Download as pdf or txt
Download as pdf or txt
You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK TAHUN LIMA
MINGGU 5 TARIKH / HARI 1/1/2022
KELAS MASA
STRATEGI PdP Pembelajaran Kontekstual EMK : ILMU Bahasa
KBAT Mengaplikasi EMK: NILAI Kerjasama
PENILAIAN PdP Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
UNIT Busak Pakui STANDARD KANDUNGAN 2.1 Nyanyian
TAJUK Busak Pakui
STANDARD 2.1.1 Bernyanyi dengan pic yang betul
PEMBELAJARAN 2.1.3 Bernyanyi mengikut tempo.
2.2.1(i-ii) Memainkan alat perkusi mengikut tempo berdasarkan skor yang diberikan dan
tanda rehat
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN 1. Bernyanyi dengan pic yang betul
2. Bernyanyi mengikut tempo
3. Memainkan alat perkusi mengikut tempo berdasarkan skor yang diberikan dan tanda
rehat

KRITERIA Murid dapat:


KEJAYAAN 1. Menyanyi dengan sekurang-kurangnya dua jenis pic
2. Menyanyikan dengan sekurang-kurangnya dua jenis tempo
3. Memainkan alat perkusi sekurang-kurangnya dua baris lagu

SUMBER Buku teks hlmn 18 - 21


ABM/BBM - - -
PAK-21 Kerja Berkumpulan
PAK-21 Play the Instrument (Mainkan Alat Muzik itu)
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid menyanyikan lagu dengan pic dan tempo yang betul dengan bimbingan guru.

Aktiviti Berkumpulan Aktiviti Individu


1. Murid mempersembahkan lagu dengan 1. Murid menyanyikan lagu dengan postur, pic dan
postur, pic dan tempo yang betul secara tempo yang betul.
bersama-sama. 2. Murid menyenandung dengan betul.
2. Murid dibahagikan kepada empat kumpulan.
3. Murid dalam kumpulan 1 menyanyikan lagu
manakala kumpulan 2,3 dan 4 bermain alat
perkusi bagi mengiringi nyanyian.
4. Murid berlatih bermain alat perkusi dengan
menyanyikan lagu.
5. Murid mempersembahkan lagu dengan
iringan ensembel.

Penutup
Murid merumuskan isi pelajaran tentang busak pakui dengan bimbingan guru.

PENTAKSIRAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengukuhan / pengayaan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6
PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN
Murid menyanyikan lagu dengan Murid menyanyikan lagu dengan Murid menyanyikan lagu dengan
postur yang betul. postur dan pic yang betul. postur, pic dan tempo yang betul.

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK TAHUN LIMA
MINGGU 6 TARIKH / HARI 1/1/2022
KELAS MASA
STRATEGI PdP Pembelajaran Kontekstual EMK : ILMU Keusahawanan
KBAT Mengaplikasi EMK: NILAI Kerjasama
PENILAIAN PdP Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
UNIT Busak Pakui STANDARD KANDUNGAN 2.4 Rekoder
TAJUK Busak Pakui
STANDARD 2.4.1(i-ii) Memainkan rekoder bagi not E, F, G, A, B, C’ dan D’ dengan ton yang baik mengikut
PEMBELAJARAN tempo dengan penjarian dan pernafasan yang betul
3.1.1(i-ii) Mencipta melodi mudah menggunakan not B, A dan G.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN 1. Memainkan rekoder bagi not E, F, G, A, B, C’ dan D’ dengan ton yang baik mengikut
tempo dengan penjarian dan pernafasan yang betul
2. Mencipta melodi mudah menggunakan not B, A dan G

KRITERIA Murid dapat:


KEJAYAAN 1. Memainkan rekoder dengan sekurang-kurangnya dua not
2. Mencipta melodi dengan sekurang-kurangnya dua not
3. Mempersembahkan melodi yang dicipta

SUMBER Buku teks hlmn 22-25


ABM/BBM - - -
PAK-21 Kerja Berkumpulan
PAK-21 Perform Well (Cuba yang Terbaik)
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid berbincang cara bermain rekoder berdasarkan skor.

Aktiviti Berkumpulan Aktiviti Individu


1. Murid memainkan rekoder dengan 1. Murid berlatih memainkan rekoder dengan
penjarian rekoder, tanda frasa dan tempat penjarian rekoder, tanda frasa dan tempat untuk
untuk mengambil nafas yang betul serta mengambil nafas yang betul dengan bimbingan
mengaplikasikan p dan f pada tempat yang guru.
betul.
2. Murid bermain permainan Nama Berirama
dengan menulis nama dan corak irama
pada kad.

Penutup
Murid merumuskan isi pelajaran tentang busak pakui dengan bimbingan guru.

PENTAKSIRAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengukuhan / pengayaan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6
PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN
Murid bermain rekoder dengan Murid bermain rekoder dengan Murid bermain rekoder dengan
penjarian rekoder yang betul. penjarian rekoder dan tanda frasa penjarian rekoder, tanda frasa dan
yang betul. tempat untuk mengambil nafas yang
betul.

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2022 Siti Khairani Alias, Kate Alias, InculKate.

Cetakan pertama 2022.

Terima kasih atas pembelian dan sokongan pihak tuan dan puan. Kami sangat menghargai segala
bentuk sokongan, komen dan pertanyaan daripada semua. Namun, bahan ini ialah hak cipta
terpelihara. Kami tidak mengizinkan mana-mana pihak untuk berkongsi bahan ini kepada rakan
taulan tanpa izin bertulis daripada pihak InculKate.

Jika bahan ini memberi manfaat kepada cikgu, tuan dan puan sekalian dan ingin berkongsi dengan
rakan, sila kongsikan link di bawah untuk pembelian. Boleh juga menekan link whatsapp untuk
dibantu ejen-ejen kami.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi


kandungan buku ini dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Siti Khairani
Alias//Kate Alias//InculKate.

Salam sayang,
Kate Alias
CEO Kate Alias Ent.
Owner Inculkate.com, PembantuPendidik.com

Untuk pembelian:
https://inculkate.my/

Pembelian dengan ejen:


https://inculkate.wasap.my

Masalah/Tutorial:
Admin : https://katmins.wasap.my
Tutorial : https://www.tiktok.com/@inculkate.my
Tutorial : https://inculkate.my/order/form/faq

Sertai Telegram kami:


https://t.me/inculkate

Sertai Facebook kami:


www.facebook.com/groups/inculkatepembantupendidik
https://web.facebook.com/Inculkate-HQ-274839497654484/

https://inculkate.my/

You might also like