juga menggunakan buku teks sebagai pembantu dalam sesi pembelajaran
bagi memastikan murid memahami dengan lebih mendalam. Guru turut serta menerangkan PdP ditangguhkan
kerana:
kandungan dalam buku teks mengikut topik yang dipelajari.  Mesyuarat/Kursus
Guru kemudian menyambungkan peranti ke paparan slaid untuk memaparkan slaid kepada murid  Program Sekolah
 Guru Pengiring
tentang topik yang dipelajari. Selepas itu, guru membuka sesi perbincangan antara murid  Aktiviti Luar
Guru mengagihkan murid kepada beberapa kumpulan untuk menjalan aktiviti dimana mereka perlu  Cuti Rehat/Cuti
Sakit
menyelesaikan masalah menggunakan teknik yang dipelajari. Setelah tamat sesi perbincangan,  Cuti Peristiwa/Cuti
kumpulan tersebut perlu membentangkan cara penyelesaian itu Am
 Cuti Bencana/Cuti
Untuk menamatkan kelas, guru merumuskan topik yang dipelajari kepada murid. Guru turut Khas
membuka sesi soal jawab sekiranya mempunyai soalan.  Lain-lain:
_______________
_____
33/34 murid mencapai objektif _______________
1/34 murid belum mencapai objektif _____

TINDAKAN SUSULAN
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:-

Disediakan oleh, Disahkan oleh,

_____________________________ _____________________________
(MOHAMAD IMRAN BIN MOHAMAD YUSRI) (DR. NOR FARHAH BINTI SAIDIN)
RPH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH / HARI / TINGKATAN Tingkatan 4


16/1/2023 Isnin Minggu 3
MINGGU
KEHADIRAN MURID 34/34

MATA PELAJARAN Sains Komputer 7.30 – 8.30


MASA
(60 minit)
BIDANG 1.0 Pengaturcaraan
PEMBELAJARAN
STANDARD 1.2 Algoritma
KANDUNGAN

STANDARD 1.2.1 Menggunakan algoritma untuk menyatakan penyelesaian kepada masalah


PEMBELAJARAN 1.2.2 Membina algoritma penyelesaian masalah dengan menggunakan struktur kawalan dalam

Selepas mengikuti pembelajaran ini, pelajar-pelajar dapat:


i. Menggunakan algoritma untuk menyatakan penyelesaian kepada masalah
OBJEKTIF ii. Membina algoritma penyelesaian masalah dengan menggunakan struktur kawalan dalam
PEMBELAJARAN
pengaturcaraan (urutan, pilihan dan ulangan)
iii. Mengaplikasikan algoritma penggunaan struktur kawalan ketika dalam sesi pengaturcaraan

PAK21  Komunikasi  Kolaboratif ✓ Kreatif ✓ Kritis ✓ Nilai

• Fokus
NILAI • Komunikasi
• Bijaksana

• Bahasa
• Kreativiti dan Inovasi
EMK
• Sains dan Teknologi
• Teknologi Maklumat dan Komunikasi

• Pemahaman
KBAT • Pengetahuan
• Aplikasi

PENGETAHUAN
SEDIA ADA -
PELAJAR
BAHAN BANTU • Papan Putih
BELAJAR / BAHAN
BANTU MENGAJAR • Paparan Slaid

LANGKAH PEMBELAJARAN / AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc)


*PB (Guru digalakkan untuk melaksanakan pengajaran bermakna)
Strategi / Kaedah /
Isi Pelajaran /
Langkah Aktiviti Pembelajaran Teknik / Nilai / KBAT /
Kemahiran
BBM
RPH

Pengenalan kepada Guru memperkenalkan topik pembelajaran baru Strategi: Berpusatkan


topik kepada murid kepada guru
1. Guru bertanyakan kepada murid tentang pengetahuan
yang boleh diperolehi daripada sesi pembelajaran Kaedah: -
topik ini dalam pengaturcaraan.
2. Murid akan memberi jawapan sebagai balas kepada Teknik: Menonton video
Set Induksi soalan yang dikemukakan oleh guru.
(5 minit)
3. Guru kemudian menyediakan peranti kepada paparan Nilai: Fokus
7.30 – 7.35
digital untuk menunjuk sebuah video yang berkenaan
dengan algoritma KBAT: Pemahaman,
4. Guru memberitahu murid kaitan video tersebut dengan pengetahuan
topik yang akan dipelajari.
BBM: Komputer riba,
paparan digital
1.2.1 Menggunakan Guru menyediakan paparan slaid berkenaan dengan
algoritma untuk topik tersebut kepada murid Strategi: Berpusatkan
menyatakan 1. Guru beralih daripada paparan video kepada slaid kepada guru
penyelesaian kepada berkaitan dengan topik yang ingin dipelajari
masalah Pautan slaid: Kaedah: Pembelajaran
https://anyflip.com/fqqid/uovg/basic secara langsung
Pautan video:
Langkah 1 https://youtu.be/6hfOvs8pY1k?si=pcDcCpOIxCP_ut0 Teknik: Penerangan
(20 minit)
O secara visual
7.36 – 7.50
2. Guru mula menerangkan perkara berkaitan dengan
algoritma dalam menyelesaikan masalah Nilai: Fokus, komunikasi
3. Guru juga turut memberi contoh tentang algoritma
berdasarkan slaid yang dipaparkan KBAT: Pengetahuan
4. Setelah tamat sesi penerangan, guru membuka sesi
soal jawab kepada murid sekiranya tidak memahami BBM: Paparan slaid
topik tersebut.
1.2.2 Membina Guru memaparkan soalan pada paparan putih dan Strategi: Berpusatkan
algoritma paparan slaid untuk murid menyelesaikan kepada murid,
penyelesaian menggunakan algoritma yang sesuai
masalah dengan 1. Guru menyediakan slaid seterusnya pada paparan Kaedah: Soal jawab,
menggunakan digital, kemudian guru menulis soalan penting pada
Langkah 2 struktur kawalan papan putih sebagai persediaan Teknik: Soal jawab,
(20 minit)
dalam 2. Guru memulakan sesi soal jawab kepada murid
7.51 – 8.10
pengaturcaraan berkenaan dengan membina algoritma penyelesaian Nilai: Yakin
(urutan, pilihan dan masalah dengan menggunakan struktur kawalan
ulangan) 3. Guru kemudian meneruskan penerangan dalam KBAT: Pemahaman
pembinaan algoritma menggunakan slaid yang
tersedia BBM: Buku teks
RPH

Aktiviti Guru memberikan latihan atau tutorial kepada murid


Strategi: Berpusatkan
untuk membina algoritma penyelesaian masalah
kepada guru
1. Guru memaklumkan akan latihan atau tutorial yang
akan diberikan kepada murid sebagai ujian
Kaedah: Pembelajaran
pemahaman
berasaskan masalah
2. Guru memberi latihan ringkas kepada murid sebagai
pengenalan kepada pembinaan algoritma
Langkah 3 Teknik: Latihan tubi,
(10 minit) penyelesaian masalah
perbincangan
8.11 – 8.20 3. Setelah beberapa minit kemudian, guru meminta salah
seorang murid untuk menunjukkan algoritma yang
Nilai: Yakin
dihasilkan
4. Guru akan menilai jawapan yang dihasilkan oleh murid
KBAT: Pengetahuan
membentangkan algoritma tersebut pada papan putih
5. Kemudian, guru akan menunjukkan teknik pembinaan
BBM: -
algoritma lain yang bersesuaian
Rumusan Guru akan mengaitkan topik yang dipelajari dengan Strategi: Berpusatkan
latihan yang dilaksanakan sebagai pengait yang kepada guru
mantap
1. Guru akan menerangkan ringkasan atas sesi Kaedah: -
pembelajaran yang dijalankan ke papan putih dalam
Penutup bentuk peta minda yang mudah difahami Teknik: Perbincangan
(5 minit)
2. Kemudian, guru akan bertanyakan kepada pelajar
8.21 – 8.30
sekiranya mempunyai soalan Nilai: Yakin, komunikasi
3. Murid akan mula menanya soalan sekiranya ada
4. Soalan yang dikemukakan akan dijawab oleh guru dan KBAT: Pemahaman
kelas itu boleh ditamatkan
BBM: -
REFLEKSI
Pembelajaran pada hari ini berjalan dengan lancar. Kelas akan dimulakan dengan guru bertanyakan
murid tentang pengetahuan yang boleh diperolehi. Kemudian, murid akan memberi jawapan kepada
PdP ditangguhkan
soalan yang dikemukakan. Guru seterusnya menyediakan slaid serta video sebagai pengenalan
kerana:
kepada topik tersebut.  Mesyuarat/Kursus
 Program Sekolah
Seterusnya, guru akan beralih daripada paparan video kepada slaid untuk memulakan sesi
 Guru Pengiring
pembelajaran. Guru kemudian menerangkan perkara yang berkaitan algoritma serta memberikan  Aktiviti Luar
 Cuti Rehat/Cuti
contoh yang bersesuaian
Sakit
Guru seterusnya memaparkan soalan pada paparan putih dan paparan slaid untuk murid  Cuti Peristiwa/Cuti
Am
selesaikan. Guru memulakan sesi soal jawab kepada murid berkenaan dengan membina algoritma.
 Cuti Bencana/Cuti
Selepas itu, guru terus menerangkan dalam pembinaan algoritma Khas
 Lain-lain:
Latihan tubi turut diberi oleh guru kepada murid sebagai ujian. Tambahan pula, latihan ringkas juga
_______________
turut diberikan. Kemudiannya, salah seorang murid akan mengemukakan jawapan yang dihasilkan _____
_______________
pada papan putih. Jawapan akan dinilai oleh guru dan akan ditunjukkan teknik pembinaan yang
_____
sesuai
Bagi menamatkan kelas, guru akan memberi ringkasan terhadap sesi pembelajaran yang dijalani
pada papan putih dalam betuk peta minda. Kemudian guru akan membuat sesi soal jawab
RPH

sekiranya kurang memahami. Sekiranya tiada soalan, kelas boleh ditamatkan

30/34 murid mencapai objektif


4/34 murid belum mencapai objektif

TINDAKAN SUSULAN
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:-

Disediakan oleh, Disahkan oleh,

_____________________________ _____________________________
(MOHAMAD IMRAN BIN MOHAMAD YUSRI) (DR. NOR FARHAH BINTI SAIDIN)

You might also like