İstanbul-Üniversitesi-Edebiyat-Fakültesi-Öğretmenlik-Uygulama-Kilavuzu (1) - 16

You might also like

Download as pdf or txt
Download as pdf or txt
You are on page 1of 1

EK-7

DERS PLANI
BÖLÜM I: Tarih:

Dersin adı ingilizce Konu:


Sınıf 10e Süre: 40
Ünitenin Adı unit 3
BÖLÜM II:
Kazanımları/

Davranışlar
Hedef ve

islenen metinlerden cikarm yapabilme ve metinleraras balant kurabilme becerisini kazanabilme


Öğrenci

farkl bilgilerden bilgileri sentezleyebilme

In my opinion....
Ünite Kavramları ve Sembolleri/ Because...
Davranış Örüntüsü and...
Güvenlik Önlemleri (Varsa)
communicative approach
Öğretme-Öğrenme-Yöntem ve Teknikleri audio lingual method
Kullanılan Eğitim Teknolojileri-
akll tahta, beyaz tahta, ders kitab, tahta kalemi
Araç, Gereçler ve Kaynakça
*Öğretmen
*Öğrenci
Öğretme-Öğrenme Etkinlikleri:

Dikkati Çekme

Güdüleme

Gözden Geçirme
(Konunun işlenişi)
Derse Geçiş

 Bireysel Öğrenme Etkinlikleri


(Ödev, deney, problem çözme vb.)
Grupla Öğrenme Etkinlikleri
(Proje, gezi, gözlem vb.)

 Özet

BÖLÜM III

Ölçme-Değerlendirme: ogrencilere tek tek soru sor ve konu hakkindaki dusuncelerini sinifla paylas

Bireysel öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme-


Değerlendirme
Grupla öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme-
Değerlendirme
Öğrenme güçlüğü olan öğrenciler ve ileri
düzeyde öğrenme hızında olan öğrenciler için
ek Ölçme-Değerlendirme etkinlikleri

Dersin Diğer Derslerle İlişkisi


BÖLÜM IV
Planın Uygulanmasına ders planlanan surede tamamlanmis ve amaclarina ulasmistir
İlişkin Açıklamalar

Uygulama öğrencisi Okul Müdürü


İmza İmza

You might also like