Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN KESIHATAN SK TAHUN 2
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 1 HARI Ahad KELAS
TEMA HARI YANG CERIA
TAJUK Gaya Hidup Sihat
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan
reproduktif. Mengamalkan cara yang betul iaitu postur, rehat dan tidur
STANDARD 1.1.1 Menyatakan maksud postur, rehat dan tidur.
PEMBELAJARAN 1.1.2 Mengaplikasi postur yang betul untuk pertumbuhan dan
perkembangan fizikal yang sihat.
KEMAHIRAN TMK 1.3 Menghasilkan rekaan digital untuk tujuan tertentu.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Menyatakan maksud postur, rehat dan tidur
1. Menyatakan maksud postur, rehat dan tidur 2. Mengaplikasi postur yang betul untuk
2. Mengaplikasi postur yang betul untuk pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang
pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang sihat.
sihat.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang gaya hidup sihat. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
1. Murid menganalisis dan memahami gambar dan situasi yang diberikan. ada murid.
2. Murid dipilih untuk berkongsi kefahaman mereka terhadap situasi yang diberikan.  Guru Menggunakan
3. Murid akan mendengar penerangan guru tentang Hari Kanak-kanak strategi pembelajaran
4. Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang Hari Kanak-kanak kolaboratif dan koperatif
Sedunia. dengan menerapkan
5. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT. ( KBAT) PAK21 dan elemen
6. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang cara mereka duduk, berdiri, tidur dan sekolahku sejahtera
supaya ada interaksi
mengangkat barang. Café (Warung Kopi) antara murid dan
7. Murid akan dipanggil secara rawak untuk menerangkan hasil perbincangan. memotivasikan murid.
8. Murid di minta untuk fokus terhadap murid yang sedang menerangkan hasil  Menilai kefahaman
perbincangan . murid tentang
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) pembelajaran hari ini
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang gaya hidup sihat dengan bimbingan
guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 067-068 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Café (Warung Kopi)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Berhati-hati KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

You might also like