Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

PREDMET: Engleski jezik NASTAVNIK:

ČAS BROJ: 2. ODELJENJE: DATUM:


NASTAVNA TEMA: INTRODUCTION
NASTAVNA JEDINICA: INTRODUCTION – Kids
TIP ČASA: obnavljanje/vežbanje
CILJ ČASA: Komunikacija o odlukama, planovima, namerama i predviđanjima vezanim za budućnost.
OPŠTI ISHODI:
Na kraju teme učenici će biti u stanju da:
- razumeju jednostavnije tekstove u kojima se opisuju radnje i situacije u sadašnjosti;
- razmene pojedinačne informacije i/ili nekoliko informacija u nizu koje se odnose na radnje u sadašnjosti;
- razumeju jednostavnije tekstove koji se odnose na opis radnji, stanja i zbivanja;
- opišu i uporede radnje, stanje i zbivanja koristeći jednostavnija jezička sredstva;
- opišu radnje koristeći nekoliko vezanih iskaza;
- razumeju jednostavnije iskaze kojima se traži mišljenje i reaguju na njih;
- izražavaju mišljenje, slaganje/neslaganje i daju kratko obrazloženje;
- razumeju jednostavnije iskaze koji se odnose na odluke, obećanja, planove, namere i predviđanja i reaguju na njih;
- razmene jednostavnije iskaze u vezi sa obećanjima, odlukama, planovima, namerama i predviđanjima;
- saopšte šta on/ona ili neko drugi planira, namerava, predviđa;
- razumeju jednostavnije predloge i pozive na zajedničke aktivnosti i odgovore na njih uz odgovarajuće obrazloženje;
- upute predloge i pozive na zajedničke aktivnosti koristeći situaciono prikladne komunikacione modele;
- zatraže i pruže dodatne informacije u vezi sa predlozima i pozivima na zajedničke aktivnosti;
- razumeju sličnosti i razlike u školskim i vanškolskim aktivnostima u VB i kod nas.
OPERACIONALIZOVANI ISHODI:
Na kraju časa učenici će biti u stanju da:
- primenjujući odgovarajuće tehnike čitanja i slušanja razumeju tekstove u kojima se opisuje data komunikativna
situacija: odluke, planovi, namere i predviđanja vezana za budućnost;
- razmene informacije koje se odnose na dati kontekst;
- saopšte šta on/ona ili neko drugi planira, namerava, predviđa;
- saopšte odluke, planove, namere i predviđanja u nekoliko vezanih iskaza;
- razumeju i upute poziv na zajedničku aktivnost; odgovore na poziv na zajedničku aktivnost uz obrazloženje;
- opišu slike i trenutne radnje jednostavnim jezičkim sredstvima u nekoliko vezanih iskaza.
METODE RADA: audiovizuelna, verbalna, demonstrativna, tekstualna, dijaloška, heuristička
TEHNIKE RADA: rad na tekstu, čitanje, slušanje, opisivanje slika, spajanje, dopunjavanje, pitanja i odgovori
OBLICI RADA: frontalni, individualni, u paru, u grupi
NASTAVNA SREDSTVA: audiovizuelna, tekstualna: udžbenik, radna sveska, CD, CPT, online practice
MEĐUPREDMETNA POVEZANOST: građansko vaspitanje

UVODNI DEO:

Provera domaćeg zadatka – Udžbenik, strana 5, zadatak 5 b. Slušanje i proveravanje. Listen and check. (Slušanje
broj 1. 3)

 Nastavnik pušta CD, učenici slušaju i proveravaju individualno. Nakon toga sledi provera sa celim odeljenjem.

Rešenje: 2 go 3 aren’t going 4 ‘re cooking 5 ‘re selling 6 is helping 7 teaches 8 think 9 want

GLAVNI DEO:

Aktivnost 1 – Udžbenik, strana 6, zadatak 1. Slušanje i čitanje priče. Pitanja i odgovori. Read and listen. Who
are the main characters? (Slušanje broj 1. 6)

 CPT opcija: Nastavnik pušta video-klip sa celom epizodom sa strane 6 i odlučuje, u zavisnosti od odeljenja,
da li će učenici gledati video-klip bez uvida u tekst u udžbeniku, da li će prethodno, paralelno ili naknadno
pratiti tekst, ili će nastavnik iskombinovati metodološke postupke.

 Nastavnik kaže Look at the pictures on page 6. Describe the people and say where they are and what might be
1
happening. Work with your partner. Ostavlja učenicima malo vremena da prouče i prodiskutuju slike, obilazi ih i
sluša, ali se ne meša. Nakon toga učenici iznose svoje ideje, ostali slušaju i dopunjavaju. Za svaku sliku proziva
drugog učenika.

 Nastavnik poziva jednog učenika da pročita instrukciju naglas i dodaje Listen, read and label the first picture
with names of the chracters. Pušta CD, učenici slušaju, čitaju i zapisuju imena likova indidvidualno. Upoređuju
sa svojim parom pre provere koja se radi na nivou odeljenja, uobičajeno.

Aktivnost 2 – Udžbenik, strana 7, zadatak 4a. Razgovor o budućim radnjama. Talking about the future. Rules
and examples.

 Nastavnik na tabli piše i proverava da li učenici razumeju formulacije:

1 Plans and intentions:


2 A definite future / a prediction based on present facts:
3 General statements about the future /predictions based on personal feelings and opinions:
4 Immediate decisions:

 U nastavku, nastavnik pokazuje prvu stavku i postavlja pitanje Which verb form do we use for this- ’going to’
or ’will’? And for this?, pokazuje drugu stavku i tako redom do kraja. Nastavnik piše tačne odgovore pored
stavki.

Rešenje: 1, 2 going to 3, 4 will

 Učenici se vraćaju na tekst i dopunjavaju rečenice u zadatku 4a odgovarajućim rečima – Complete the
sentences from the story. Rade u paru, Provera sa celim odeljenjem.

1 ’m going to do 2 is going to talk 3 will be 4 ’ll come

Aktivnost 3 – Udžbenik, strana 7, zadatak 5a. Glagoli u zagradi. Use the correct form of will or going to and the
verbs in brackets.

 Nastavnik poziva jednog učenika da pročita instrukciju. Učenici rade u parovima. Nastavnik obilazi i pomaže
sporijim učenicima. Provera se radi u završnom delu časa.

ZAVRŠNI DEO:

 Nastavnik kaže Listen and check, pušta CD (slušanje broj 1. 7). Učenici prate i proveravaju. Na kraju se radi
provera sa celim odeljenjem. Rešenja se pišu na tabli kako bi učenici mogli da isprave eventualne greške u
pisanju.

Rešenje: 2 ’ll meet 3 will come 4 ‘ll text 5 ’s going to watch 6 ’s going to have 7 will be

Domaći zadatak: radna sveska, strane 2, 3, svi zadaci.

*Nastavnik može da pripremi ili odredi grupu učenika koja će pripremiti proveru i ispravku domaćeg zadatka u
PowerPoint-u, s tim što su u obavezi da je donesu nastavniku na uvid najmanje jedan dan pre narednog časa kako bi
mogle da se izvrše eventualne korekcije. Nastavnik može za svaki domaći zadatak ovakvog tipa da zaduži različite
učenike, odnosno grupe učenika, tako da svi imaju šansu da daju svoj doprinos.

2
ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su rešeni:

_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:

_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:

_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________

You might also like