135. Поезија М. Бећковића

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 1

ПИСАНА ПРИПРЕМА ЗА ЧАС бр.

135 Разред и одељење:


Предмет Српски језик и књижевност
Предметни
наставник
Наставна Савремена књижевност
област
Наставна Избор из савремене српске поезије: Матија Бећковић
јединица
Циљ часа Упознавање се песничким делом Матије Бећковића

Тип часа Обрада

Очекивани Ученик ће бити у стању да:


исходи  образложи сопствену рецепцију поезије Матије Бећковића;
 самостално тумачи песме.
Наставна Читанка, табла, фломастери, свеска, снимци са интернета, рачунар, Дигитално
средства издање уџбеника из Српског језика и књижевности на Мозаик платформи
Облици Индивидуални, фронтални
рада
Методе Монолошка, дијалошка, рад на тексту
рада
Корелација Међупредметна (књижевност, историја, медији)
 прати упутства наставника;
 чита поезију Матије Бећковића;
Активности
 учествује у разговору и анализи песама;
ученика
 наводи мотиве у песмама;
 образлаже сопствену рецепцију песама.
 подстиче ученике да уоче и разумеју мотиве песништва Матије Бећковића;
Активности
 прати и вреднује рад и понашање ученика;
наставника
 задаје домаћи задатак.
 образложена сопствена рецепција поезије Матије Бећковића;
Провера
 наведени и објашњени мотиви песништва Матије Бећковића;
оствареност
и исхода  самостално тумачене песме.

Литература 1. Матија Бећковић, Сабране песме у девет књига, Српска књижевна задруга,
за Београд, 2003.
наставнике 2. Матија Бећковић, Кад будем млађи, Матица српска, Нови Сад, 2007.
1. Др Оливера Радуловић, др Јелена Журић, др Јелена Ангеловски, Читанка за
четврти разред гимназија и средњих стручних школа, Едука, Београд, 2021.
Литература
2. Матија Бећковић, Сабране песме у девет књига, Српска књижевна задруга,
за ученике
Београд, 2003.
3. Матија Бећковић, Кад будем млађи, Матица српска, Нови Сад, 2007.
ТОК ЧАСА
Уводни део часа

Наставник води ученике у тему истичући циљ часа и подсећа ученике да су за овај час имали
задатак да припреме анализу песме Матије Бећковића по избору.

Главни део часа

У средишњем делу часа, ученици имају главну реч при анализи песама. Наставник их, уколико је
потребно, усмерава приликом тумачења песама. Претпоставља се да ће ученици овог узраста
успешно да одговоре на овакву врсту задатка.

You might also like