Professional Documents
Culture Documents
Електроніка№1
Електроніка№1
Електроніка№1
Лабораторна робота № 1
з дисципліни
«Фізичні основи електроніки»
Тема: «ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК І ПАРАМЕТРІВ
ГЕРМАНІЄВОГО
P-N-ПЕРЕХОДУ В ПРЯМОМУ ТА ЗВОРОТНОМУ ВКЛЮЧЕННІ»
Виконав:
студент гр. АКТ-21 КовальовА. В.
Луцьк, 2022
Мета роботи: дослідження характеристик і параметрів германієвого p-n
переходу на прикладі напівпровідникового діода, отримати практичні
навички роботи з діодами, провести вимірювання електричних параметрів,
побудувати вольт-амперні характеристики діода в прямому та зворотному
включенні.
Частина 1:
Таблиця 1:
U01, B 0.2 0.4 0.6 0.8 1 1.2 1.4 1.6 1.8
U02=Uд, 0.2 0.395 0.524 0.575 0.602 0.62 0.633 0.644 0.653
B
△U=U01- 0 0.005 0.076 0.225 0.398 0.58 0.767 0.956 1.147
U02, B
Iд=△U/R1, 0 0.00005 0.00076 0.00225 0.00398 0.0058 0.00767 0.00956 0.01147
A
△U = U01-U02;
△U1 = 0.2 – 0.2 = 0
△U2 = 0.4 – 0.395 = 0.005
△U3 = 0.6 – 0.524 = 0.076
△U4 = 0.8 – 0.575 = 0.225
△U5 = 1 – 0.602 = 0.398
△U6 = 1.2 – 0.62 = 0.58
△U7 = 1.4 – 0.633 = 0.767
△U8 = 1.6 – 0.644 = 0.956
△U9 = 1.8 – 0.653 = 1.147
△U10 = 2 – 0.66 = 1.34
△U11 = 2.2 – 0.667 = 1.533
△U12 = 2.4 – 0.672 = 1.728
△U13 = 2.6 – 0.677 = 1.923
△U14 = 2.8 – 0.682 = 2.118
△U15 = 3 – 0.686 = 2.314
△U16 = 3.2 – 0.69 = 2.51
△U17 = 3.4 – 0.694 = 2.706
△U18 = 3.6 – 0.697 = 2.903
△U19 = 3.8 – 0.701 = 3.099
△U20 = 4 – 0.704 = 3.296
△U21 = 4.2 – 0.706 = 3.494
△U22 = 4.4 – 0.709 = 3.691
△U23 = 4.6 – 0.712 = 3.888
△U24 = 4.8 – 0.714 = 4.086
△U25 = 5 – 0.716 = 4.284
Iд =△U/R1;
Iд1 = 0 / 100 = 0
Iд2 = 0.005 / 100 = 0.00005
Iд3 = 0.076 / 100 = 0.00076
Iд4 = 0.225 / 100 = 0.00225
Iд5 = 0.398 / 100 = 0.00398
Iд6 = 0.58 / 100 = 0.0058
Iд7 = 0.767 / 100 = 0.00767
Iд8 = 0.956 / 100 = 0.00956
Iд9 = 1.147 / 100 = 0.01147
Iд10 = 1.34 / 100 = 0.0134
4.5
3.5
2.5
△U
2
Iд
1.5
0.5
0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Частина 2:
Таблиця 2:
△U=U01- 0 0 0 0 0 0 0 0 0
U02, B
Iд=△U/R1, 0 0 0 0 0 0 0 0 0
A
△U=U01- 0 0 0 0 0 0 0 0 0
U02, B
Iд=△U/R1, 0 0 0 0 0 0 0 0 0
A
△U=U01- 0 0 0 0 0 0 0
U02, B
Iд=△U/R1, 0 0 0 0 0 0 0
A
Графік залежності △U від Iд №2
включенні.