Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN M15/04/2015

Topik: Pengiraan Isipadu Cecair


Standard Kandungan: 1.1 Guna dan Standard Pembelajaran: ii. Menyelesaikan
aplikasikan pengiraan pecahan dalam masalah harian dalam konteks sebenar
masalah melibatkan isipadu cecair melibatkan pengiraan isipadu cecair
Objektif Pembelajaran : Di akhir pembelajaran murid dapat;
- Menyelesaikan masalah harian dalam konteks sebenar melibatkan pengiraan isipadu
cecair.
- Mengaplikasikan pengiraan pecahan melibatkan isipadu cecair.
Aktiviti:
Matematik - Guru menerangkan cara penyelesaian masalah matematik yang melibatkan
Tahun 6K pengiraan isipadu cecair
0745 - 0845 - Latihan diberikan.
- Bimbingan guru diberikan semasa latihan.
- Guru menyemak hasil latihan bersama-sama murid.
- Rumusan pembelajaran dilakukan bersama murid.
EMK / Nilai murni : Teliti
BBM: Formula Matematik
Penilaian dalam PdP : latihan di dalam kelas.
Refleksi:

Bidang : Nombor dan Operasi Tajuk : Darab


Standard Kandungan : Murid dibimbing untuk:
4.1 Menulis ayat matematik bagi operasi darab.
Standard Pembelajaran : Murid berupaya :
1) Membina dan menyebut kumpulan sama banyak menggunakan gambar, objek dan
garis nombor.
Aktiviti PdP:
- Guru menerangkan konsep darab.
MATEMATIK
- Guru menerangkan konsep darab menggunakan gambar, objek dan garis nombor.
Tahun 3F
- Latihan diberikan.
0845 - 0945
- Guru membimbing murid mnjawab soalan.
- Guru menyemak latihan.
EMK : Kreatif dan inovatif
BBM : bola, gambar dan garis nombor
Penilaian PdP : latihan dalam kelas.
Refleksi:

Bidang :Menggambar Tema : Alam Benda


Tajuk : Rumah
Standard Kandungan :1,2,3,4 Standard Pembelajaran : 1.1, 1.2, 1.3, 1.4
Objektif pembelajaran : Pada akhirpembelajaran murid mampu :
- Menghasilkan rumah melalui lukisan
Aktiviti PdP :
- Guru menunjukkan contoh lukisan rumah kepada murid.
Dunia Seni Visual
- Guru mengedarkan kertas lukisandan murid dikehendaki menghasilkan rumah
Tahun 1K
impian masing-masing.
1130 – 1200
Media : pensel warna dan pensel HB
EMK : kreativiti dan inovatif
BBM : contoh garisan dan gambar rumah
Penilaian PdP : Murid mampu menghasilkan lukisan menggunakan garisan dengan baik.
Refleksi :

TARIKH : 21 APRIL 2015 HARI : SELASA

You might also like