Download as pdf or txt
Download as pdf or txt
You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

M/PLJRN PENDIDIKAN MORAL MINGGU & TARIKH 35 4-December-23 M/PLJRN GEOGRAFI MINGGU & TARIKH 35 5-December-23
KELAS 4A2/4A3 HARI & MASA ISNIN 0830-1000 KELAS 2F HARI & MASA SELASA 1215-1315
TAJUK Ulang Kaji Nilai Sivik Kasih sayang TAJUK BAB 11: KERJA LAPANGAN Nilai Sivik Bertanggungjawab
KBAT Menilai ITHINK Peta Pokok KBAT Mengaplikasi ITHINK Peta Bulatan
KOD SK 7.5 Malaysia Dalam Hubungan Antarabangsa KOD SK 5.2 Teknologi Hijau
KOD Standard
KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat: Pembelajaran @ Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:
Pembelajaran @ Objektif Pembelajaran 5.2.4 Membahaskan kepentingan teknologi hijau.
7.5.2 Menghuraikan kepentingan mempertahankan kedaulatan negara.
Objektif Pembelajaran STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN Murid meneliti video yang ditayangkan dan menjelaskan isi tersirat akan video berdasarkan
AKTIVITI Murid faham dengan objektif pembelajaran. Murid dibekalkan dengan gambar yang berkaitan AKTIVITI pengetahuan sedia ada mereka. Murid memberi perhatian akan objektif pembelajaran yang telah
PERMULAAN dengan topik pembelajaran dan murid dikehendaki menjelaskan pendapat mereka berdasarkan PERMULAAN dijelaskan oleh guru.
Murid memberi perhatian semasa penerangan diberi oleh guru. Murid membuat catatan dalam buku Murid memberi perhatian semasa penerangan diberi oleh guru. Murid membuat catatan dalam buku
nota atau buku teks akan kata kunci yang ditekankan oleh guru. nota atau buku teks akan kata kunci yang ditekankan oleh guru.
AKTIVITI UTAMA AKTIVITI UTAMA
Murid mendokumentasikan maklumat yang telah dibincang dalam fail yang disediakan. Maklumat Murid membuat semakan akan hasil kerja yang telah dibincang dalam kumpulan. Murid membuat
dihantar kepada guru sebagai penilaian PBD. perkongsian akan dapatan daripada semakan mereka.
Murid diberi ruang untuk bertanya soalan kepada guru berkaitan isi pembelajaran yang belum
AKTIVITI PENUTUP
dikuasai. Latihan buku kerja diberi sebagai pengukuhan. AKTIVITI PENUTUP Murid membuat kesimpulan dan menunjukkan sikap patriotisme terhadap negara.
Pencapaian OP:: _____ / 34 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan. Pencapaian Objektif Pbljrn: _____ / 34 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan.
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:- Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:-
Tindakan Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan aktiviti Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan
REFLEKSI REFLEKSI Tindakan Susulan:
Susulan: menarik. aktiviti menarik.
LATIHAN BUKU KERJA M/S : LATIHAN BUKU KERJA M/S :
- PdP ditangguh kerana : -
PdP ditangguh kerana :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


M/PLJRN AMALAN BAHASA MELAYU MINGGU & TARIKH 35 4-December-23 M/PLJRN AMALAN BAHASA MELAYU MINGGU & TARIKH 35 5-December-23
KELAS PA HARI & MASA ISNIN 1015-1145 KELAS PA HARI & MASA SELASA 1015-1145
TAJUK UNIT 12: TAMAN Nilai Sivik Hormat - menghormati TAJUK UNIT 12: TAMAN Nilai Sivik Hormat - menghormati
KBAT Mencipta ITHINK Peta Buih KBAT Mencipta ITHINK Peta Buih
KOD SK 3.4 Berinteraksi tentang sesuatu perkara dalam pelbagai situasi. KOD SK 3.4 Berinteraksi tentang sesuatu perkara dalam pelbagai situasi.
KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:
KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:
Pembelajaran @ D3.1 Mengenal pasti biji benih yang baik berdasarkan ciri - ciri berbentuk normal dan tidak diserang
Pembelajaran @ D3.1 Mengenal pasti biji benih yang baik berdasarkan ciri - ciri berbentuk normal dan tidak diserang
Objektif perosak.
Objektif perosak.
Pembelajaran D3.2 Membanding beza biji benih yang baik dan biji benih yang tidak baik.
Pembelajaran D3.2 Membanding beza biji benih yang baik dan biji benih yang tidak baik.
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI Murid memberi perhatian akan objektif pembelajaran yang telah dijelaskan oleh guru. Murid disoal Murid faham dengan objektif pembelajaran. Murid dibekalkan dengan gambar yang berkaitan dengan
PERMULAAN tentang pembelajaran lepas. AKTIVITI topik pembelajaran dan murid dikehendaki menjelaskan pendapat mereka berdasarkan pengetahuan
PERMULAAN asas mereka.
Murid memberi perhatian semasa penerangan diberi oleh guru. Murid membuat catatan dalam buku
nota atau buku teks akan kata kunci yang ditekankan oleh guru. Murid memberi perhatian semasa penerangan diberi oleh guru. Murid membuat catatan dalam buku
AKTIVITI UTAMA nota atau buku teks akan kata kunci yang ditekankan oleh guru.
Murid mendokumentasikan maklumat yang telah dibincang dalam fail yang disediakan. Maklumat AKTIVITI UTAMA
dihantar kepada guru sebagai penilaian PBD. Murid mendokumentasikan maklumat yang telah dibincang dalam fail yang disediakan. Maklumat
dihantar kepada guru sebagai penilaian PBD.
Murid diberi ruang untuk bertanya soalan kepada guru berkaitan isi pembelajaran yang belum
AKTIVITI PENUTUP Murid diberi ruang untuk bertanya soalan kepada guru berkaitan isi pembelajaran yang belum
dikuasai. Latihan buku kerja diberi sebagai pengukuhan. AKTIVITI PENUTUP
dikuasai. Latihan buku kerja diberi sebagai pengukuhan.
Pencapaian OP:: _____ / 12 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan.
Pencapaian OP:: _____ / 12 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan.
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:-
Soalan yang bersesuaian dengan tahap pemikiran murid dirancang sebelum Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:-
Tindakan
REFLEKSI memasuki kelas. Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan
Susulan: REFLEKSI Tindakan Susulan:
aktiviti menarik.
LATIHAN BUKU KERJA M/S :
LATIHAN BUKU KERJA M/S :
PdP ditangguh kerana : -
PdP ditangguh kerana : -
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
M/PLJRN GEOGRAFI MINGGU & TARIKH 35 6-December-23 M/PLJRN PENDIDIKAN MORAL MINGGU & TARIKH 35 6-December-23
KELAS 2B HARI & MASA RABU 0800-0830 KELAS 4A2/4A3 HARI & MASA RABU 0830-1000
TAJUK BAB 11: KERJA LAPANGAN Nilai Sivik Bertanggungjawab TAJUK Ulang Kaji Nilai Sivik Kasih sayang
KBAT Mengaplikasi ITHINK Peta Bulatan KBAT Menilai ITHINK Peta Pokok
KOD SK 5.2 Teknologi Hijau KOD SK 7.5 Malaysia Dalam Hubungan Antarabangsa
KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat: KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:
Pembelajaran @ Pembelajaran @
Objektif Pembelajaran 5.2.4 Membahaskan kepentingan teknologi hijau. Objektif Pembelajaran 7.5.2 Menghuraikan kepentingan mempertahankan kedaulatan negara.
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI Murid memberi perhatian akan objektif pembelajaran yang telah dijelaskan oleh guru. Murid bermain AKTIVITI Murid faham dengan objektif pembelajaran. Murid dibekalkan dengan gambar yang berkaitan dengan
PERMULAAN perkataan rahsia dan bersoal jawab dengan guru. PERMULAAN topik pembelajaran dan murid dikehendaki menjelaskan pendapat mereka berdasarkan pengetahuan asas
Murid mendengar semasa guru membuat penerangan akan topik yang diajar. Murid memberi perhatian semasa penerangan diberi oleh guru. Murid membuat catatan dalam buku nota
AKTIVITI UTAMA Wakil kumpulan diminta untuk berkongsi dapatan perbincangan di depan kelas. Murid diberi ganjaran atau buku teks akan kata kunci yang ditekankan oleh guru.
AKTIVITI UTAMA
akan penemuan mereka. Murid mendokumentasikan maklumat yang telah dibincang dalam fail yang disediakan. Maklumat
dihantar kepada guru sebagai penilaian PBD.
AKTIVITI PENUTUP Murid menjawab kuiz yang diberi sebagai pemantauan akan keberkesanan pdp serta penilaian PBD.
Murid diberi ruang untuk bertanya soalan kepada guru berkaitan isi pembelajaran yang belum dikuasai.
Pencapaian Objektif Pbljrn: _____ / 34 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan. AKTIVITI PENUTUP
Latihan buku kerja diberi sebagai pengukuhan.
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:- Pencapaian Objektif Pbljrn: _____ / 34 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan.

REFLEKSI Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan aktiviti Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:-
Tindakan Susulan:
menarik. Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan aktiviti
REFLEKSI Tindakan Susulan:
LATIHAN BUKU KERJA M/S : menarik.
PdP ditangguh kerana : - LATIHAN BUKU KERJA M/S :
PdP ditangguh kerana : -
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
M/PLJRN AMALAN BAHASA MELAYU MINGGU & TARIKH 35 6-December-23
KELAS PA HARI & MASA RABU 0700-0800 35 6-December-23
M/PLJRN GEOGRAFI MINGGU & TARIKH
TAJUK UNIT 13: IDENTITI NEGARA Nilai Sivik Hormat - menghormati 2F
KELAS HARI & MASA RABU 1115-1215
KBAT Mencipta ITHINK Peta Buih
TAJUK BAB 10: TEKNOLOGI HIJ… Nilai Sivik Bertanggungjawab
KOD SK 3.4 Berinteraksi tentang sesuatu perkara dalam pelbagai situasi. KBAT Mengaplikasi ITHINK Peta Bulatan
KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat: KOD SK 5.2 Teknologi Hijau
Pembelajaran @ D3.1 Mengenal pasti biji benih yang baik berdasarkan ciri - ciri berbentuk normal dan tidak diserang KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:
Objektif perosak. Pembelajaran @
5.2.2 Menerangkan ciri-ciri produk teknologi hijau.
Pembelajaran D3.2 Membanding beza biji benih yang baik dan biji benih yang tidak baik. Objektif Pembelajaran
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN AKTIVITI Murid mendengar guru menjelaskan objektif pengajaran. Murid menjawab soalan yang dikemukakan oleh guru.
AKTIVITI Murid faham dengan objektif pembelajaran. Murid dibekalkan dengan gambar yang berkaitan PERMULAAN
PERMULAAN dengan topik pembelajaran dan murid dikehendaki menjelaskan pendapat mereka berdasarkan Murid dipaparkan video dan slaid tentang topik pengajaran hari ini. Murid diberi penerangan tentang slaid yang telah dipaparkan.
Murid memberi perhatian semasa penerangan diberi oleh guru. Murid membuat catatan dalam AKTIVITI UTAMA
buku nota atau buku teks akan kata kunci yang ditekankan oleh guru. Murid membentangkan laporan yang telah dibuat dalam kumpulan. Murid memberi perhatian semasa guru memberi ulasan akan
AKTIVITI UTAMA pembentangan yang dibuat.
Murid mendokumentasikan maklumat yang telah dibincang dalam fail yang disediakan.
Maklumat dihantar kepada guru sebagai penilaian PBD. AKTIVITI PENUTUP Murid membina peta pemikiran atau peta minda untuk merumuskan topik yang diajar.
Murid diberi ruang untuk bertanya soalan kepada guru berkaitan isi pembelajaran yang belum Pencapaian Objektif Pbljrn: _____ / 34 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan.
AKTIVITI PENUTUP
dikuasai. Latihan buku kerja diberi sebagai pengukuhan.
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:-
Pencapaian Objektif Pbljrn: _____ / 12 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan. Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan aktiviti
REFLEKSI Tindakan Susulan:
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:-
LATIHAN BUKU KERJA M/S :
Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan aktiviti
REFLEKSI Tindakan Susulan: menarik. PdP ditangguh kerana : -
LATIHAN BUKU KERJA M/S : -
PdP ditangguh kerana :
PdP ditangguh kerana : -
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
M/PLJRN AMALAN BAHASA MELAYU MINGGU & TARIKH 35 7-December-23 M/PLJRN AMALAN BAHASA MELAYU MINGGU & TARIKH 35 7-December-23
KELAS PA HARI & MASA KHAMIS 0830-1015 KELAS PA HARI & MASA KHAMIS 1015-1115
TAJUK UNIT 12: TAMAN KESAYANGANKU Nilai Sivik Hormat - menghormati TAJUK UNIT 12: TAMAN KESAYANGANKU Nilai Sivik Hormat - menghormati
KBAT Mencipta ITHINK Peta Buih KBAT Mencipta ITHINK Peta Pelbagai Alir
KOD SK 3.4 Berinteraksi tentang sesuatu perkara dalam pelbagai situasi. KOD SK 2.3 Menyampaikan maklumat tentang sesuatu perkara daripada pelbagai sumber
KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat: KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:
Pembelajaran @ D3.1 Mengenal pasti biji benih yang baik berdasarkan ciri - ciri berbentuk normal dan tidak diserang Pembelajaran @
Objektif Pembelajaran D3.4 Sumbang saran tentang peranan reka bentuk bekas semaian.
Objektif perosak.
Pembelajaran D3.2 Membanding beza biji benih yang baik dan biji benih yang tidak baik. STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI Murid didedahkan dengan objektif pembelajaran akan topik yang akan diajar. Murid meneliti tayangan video
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN pendek yang ditayangkan oleh guru dan murid memberi respons akan soalan yang ditanya.
PERMULAAN
AKTIVITI Murid faham dengan objektif pembelajaran. Murid dibekalkan dengan gambar yang berkaitan dengan topik Murid dipaparkan video dan slaid tentang topik pengajaran hari ini. Murid diberi penerangan tentang slaid
PERMULAAN pembelajaran dan murid dikehendaki menjelaskan pendapat mereka berdasarkan pengetahuan asas mereka. yang telah dipaparkan.
AKTIVITI UTAMA
Murid memberi perhatian semasa penerangan diberi oleh guru. Murid membuat catatan dalam buku nota Murid membentangkan laporan yang telah dibuat dalam kumpulan. Murid memberi perhatian semasa guru
atau buku teks akan kata kunci yang ditekankan oleh guru. memberi ulasan akan pembentangan yang dibuat.
AKTIVITI UTAMA
Murid mendokumentasikan maklumat yang telah dibincang dalam fail yang disediakan. Maklumat dihantar AKTIVITI PENUTUP Murid diuji kefahaman dengan menjawab soalan berbentuk interaktif yang diberi guru.
kepada guru sebagai penilaian PBD. Pencapaian OP:: _____ / 12 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan.
Murid diberi ruang untuk bertanya soalan kepada guru berkaitan isi pembelajaran yang belum dikuasai. Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:-
AKTIVITI PENUTUP
Latihan buku kerja diberi sebagai pengukuhan.
Tindakan Susulan: Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan aktiviti
_____ / 12 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan. REFLEKSI
Pencapaian OP:: menarik.
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:- LATIHAN BUKU KERJA M/S :
Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan aktiviti PdP ditangguh kerana : -
REFLEKSI Tindakan Susulan: menarik.
LATIHAN BUKU KERJA M/S :

PdP ditangguh kerana : - RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


M/PLJRN GEOGRAFI MINGGU & TARIKH 35 7-December-23
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KELAS 2B HARI & MASA KHAMIS 1115-1215
TAJUK BAB 10: TEKNOLOGI HIJAU Nilai Sivik Bertanggungjawab
M/PLJRN PENDIDIKAN MORAL MINGGU & TARIKH 35 7-December-23 KBAT Mengaplikasi ITHINK Peta Bulatan
KELAS 5A4/5A5 HARI & MASA KHAMIS 0830-1015 KOD SK 5.2 Teknologi Hijau
TAJUK Pembetulan dan Perbincangan Kertas Nilai Sivik Kasih sayang
KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:
KBAT Mengaplikasi ITHINK Peta Pokok
Pembelajaran @
KOD SK 7.3 Pengurusan Kewangan Secara Beretika 5.2.4 Membahaskan kepentingan teknologi hijau.
Objektif Pembelajaran
KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat: STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Pembelajaran @
Objektif Pembelajaran 6.3.4 Mencerakin kesan pengabaian sikap perikemanusiaan demi kesejahteraan global. AKTIVITI Murid memberi perhatian akan objektif pembelajaran yang telah dijelaskan oleh guru. Murid disoal tentang
PERMULAAN pembelajaran lepas.
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI Murid mendengar guru menjelaskan objektif pengajaran. Murid menjawab soalan yang dikemukakan oleh Murid memberi perhatian semasa penerangan diberi oleh guru. Murid membuat catatan dalam buku nota
PERMULAAN guru. atau buku teks akan kata kunci yang ditekankan oleh guru.
AKTIVITI UTAMA
Murid mendengar semasa guru membuat penerangan akan topik yang diajar. Murid membentangkan laporan yang telah dibuat dalam kumpulan. Murid memberi perhatian semasa guru
memberi ulasan akan pembentangan yang dibuat.
AKTIVITI UTAMA Murid membuat persembahan multimedia (persembahan power point , video pendek) tentang topik yang
diberi dengan ABM yang bersesuaian. Murid memberi perhatian semasa guru membuat penerangan lanjutan AKTIVITI PENUTUP Murid diuji kefahaman dengan menjawab soalan berbentuk interaktif yang diberi guru.
daripada persembahan mereka.
Pencapaian OP:: _____ / 34 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan.
AKTIVITI PENUTUP Murid membina peta pemikiran atau peta minda untuk merumuskan topik yang diajar.
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:-
Pencapaian OP:: _____ / 34 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan. Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan aktiviti
REFLEKSI Tindakan Susulan: menarik.
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:-
Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan aktiviti LATIHAN BUKU KERJA M/S :
REFLEKSI Tindakan Susulan: menarik. PdP ditangguh kerana : -
LATIHAN BUKU KERJA M/S :

PdP ditangguh kerana : -


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
M/PLJRN PENDIDIKAN MORAL MINGGU & TARIKH 35 8-December-23
KELAS 5A4/5A5 HARI & MASA JUMAAT 0830-1015
Pembetulan dan Perbincangan
TAJUK Nilai Sivik Kasih sayang
Kertas Ujian
KBAT Mengaplikasi ITHINK Peta Pokok
7.1 Penglibatan Diri dalam Program Komuniti Bersama-sama Badan Kerajaan atau Badan Bukan
KOD SK
Kerajaan

KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:


Pembelajaran @ 7.1.2 Mengenal pasti cara melaksanakan program komuniti bersama-sama badan kerajaan atau
Objektif Pembelajaran badan bukan kerajaan.
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI Murid mendengar guru menjelaskan objektif pengajaran. Murid menjawab soalan yang
PERMULAAN dikemukakan oleh guru.
Murid mendengar semasa guru membuat penerangan akan topik yang diajar.
AKTIVITI UTAMA
Murid membuat persembahan multimedia (persembahan power point , video pendek) tentang topik
yang diberi dengan ABM yang bersesuaian. Murid memberi perhatian semasa guru membuat
l j d i d b h k
AKTIVITI PENUTUP Murid membina peta pemikiran atau peta minda untuk merumuskan topik yang diajar.
Pencapaian OP:: _____ / 34 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan.
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:-
REFLEKSI
Tindakan Susulan: Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan
LATIHAN BUKU KERJA

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


M/PLJRN AMALAN BAHASA MELAYU MINGGU & TARIKH 35 8-December-23
KELAS PA HARI & MASA JUMAAT 1015-1115
UNIT 12: TAMAN
TAJUK KESAYANGANKU Nilai Sivik Hormat - menghormati
KBAT Mencipta ITHINK Peta Pelbagai Alir
KOD SK 2.3 Menyampaikan maklumat tentang sesuatu perkara daripada pelbagai sumber
KOD Standard Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:
Pembelajaran @
D3.4 Sumbang saran tentang peranan reka bentuk bekas semaian.
Objektif Pembelajaran
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI Murid didedahkan dengan objektif pembelajaran akan topik yang akan diajar. Murid meneliti
PERMULAAN tayangan video pendek yang ditayangkan oleh guru dan murid memberi respons akan soalan yang
di
Murid dipaparkan video dan slaid tentang topik pengajaran hari ini. Murid diberi penerangan
tentang slaid yang telah dipaparkan.
AKTIVITI UTAMA
Murid membentangkan laporan yang telah dibuat dalam kumpulan. Murid memberi perhatian
semasa guru memberi ulasan akan pembentangan yang dibuat.
AKTIVITI PENUTUP Murid diuji kefahaman dengan menjawab soalan berbentuk interaktif yang diberi guru.
Pencapaian OP:: _____ / 34 murid telah mencapai objektif pembelajaran yang telah ditetapkan.
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid ialah:-
Tindakan Susulan: Kaedah dan teknik pengajaran dan pembelajaran dipelbagaikan dengan
REFLEKSI
aktiviti menarik.
LATIHAN BUKU KERJA
PdP ditangguh kerana : -

You might also like