Professional Documents
Culture Documents
SAINS T3 CUP 3 Minggu 1 Unit 1 (Inculkate - My)
SAINS T3 CUP 3 Minggu 1 Unit 1 (Inculkate - My)
SAINS T3 CUP 3 Minggu 1 Unit 1 (Inculkate - My)
KELAS MASA
ABM/BBM - - -
AKTIVITI PdP
Set Induksi
1. Murid memilih satu tumbuhan. 1. Murid memilih dua tanaman. 1. Murid memilih dua tanaman.
2. Murid meneliti, menyentuh, 2. Murid meneliti, menyentuh, 2. Murid meneliti, menyentuh,
mendengar, mencium bau dan mendengar, mencium bau dan mendengar, mencium bau dan
merasa (jika selamat) merasa (jika selamat). merasa (jika selamat).
3. Murid melakarkan hasil 3. Murid membina peta Venn- 3. Murid mengukur bahagian-
pemerhatian dan deria yang Diagram mengenai persamaan bahagian tumbuhan,
digunakan. dan perbezaan tumbuhan melakarkan dan melabelkan
4. Murid membincangkan hasil tersebut. bahagian tumbuhan.
pemerhatian mereka. 4. Murid membina peta Venn-
Diagram mengenai persamaan
dan perbezaan tumbuhan
tersebut.
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Penutup
Murid menceritakan perubahan semalu dan menjalankan uji kaji tekalah saya.
Murid menyatakan cara untuk membantu Langgi dan menjalankan aktiviti kemas beg sekolah.
Murid merumuskan isi pelajaran tentang kemahiran proses sains dengan bimbingan guru.
PENTAKSIRAN REFLEKSI
TP1 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengukuhan / pengayaan
TP2
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP6
Murid membina peta buih Murid mengelaskan beberapa Murid mengukur beberapa objek,
mengenai deria dan contohnya. objek dengan memerhatikan ciri mengelaskan dan mencatatkan
mereka. pemerhatian.
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KELAS MASA
1.1.6 Berkomunikasi
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN
Menggunakan tiga kemahiran proses sains
ABM/BBM - - -
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid dibawa ke kawasan sekolah dan meneliti pokok yang ditanam (jika ada) atau pokok-pokok lain.
1. Murid memerhatikan jenis 1. Murid mencari empat pokok 1. Murid mencari empat pokok
pokok yang sama tapi berbeza jenis sama berbeza keadaan. jenis sama berbeza keadaan.
keadaan. 2. Murid melakarkan keadaan 2. Murid melakarkan keadaan
2. Murid melakarkan pokok pokok dan membuat inferens. pokok dan membuat inferens.
tersebut. 3. Murid menyatakan ramalan 3. Murid menyatakan ramalan
3. Murid membincangkan terhadap inferens. terhadap inferens.
keadaan pokok dan memberi 4. Murid membina komunikasi
inferens. menggunakan dua bentuk.
Chunking (Gabungan)
Make Predictions (Membuat Andaian) Graphic Organiser (Pengurusan Grafik)
Penutup
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Murid membuat inferens mengenai pokok, membuat aktiviti cerita bergambar dan membuat ramalan
berdasarkan gambar, kemudian berbincang dan menjelaskan ramalan.
Murid merumuskan isi pelajaran tentang kemahiran proses sains dengan bimbingan guru.
PENTAKSIRAN REFLEKSI
TP1 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengukuhan / pengayaan
TP2
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP6
Murid membuat ramalan terhadap Murid membuat ramalan terhadap Murid membuat buku skrap
beberapa perkara yang disebut beberapa perkara yang disebut mengenai cara komunikasi
guru. guru dan menjelaskan ramalan. dilakukan.
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KELAS MASA
1.2.5 Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul dan selamat.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN
Menggunakan lima kemahiran manipulatif.
ABM/BBM - - -
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Mind Map (Peta Minda) Drafter (Pembina Draf) Color Me (Warnakan Saya)
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Penutup
Murid merumuskan isi pelajaran tentang kemahiran manipulatif dengan bimbingan guru.
PENTAKSIRAN REFLEKSI
TP1 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan /
pengayaan
TP2
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
TP3
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP4
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP5
TP6
Murid membina peta buih kemahiran Murid melakarkan satu spesimen yang Murid membina peta alir membersihkan
manipulatif. dipilih. dan menyimpan peralatan dan
kepentingannya.
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Terima kasih atas pembelian dan sokongan pihak tuan dan puan. Kami sangat menghargai segala
bentuk sokongan, komen dan pertanyaan daripada semua. Namun, bahan ini ialah hak cipta
terpelihara. Kami tidak mengizinkan mana-mana pihak untuk berkongsi bahan ini kepada rakan
taulan tanpa izin bertulis daripada pihak InculKate.
Jika bahan ini memberi manfaat kepada cikgu, tuan dan puan sekalian dan ingin berkongsi dengan
rakan, sila kongsikan link di bawah untuk pembelian. Boleh juga menekan link whatsapp untuk
dibantu ejen-ejen kami.
Salam sayang,
Kate Alias
CEO Kate Alias Ent.
Owner Inculkate.com, PembantuPendidik.com
Untuk pembelian:
https://inculkate.my/
Masalah/Tutorial:
Admin : https://katmins.wasap.my
Tutorial : https://www.tiktok.com/@inculkate.my
Tutorial : https://inculkate.my/order/form/faq
https://inculkate.my/