SAINS D6 Cup Yasser

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SAINS TAHUN ENAM

MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA

46 6 Inovatif 15/2/2022 Selasa 12.15-1.15

TEMA / UNIT MESIN

TAJUK Mesin Ringkas

STANDARD 12.1.1 Menjelas dengan contoh jenis dan STANDARD 12.1,12.2


PEMBELAJARAN KANDUNGAN
kegunaan mesin ringkas iaitu satah condong,
tuas, baji, gear, skru, takal dan roda dan gandar

12.1.2 Menjelaskan pemerhatian melalui


lakaran, TMK, penulisan atau lisan.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN
Menyatakan kegunaan mesin.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:

1. Menyatakan kegunaan mesin untuk tujuan sesuatu.


: 90% murid dapat menyatakan.

AKTIVITI PdP

Set Induksi

Murid mendengar penerangan guru tentang mesin.

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR

1. Murid menyatakan mesin ringkas. 1. Murid melengkapkan modul yang diberikan.


2. Murid melakar jenis mesin.
3. Murid mencari maklumat tentang mesin dan
mempersembahkannya. (SELF)
4. Murid melengkapkan modul.
5. Murid membincangkan jawapan.

Penutup

Murid menyenaraikan jenis mesin ringkas.

Murid merumuskan isi pelajaran tentang mesin dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21

Recap Group (Mengulangi / Mengingat Semula) Mind Map (Peta Minda)

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN

M2P, SELF PENDEKATAN MODULAR


SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT

Modul hlmn 2 - 3 Modul Pendekatan Modular Mengaplikasi


PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI

Hasil Kerja Murid Peta Bulatan Nilai Murni Rasional


PENILAIAN REFLEKSI

TP1 24/26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
2 / 26 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan

TP4 10 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -

TP5 16 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya

TP6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SAINS TAHUN ENAM

MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA

43 6 Inovatif 18/1/2022 Selasa 12.15-1.15

TEMA / UNIT GERHANA

TAJUK Gerhana Bulan

STANDARD 10.1.2 Memerihalkan fenomena Gerhana STANDARD 10.1


PEMBELAJARAN KANDUNGAN
Matahari dengan bantuan lakaran berdasarkan
kedudukan Bulan, Bumi dan Matahari dan sifat
cahaya
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN
Memerihalkan Gerhana bulan

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:

1. Memerihalkan Gerhana Matahari.


90% murid dapat memerihalkan Gerhana Matahari.

AKTIVITI PdP

Set Induksi

Murid mendengar penerangan guru tentang Gerhana Matahari.

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR

1. Murid memerihalkan Gerhana Matahari. 1. Murid melengkapkan modul yang diberikan.


2. Murid mempersembahkan Gerhana Matahari
dalam lakaran.
3. Murid mencari maklumat tentang Gerhana
MAtahari dan mempersembahkannya.
(SELF)
4. Murid melengkapkan modul.
5. Murid membincangkan jawapan.

Penutup

Murid memerihalkan Gerhana Matahari.

Murid merumuskan isi pelajaran tentang Gerhana Matahari dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21

Drawing Posters ( Melukis Poster) Blank Blank (Isi Tempat Kosong)

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN

M2P, SELF PENDEKATAN MODULAR


SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT

Modul hlmn 4 Modul Pendekatan Modular Mengaplikasi


PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI

Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional


PENILAIAN REFLEKSI

TP1 5 / 26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
1 / 26 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan

TP4 10 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -

TP5 16 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya

TP6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SAINS TAHUN ENAM

MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA

43 1/1/2022 Ahad

TEMA / UNIT MIKROORGANISMA

TAJUK Hidupan Seni

STANDARD 3.1.1 Mengenal pasti jenis mikroorganisma STANDARD 3.1


PEMBELAJARAN KANDUNGAN
melalui pemerhatian menerusi pelbagai media
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN
Mengenal pasti empat jenis mikroorganisma melalui pemerhatian menerusi pelbagai
media

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:

1. Menamakan empat mikroorganisma yang diberikan.


90% murid dapat menamakan mikroorganisma yang diberikan

AKTIVITI PdP

Set Induksi

Murid mendengar penerangan guru tentang mikroorganisma.

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR

1. Murid menamakan mikroorganisma yang 1. Murid melengkapkan modul yang diberikan.


ditunjukkan guru.
2. Murid menyatakan proses hidup
mikroorganisma dan melakarkannya.
3. Murid mempersembahkan lakaran.
4. Murid mencari maklumat tentang bukti
mikroorganisma hidup dan
mempersembahkannya.
5. Murid melengkapkan modul.
6. Murid membincangkan jawapan.

Penutup

Murid menyenaraikan jenis mikroorganisma.

Murid merumuskan isi pelajaran tentang mikroorganisma dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21

Name It (Namakannya) Color Me (Warnakan Saya)

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN

M2P, SELF PENDEKATAN MODULAR


SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT

Modul hlmn 5 Modul Pendekatan Modular Mengaplikasi


PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI

Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional


PENILAIAN REFLEKSI

TP1 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan

TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -

TP5 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya

TP6
Copyright © 2021 Siti Khairani Alias, Kate Alias, InculKate.

Cetakan pertama 2021.

Terima kasih atas pembelian dan sokongan pihak tuan dan puan. Kami sangat menghargai segala
bentuk sokongan, komen dan pertanyaan daripada semua. Namun, bahan ini ialah hak cipta
terpelihara. Kami tidak mengizinkan mana-mana pihak untuk berkongsi bahan ini kepada rakan
taulan tanpa izin bertulis daripada pihak InculKate.

Jika bahan ini memberi manfaat kepada cikgu, tuan dan puan sekalian dan ingin berkongsi dengan
rakan, sila kongsikan link di bawah untuk pembelian. Boleh juga menekan link whatsapp untuk
dibantu ejen-ejen kami.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi


kandungan buku ini dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Siti Khairani
Alias//Kate Alias//InculKate.

Salam sayang,
Kate Alias
CEO Kate Alias Ent.
Owner Inculkate.com, PembantuPendidik.com

Untuk pembelian:
https://inculkate.my/

Pembelian dengan ejen:


https://ejenkate.wasap.my

Masalah/Tutorial:
Admin : https://katmins.wasap.my
Tutorial : https://www.tiktok.com/@inculkate.my

Sertai Telegram kami:


https://t.me/inculkate

Sertai Facebook kami:


www.facebook.com/groups/inculkatepembantupendidik
https://web.facebook.com/Inculkate-HQ-274839497654484/

You might also like