Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 5

Тема: Подорож до країни Театру.

Програмовий зміст: вчити дітей групувати предмети за кольором, закріпити


вміння порівнювати предмети за формою; розвивати дрібну моторику при
виготовленні декорацій до театральних вистав; продовжувати вчити
промовляти віршовані тексти із передаванням емоційного настрою;
розвивати вміння розігрувати сюжет відповідно до змісту казки, передавати
характер героя, передавати емоційний настрій за допомогою виразу обличчя;
розвивати емоційність і виразність мови, пам’ять, фантазію, мислення, увагу,
тембр і силу голосу; чіткість дикції і інтонаційну виразність мови, здібності
вільно триматися при виступі перед дорослими та однолітками; узгоджувати
свої дії з діями інших дітей.
Матеріал: реквізит для виготовлення декорацій (квіти, травичка, дерева,
хмаринки, сонечко, театральна ширма); шапочки – маски (ведмедик, лисичка,
зайчик, вовк); геометричні фігури, кольорові кульки, кольорові кошики,
кошик, лист від феї, колосок, червона шапочка, золотий ключик, повітряна
кулька, рукавичка, банка з варенням;
Попередня робота: вивчення чистомовки, драматизація казки «Чарівне
дзеркальце»
Хід заняття
Діти заходять до зали
Вихователь: Діти, в нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.
Нумо на мене подивіться
І веселенько посміхніться.
Добрий день вам гості любі
Ті, хто прийшли до нас!
Наші дітки раді бачити вас!
Посміхніться нашим гостям і привітайтеся.
Діти вітаються
Вихователь: Дітки, у мене для вас є сюрприз – ось такий кошик, а в ньому
лист від Феї.
Зачитує листа
«Добрий день, малята! Я знаю, що ви дуже любите слухати казки і багато їх
знаєте, тому сьогодні я запрошую вас до країни Театру. Моя країна не
проста, в ній багато загадок і сюрпризів. Щоб потрапити до неї вам потрібно
пройти чарівний ліс, а війти в нього може тільки той, хто назве свою
улюблену казку.»
Діти називають казку і проходять до лісу. Їх зустрічає Гномик
Гномик: Ласкаво просимо до чарівного лісу!
Щоб пройти далі вам потрібно виконати наступне завдання. В цій скриньці
різні цікаві предмети, вам потрібно їх дістати і назвати їх.
Дає вихователю скриньку.
Вправа «Що в скриньці?»
Вихователь підзиває дітей по черзі дістають предмети і називають їх ознаки.
Гномик: Молодці, ви виконали завдання, мандруйте далі, хай щастить!
Діти з вихователем крокують далі.
Ас-ас-ас- дує вітерець на нас .
Іс-іс-іс – йду через ліс.
Лі-лі-лі- живе білка у дуплі.
Лю-лю-лю- дуже друзів я люблю.
Ра-ра-ра- - ми весела дітвора.
Зустрічає їх Мавпочка.
Мавпочка: Добрий день, малята! Я Мавпочка і дуже люблю пустувати і
бавитися, а ви любите?
Діти: Так
Мавпочка: Ви зможете пройти далі, якщо зі мною пограєте.
Фізкультхвилинка.
Під музичний супровід діти повторюють рухи за Мавпочкою.
Під музичний супровід ідуть далі.
Підходять до будинку Попелюшки.
Попелюшка: Добрий день, милі діточки! Мені зла мачуха загадала
завдання. В цьому кошику кульки різного кольору, їх потрібно розкласти по
кошикам відповідно кольору. Допоможете мені?
Гра «Розділи за кольором»
Діти розділяють по кошикам кульки відповідно кольору. Ідуть далі.
Попелюшка: Дякую вам, рушайте далі!
Вихователь: Дітки, подивіться, річка, як же нам пройти далі?
Діти: Потрібно збудувати міст.
Вихователь: Подивіться, в кошику є геометричні фігури, яка це фігура? (діти
називають). Якого вона кольору?. Давайте дівчатка будуть будувати місток з
кругів, а хлопчики з квадратів.
Будують місток, переходять річку, ідуть далі.
Зустрічають Лисичку.
Вихователь: Дітки, подивіться, яка гарна лисичка!
-Яке хутро у лисички? (пухнасте, густе, пишне, руде, гарне)
-Які вушка у лисички?(невеличкі, гострі, чуткі).
-Який носик?(чорненький, маленький).
-Які очі?(маленькі, зіркі).
-Який хвостик?(довгий, пухнастий, із білим кінчиком).
-Як ходить ?(тихо, м'яко, обережно).
Лисичка: Діти, ви любите розповідати віршики? В мене для вас є завдання,
ось такі схеми. За ними потрібно вивчити віршик про лисичок. Вихователь
вам допоможе.
Вивчення віршика за схемою
Їхав лис через ліс,
Лисенятам капці віз.
Щоб соснові шишки,
Не кололи ніжки.
Вчать хором. Декілька дітей розповідають.
Вихователь: Ми здолали всі перешкоди, ходімо до країни Театру.
Зустрічає їх Фея.
Ласкаво просимо в країну чарівну
Де королева є її величність Казка
Побачите тут диво - дивину
Ходіть до неї, діточки, будь - ласка!
Моя країна не просто казкова, вона театральна.
- Скажіть мені що відбувається в театрі? (показують вистави)
- А де показують виставу? (на сцені)
- Дітки, я прошу вас допомогти створити декорації для вистави.
Створюють декорації.
- Сцена, декорації в нас є, кого не вистачає? (акторів і глядачів)
- Зараз я своєю чарівною паличкою і з'являться актори, а ви будите
глядачами. Як потрібно себе поводити в театрі? (не розмовляти,
аплодувати), сідайте зручніше, казка починається.
Драматизація казки «Чарівне дзеркальце»
Казка «Чарівне дзеркальце»

Фея: На лісовій галявині у траві лежало дзеркальце. Хто і коли його загубив
- невідомо. В дзеркальце дивились небо, сонце, хмаринки і пролітаючи птахи.
І ось одного разу ……

(Скаче заєць, підходить до дзеркальця, несміливо торкається лапкою, нюхає,


бере до рук).

Заєць: Ой, та це ж мій портрет! Хто це мене так гарно намалював?

(Біжить лисичка, підходить до зайця)

Лисичка: Що це у тебе?

Заєць: Та ось, знайшов свій портрет і думаю: хто це мене так гарно
намалював?!

Лисичка: Дай подивлюсь! Заєць, ти що, та це ж мій портрет! На подивись!

Заєць: Ти що, не бачиш мої довгі вуха, гарні очі, пухнасті вуса???
Фея: сперечались на весь ліс. Тут біжить вовк.

Вовк: Чому сперечаєтесь, друзі?

Заєць: Я знайшов на галявині свій портрет, дав їй подивитись. А вона каже,


що це її портрет. Вона, мабуть, погано бачить!

Лисичка: Це ти погано бачиш!!! Це мій портрет. На, вовчику, подивись!

Вовк: Я дивлюсь ви удвох погано бачите. Це ж мій портрет! Подивіться –


ось яка паща. У тебе є така паща? (ні) А у тебе? (ні) Ну ось!

( Всі кричать )

Ведмідь: Що за галас? Ви чого кричите на весь ліс?

Заєць: Я прийшов перший, знайшов свій портрет. Прийшла лисичка і каже,


що це її портрет. А потім прийшов вовк і теж сказав, що це його портрет.

Ведмідь: Ой, які ви кумедні! Та це ж мій портрет!

( всі здивовано дивляться на ведмедя )

- Чого замовкли? Чого не кричите? Я знаю один секрет. Зараз захочу і на


цьому портреті з’явиться вовк. Іди сюди!

Вовк: Так! Так! І я тут є!!!

Ведмідь: Зараз заєць з’явиться, іди сюди! А тепер лисичка.

Лисичка: А може це чарівний портрет???

Ведмідь: Цей чарівний портрет називається дзеркало.

Хто в нього подивиться – побачить своє відображення.


Фея:
Про що була казка?
Хто знайшов дзеркальце першим?
Хто другим?
Хто третім?
Хто помирив звірят?
Я дуже рада що ви завітали до моєї країни, вам сподобалось? Я буду чекати
на вас, до побачення!
Вихователь: Ви молодці, гарно попрацювали на занятті. На цьому наша
подорож закінчується. Скажемо гостям до побачення, приходьте ще до нас.

You might also like