29may - 5-Jun

You might also like

Download as pdf or txt
Download as pdf or txt
You are on page 1of 14

6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.

php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:11 日期 / Tarikh: 29-05-2022 ( 星期日 / Ahad)
Kelas: Tema: 2-Hidup Harmoni Unit: 5.1-Kawan-kawan Wei Han Peta i-Think:
1K S.Kandungan: 2.1-Asas membaca dan memahami -
Masa: S.Pembelajaran : 2.1.2-Membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai, dan memahami; i) perkataan ii) BBM:
08:30 frasa iii) ayat dalam perenggan 1.Lembaran
- Tema PKJR : 5-Risiko di Jalan Raya Kerja
09:30 Fokus PKJR : 2.1-Jenis-jenis jalan raya 2.Buku Teks
Subjek: H/P PKJR: 2.1.1-Menyatakan bahawa jalan raya merupakan tempat yang berbahaya. 3.Kertas
B. MELAYU Mahjung
4.Gambar
Bil Murid: Praujian: Permainan 5.LCD
21 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Projector
menyatakan tempat bahawa jalan raya merupakan tempat yang berbahaya.
Kriteria Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Aspirasi
Kejayaan: menyatakan sekurang-kurangnya 3 tempat bahawa jalan raya merupakan tempat yang Murid:
berbahaya. Etika dan
kerohanian
PAK-21: Nilai murni & etika
Aktiviti PAK-21: Traffic Lights (Lampu Isyarat) Tahap PBS:
Kemahiran 6K: Komunikasi TP3
Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
Aras
2. Murid-murid menonton video yang berkait dengan tempat jalan raya yang bahaya.
Pemikiran:
3 Murid-murid menjalankan aktiviti untuk mengukuhkan kemahiran yang dibelajari.
Menganalisis,
4 Murid-murid membuat latihan.
Mengaplikasi
P. Kurikulum:
Nilai: Kasih sayang
EMK: Keselamatan Jalan Raya
Penilaian P&P: Lembaran Kerja
Pascaujian: Lembaran kerja
Impak/Refleksi:

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 1/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:11 日期 / Tarikh: 29-05-2022 ( 星期日 / Ahad)
班级: 单元: 1-蜕变之旅 课题: 4.1-我诚实我守信 思维图:
5M 内容标准 : 1.3-进行口头表达,具体地讲述和说明事情,做到内容充实,用语准确得体,语句通顺, 1.气泡图
时间: 表达清楚,态度恰当,并敢于表现。
11:00 1.2-聆听口语和书面语,能边听边记边想,正确理解所听内容,作出适当的回应,并养成
-
良好的聆听态度。
12:00
学习标准 : 1.2.2-听读与理解教材,能专注耐心地聆听,边听边记边想,正确把握中心思想,辨别内 教具:
科目:
容主次 1.电脑,投影
华文
机、白板
前测: 回答问题 2.作业
学生人数:
学习目标: 在本堂结束后,学生能够: 3.演示文稿
30
根据老师所说关于诚信的故事,说出故事中的含义,并与同学分享自己听过关于诚信的
故事。 学生愿景:
成果标准: 学生能够: 思考创新, 伦
根据老师所说关于诚信的故事,说出故事中的含义,并与同学分享自己最少一个听过关 理道德
于诚信的故事。
表现标准:
21世纪学习法: 道德价值观, 高思维技能 TP4, TP5, TP6
21世纪课堂活动: 4's Brainstorming
思维技能:
6种'K'元素: 批判性思维, 创意与创新
创造, 评价, 分
教学步骤: 1. 引起动机。

2 老师展示演示文稿,并呈现关于诚信的故事。
3 学生在老师的引导下,说出故事的含义和中心思想。
4学生与大家分享所听过的故事。
5学生互相评价所说的故事。
跨课程元素: 道德价值, 创造与革新元素
教学评估: 书写
后测: 课业
Impak/反思:

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 2/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 30-05-2022 ( 星期一 / Isnin)
班级: 单元: 1-蜕变之旅 课题: 4.1-我诚实我守信 思维图:
5M 内容标准 : 2.1-阅读与理解教材,能了解文章的内涵,领会其教育意义,体验文章表现的情感。在阅 1.气泡图
时间: 读中发展语感,能感受语言的优美,积累语言材料,并了解文章叙述、描写和说明等表
08:30 现手法,体会阅读的乐趣。
- 学习标准 : 2.1.1-理解教材,能借助工具书掌握词语,理解句子、段落、篇章的内容,初步掌握其主
09:30
题思想。 教具:
科目:
华文 1.电脑,投影
前测: 回答问题 机、白板
学习目标: 在本堂结束后,学生能够: 2.练习簿
学生人数:
1 以正确的声调和语气朗读课文。 3.作业
30
2以通顺有条理的句子回答理解简答题。 4.活动卷
成果标准: 学生能够: 5.课本
1 以正确的声调和语气朗读课文,并能互相平均彼此的表象。 6.演示文稿
2以通顺有条理的句子回答最少5题理解简答题。
学生愿景:
21世纪学习法: 道德价值观, 高思维技能 思考创新, 伦
21世纪课堂活动: 4's Brainstorming 理道德
6种'K'元素: 批判性思维
教学步骤: 1. 引起动机。 表现标准:
2. 教师解释课文内容。 TP4, TP5
3. 学生提出观点。
思维技能:
4. 教师提问。
评价, 分析
5. 教师补充说明。
6. 教师灌输道德价值观。
跨课程元素: 思维技能
教学评估: 思维图,理解练习题
后测: 课业
Impak/反思:

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 3/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 30-05-2022 ( 星期一 / Isnin)
Kelas: Tema: 2-Hidup Harmoni Unit: 5.1-Kawan-kawan Wei Han Peta i-Think:
1K S.Kandungan: 2.1-Asas membaca dan memahami -
Masa: S.Pembelajaran : 2.1.2-Membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai, dan memahami; i) perkataan ii) BBM:
11:00 frasa iii) ayat dalam perenggan 1.ppt
- 2.Lembaran
12:00 Kerja
Subjek: Praujian: Permainan 3.Buku Teks
B. MELAYU Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 4.LCD
membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai, dan memahami frasa dalam Projector
Bil Murid: perenggan
21 Kriteria Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Aspirasi
Kejayaan: membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai, dan memahami sekurang-kurangnya Murid:
5 patah frasa dalam perenggan Etika dan
kerohanian
PAK-21: Komunikasi
Aktiviti PAK-21: Traffic Lights (Lampu Isyarat) Tahap PBS:
Kemahiran 6K: Komunikasi TP3, TP4
Aktiviti PdP: Kumpulan A
Aras
1. Set induksi. Guru menunjukkan gambar dengan slaid PPT. Guru bertanya soalan berdasarkan
Pemikiran:
gambar.
Menganalisis,
2. Murid-murid dibimbing untuk membaca maklumat yang terdapat dalam slaid PPT.
Mengaplikasi
3. Murid-murid menulis frasa yang diimlakkan atas bimbingan guru.
4. Murid-murid bercerita secara sponstan dengan sesuai atas bimbingan guru.
4. Murid-murid dipilih secara rawak untuk menulis frasa di hadapan kelas.
5. Murid-murid menyiapkan latihan yang terdapat dalam buku aktiviti.
6. Guru berbincang jawapan dengan murid-murid.
7. Penutup.

Kumpulan B
1. Murid- murid menyiapkan isasbadi yang diberi.
P. Kurikulum: KB- Mengecam
Nilai: Kasih sayang
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Lembaran Kerja
Pascaujian: Lembaran kerja
Impak/Refleksi:

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 4/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 30-05-2022 ( 星期一 / Isnin)
班级: 单元: 4-感恩饼干 课题: 4.1-感谢 思维图:
3M 内容标准 : 4.0-实践感谢学校成员 -
时间: 学习标准 : 4.5-实践感谢学校成员的行为 教具:
12:00 1.剪刀、浆
- 前测: 回答问题 糊、颜色纸、
12:30 学习目标: 在本堂结束后,学生能够: 颜色笔、马尼
科目: 制作感恩卡以实践对老师和同学的感谢。 拉卡
道德教育 成果标准: 学生能够:
制作最少一张感恩卡以实践对老师和同学的感谢。 学生愿景:
学生人数: 伦理道德
19
21世纪学习法: 道德价值观
4's Brainstorming 表现标准:
21世纪课堂活动:
TP5, TP6
6种'K'元素: 创意与创新
教学步骤: 1引起动机。 思维技能:
2引导学生说出想要感谢的人和动机。 创造, 评价
3引导学生制作感恩卡。
4学生各自展示自己的感恩卡。
5学生各自评价彼此的作品。
跨课程元素: 创造与革新元素
教学评估: 感恩卡
后测: 制作感恩卡
Impak/反思:

班级: 单元: 9-我爱健康生活 课题: 9.7-自我保护很重要 思维图:


2M 内容标准 : 7.1-保护个人安全的心理能力技能。向认识的人、不认识的人的邀约说“不”。 -
时间: 学习标准 : 7.1.2-根据情况,向认识的人或不认识的人说“不”以保护自身安全。 教具:
12:30 1.电脑,投影
- 前测: 表演 机、白板
01:00 学习目标: 在本堂结束后,学生能够:
科目: 根据情况,向认识的人或不认识的人说“不”以保护自身安全。 学生愿景:
体育与健康 成果标准: 学生能够: 伦理道德
教育
鉴别,向认识的人或不认识的人说“不”以保护自身安全。
表现标准:
学生人数: TP3, TP4
21世纪学习法: 道德价值观
22 Traffic Lights (Lampu Isyarat)
21世纪课堂活动: 思维技能:
6种'K'元素: 批判性思维 分析, 应用
教学步骤: 1. 引起动机。
2. 教师讲解课本内容。
3. 教师引导学生发表意见。
4. 学生分组进行活动。
5. 教师讲评。
跨课程元素: 道德价值
教学评估: 表演, 观察
后测: 活动卷
Impak/反思:

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 5/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 31-05-2022 ( 星期二 / Selasa)
班级: 单元: 1-数与运算 课题: 2.1-基本运算 思维图:
2M 内容标准 : 2.3-1000 以内的乘法 -
时间: 学习标准 : 2.3.1-进行基本乘法。 教具:
07:30 1.电脑,投影
- 前测: 游戏 机
08:30
学习目标: 在本堂结束后,学生能够: 2.演示文稿
科目:
正确地回答与1000以内的乘法相关分的练习题。
数学 成果标准: 学生能够: 学生愿景:
1.正确地回答3题与1000的乘法以内相关分的练习题。 知识水平
学生人数:
2. 正确地回答6题与1000的乘法以内相关分的练习题。
22 表现标准:
3.正确地回答10 题与1000的乘法以内相关分的练习题。 TP3

21世纪学习法: 分组活动 思维技能:


21世纪课堂活动: Traffic Lights (Lampu Isyarat) 应用
6种'K'元素: 合作
教学步骤: 1. 教师讲解教材。
2. 教师举例说明并板算。
3. 教师出题考察,学生板上做练习,其他学生观察步骤。
4. 教师从旁引导。
5. 教师复述重点。
6.学生进行分组活动。
7. 学生完成有关练习。
跨课程元素: 企业家元素
教学评估: 学生作业,
后测: 课业
Impak/反思: _______位学生能够掌握技能,______位学生课后跟进。
Kelas: Tema: 2-Hidup Harmoni Unit: 5.1-Kawan-kawan Wei Han Peta i-Think:
1K S.Kandungan: 3.1-Asas menulis -
Masa: S.Pembelajaran : 3.1.1-Menulis secara mekanis; i) huruf ii) suku kata iii) perkataan iv) frasa v) ayat BBM:
08:30
- Aspirasi
09:30 Praujian: Permainan Murid:
Subjek: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Etika dan
B. MELAYU menulis frasa secara mekanis. kerohanian
Kriteria Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Bil Murid: Kejayaan: 1. menulis 3 patah frasa secara mekanis. Tahap PBS:
21 2. menulis 5 patah frasa secara mekanis. TP3
3 menulis 8 patah frasa secara mekanis.
Aras
Pemikiran:
PAK-21: Nilai murni & etika
Mengaplikasi
Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
2. Murid menggariskan perkataan, frasa , ayat.
3. Guru mengemukakan soalan.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan menyatakan keputusan (isi pelajaran).
6. Guru dan murid akan menyatakan pencapaian (isi pelajaran).
P. Kurikulum:
Nilai: Kasih sayang
EMK: Bahasa
Penilaian P&P: Lembaran Kerja
Pascaujian: Lembaran kerja
Impak/Refleksi:

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 6/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 31-05-2022 ( 星期二 / Selasa)
班级: 单元: 1-蜕变之旅 课题: 4.1-我诚实我守信 思维图:
5M 内容标准 : 2.1-阅读与理解教材,能了解文章的内涵,领会其教育意义,体验文章表现的情感。在阅 -
时间: 读中发展语感,能感受语言的优美,积累语言材料,并了解文章叙述、描写和说明等表 教具:
11:00 现手法,体会阅读的乐趣。 1.电脑
- 学习标准 : 2.1.1-理解教材,能借助工具书掌握词语,理解句子、段落、篇章的内容,初步掌握其主 2.练习簿
12:00
题思想。 3.作业
科目:
4.活动卷
华文 前测: 回答问题 5.参考书
学习目标: 在本堂结束后,学生能够: 6.课本
学生人数:
以正确声调和语气朗读课文,并理解其含义。 7.演示文稿
30
成果标准: 学生能够:
1.以正确的声调和语气朗读课文,并简略地说出课文内容的含义。 学生愿景:
2.以正确的声调和语气朗读课文,并能细说出课文内容的含义。 伦理道德
3.以正确的声调和语气朗读课文,并能细说课文内容以及提出自己的看法。
表现标准:
TP3
21世纪学习法: 道德价值观, 高思维技能
21世纪课堂活动: 4's Brainstorming 思维技能:
6种'K'元素: 批判性思维 评价, 分析
教学步骤: 1. 引起动机。
2. 学生阅读与理解课文。
3. 学生根据课题进行讨论。
4. 师生共同讨论答案。
5. 教师补充说明。
跨课程元素: 思维技能
教学评估: 理解练习题,思维图
后测: 课业
Impak/反思:

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 7/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 01-06-2022 ( 星期三 / Rabu)
班级: 单元: 1-蜕变之旅 课题: 4.1-我诚实我守信 思维图:
5M 内容标准 : 2.1-阅读与理解教材,能了解文章的内涵,领会其教育意义,体验文章表现的情感。在阅 -
时间: 读中发展语感,能感受语言的优美,积累语言材料,并了解文章叙述、描写和说明等表 教具:
07:30 现手法,体会阅读的乐趣。 1.电脑,投影
- 学习标准 : 2.1.1-理解教材,能借助工具书掌握词语,理解句子、段落、篇章的内容,初步掌握其主 机、白板
08:30
题思想。 2.练习簿
科目: 3.作业
华文
前测: 回答问题 4.图片
学习目标: 在本堂结束后,学生能够: 5.演示文稿
学生人数:
以正确地声调和语气朗读课文,并回答理解简答题。
30 学生愿景:
成果标准: 学生能够:
1 以正确的声调和语气朗读课文,并能互相平均彼此的表象。 伦理道德
2以通顺有条理的句子回答最少5题理解简答题。
表现标准:
TP4, TP5, TP6
21世纪学习法: 批判性思维
21世纪课堂活动: 4's Brainstorming 思维技能:
6种'K'元素: 批判性思维 应用, 理解, 知
教学步骤: 1. 引起动机。 道
2. 学生分组朗读课文。
3. 学生阅读与理解课文。
4. 学生进行分组以画出思维图讲解课文 。
5 学生分组呈堂。
6 学生做理解简答题。
跨课程元素: 思维技能
教学评估: 学生作业, 理解练习题,思维图
后测: 课业
Impak/反思: _______位学生能够掌握技能,______位学生课后跟进。
班级: 单元: 1-数与运算 课题: 2.1-基本运算 思维图:
2M 内容标准 : 2.3-1000 以内的乘法 -
时间: 学习标准 : 2.3.1-进行基本乘法。 教具:
10:00 1.电脑,投影
- 前测: 游戏 机、白板
10:30
学习目标: 在本堂结束后,学生能够: 2.演示文稿
科目: 正确地回答与1000的乘法以内相关分的练习题。
数学 学生愿景:
成果标准: 学生能够:
1.正确地回答3题与1000的乘法以内相关分的练习题。 知识水平
学生人数:
2. 正确地回答6题与1000的乘法以内相关分的练习题。
22 表现标准:
3.正确地回答10 题与1000的乘法以内相关分的练习题。 TP3

21世纪学习法: 以学生为中心 思维技能:


21世纪课堂活动: Traffic Lights (Lampu Isyarat) 应用
6种'K'元素: 合作
教学步骤: 1. 引起动机。
2. 教师出题举例。
3. 教师讲解解题步骤。
4. 教师举例,学生解题。
5. 师生共同讨论答案。
6. 教师提醒学生完成作业。
跨课程元素: 企业家元素
教学评估: 计划/课业,
后测: 课业
Impak/反思: _______位学生能够掌握技能,______位学生课后跟进。

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 8/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 01-06-2022 ( 星期三 / Rabu)
班级: 单元: 1-数与运算 课题: 2.1-基本运算 思维图:
2M 内容标准 : 2.3-1000 以内的乘法 -
时间: 学习标准 : 2.3.1-进行基本乘法。 教具:
11:30 1.电脑,投影
- 前测: 游戏 机、白板
12:30
学习目标: 在本堂结束后,学生能够: 2.数学练习
科目: 正确地回答与1000的乘法以内相关分的练习题。 3.课本
数学
成果标准: 学生能够: 4.作业
1.正确地回答3题与1000的乘法以内相关分的练习题。 5.演示文稿
学生人数:
2. 正确地回答6题与1000的乘法以内相关分的练习题。
22 学生愿景:
3.正确地回答10 题与1000的乘法以内相关分的练习题。
知识水平
21世纪学习法: 以学生为中心
Traffic Lights (Lampu Isyarat) 表现标准:
21世纪课堂活动:
TP3
6种'K'元素: 合作
教学步骤: 1. 引起动机。 思维技能:
2. 教师讲解解答步骤。 应用
3. 学生板上做练习,其他学生观察步骤。
4. 教师从旁引导。
5. 教师复述重点。
6. 教师总结。
跨课程元素: 企业家元素
教学评估: 学生作业
后测: 课业
Impak/反思: _______位学生能够掌握技能,______位学生课后跟进。

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 9/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 02-06-2022 ( 星期四 / Khamis)
Kelas: Tema: 2-Hidup Harmoni Unit: 5.1-Kawan-kawan Wei Han Peta i-Think:
1K S.Kandungan: 4.2-Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera -
Masa: S.Pembelajaran : BBM:
08:30
- Aspirasi
09:30 Praujian: Permainan Murid:
Subjek: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Etika dan
B. MELAYU menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam pantun empat kerat. kerohanian
Kriteria Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Bil Murid: Kejayaan: 1.membaca pantun empat kerat Tahap PBS:
21 2.melafazkan pantun empat kerat dengan intonasi dan sebutan yang betul. TP3, TP4
3.melafazkan pantun empat kerat dengan intonasi dan sebutan yang betul dan memberitahu
Aras
makna bagi pantun tersebut.
Pemikiran:
Mencipta,
PAK-21: Berkumpulan , Nilai murni & etika
Menilai,
Kemahiran 6K: Kreativiti dan inovatif
Menganalisis,
Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
Mengaplikasi
2. Bimbingkan murid-murid melafazkan pantun dengan sebutan dan intonasi yang betul.
3. Murid-murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
4. Murid-murid berlatih untuk melafazkan pantun.
5. Murid-murid membuat persembahan.
6. Murid-murid menilai prestasi antara satu sama lain.
7. Murid-murid membuat latihan.
P. Kurikulum:
Nilai:
EMK:
Penilaian P&P:
Pascaujian: melafazkan pantun
Impak/Refleksi:

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 10/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 02-06-2022 ( 星期四 / Khamis)
班级: 单元: 1-蜕变之旅 课题: 4.1-我诚实我守信 思维图:
5M 内容标准 : 3.1-应用铅笔写字,感受汉字的形体美。做到笔画和笔顺正确,字的间架结构匀称,字体 -
时间: 规范,工整美观,有一定的速度,并养成良好的写字习惯。 教具:
10:00 学习标准 : 3.1.1-应用铅笔书写楷书,感受汉字的形体美。注意手写体楷中带行,点画牵连的特点, 1.电脑,投影
- 机
以提高书写速度。做到字体规范,并养成良好的写字习惯。
10:30
2.练习簿
科目: 前测: 游戏 3.作业
华文
学习目标: 在本堂结束后,学生能够: 4.活动卷
以正确的笔画和笔顺书写生字。 5.课本
学生人数:
成果标准: 学生能够: 6.演示文稿
30
1.以正确的笔画和笔顺书写生字。
2.以正确的笔画和笔顺书写生字,并做到字体规范,工整美观。 学生愿景:
3.以正确的笔画和笔顺书写生字,并做到字体规范,工整美观,并说出每个生字新词的含 伦理道德
义。
表现标准:
TP3, TP4
21世纪学习法: 道德价值观, 合作学习, 小组活动
6种'K'元素: 合作 思维技能:
教学步骤: 1.学生复读课文。 分析, 应用
2.引导学生朗读课文中的生字。
3.解释生字新词的含义。
4.学生进行活动巩固学习。
5.书写生字。
跨课程元素: 道德价值
教学评估: 生字练习
后测: 生字练习
Impak/反思:

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 11/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 02-06-2022 ( 星期四 / Khamis)
班级: 单元: 4-感恩饼干 课题: 4.1-感谢 思维图:
3M 内容标准 : 4.0-实践感谢学校成员 -
时间: 学习标准 : 4.5-实践感谢学校成员的行为 教具:
11:00 1.电脑,投影
- 前测: 制作感恩卡 机、马尼拉
12:00
学习目标: 在本堂结束后,学生能够: 卡、剪刀、浆
科目: 糊、尺、颜色
道德教育 制作感恩卡以实践对老师和同学的感谢。 笔、颜色纸
成果标准: 学生能够: 2.课本
学生人数:
制作最少一张感恩卡以实践对老师和同学的感谢。
20 学生愿景:
21世纪学习法: 以学生为中心 伦理道德
6种'K'元素: 创意与创新
表现标准:
教学步骤: 1引起动机。
TP4, TP5, TP6
2引导学生说出想要感谢的人和动机。
3引导学生制作感恩卡。 思维技能:
4学生各自展示自己的感恩卡。 创造, 评价, 分
5学生各自评价彼此的作品。 析, 应用
跨课程元素: 道德价值, 创造与革新元素
教学评估: 作品
后测: 制作感恩卡
Impak/反思:

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 12/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:1 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 02-06-2022 ( 星期四 / Khamis)
Kelas: Tema: 2-Hidup Harmoni Unit: 5.1-Kawan-kawan Wei Han Peta i-Think:
1K S.Kandungan: 4.2-Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera -
Masa: S.Pembelajaran : 4.2.1-Menghayati keindahan bahasa; i) pantun dua kerat dengan sebutan dan intonasi yang BBM:
12:00 sesuai ii) pantun empat kerat dengan sebutan dan intonasi yang sesuai 1.Lembaran
- Kerja
01:00 2.LCD
Subjek: Praujian: Permainan Projector
B. MELAYU Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam pantun empat kerat. Aspirasi
Bil Murid: Kriteria Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Murid:
21 Kejayaan: 1.membaca pantun empat kerat Etika dan
2.melafazkan pantun empat kerat dengan intonasi dan sebutan yang betul. kerohanian
3.melafazkan pantun empat kerat dengan intonasi dan sebutan yang betul dan memberitahu
makna bagi pantun tersebut. Tahap PBS:
TP3, TP4
PAK-21: Berkumpulan
Aras
Aktiviti PdP: . Set Induksi.
Pemikiran:
2. Bimbingkan murid-murid melafazkan pantun dengan sebutan dan intonasi yang betul.
Mencipta,
3. Murid-murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
Menilai,
4. Murid-murid berlatih untuk melafazkan pantun.
Menganalisis,
5. Murid-murid membuat persembahan.
Mengaplikasi
6. Murid-murid menilai prestasi antara satu sama lain.
7. Murid-murid membuat latihan.
P. Kurikulum: KB- Menilai
Nilai: Kasih sayang
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Melafazkan puisi
Pascaujian: melafazkan pantun
Impak/Refleksi:

Tandatangan Guru Besar:___________________


(KONG AI NIAN)

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 13/14
6/1/22, 10:13 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal: 周次 / Minggu: 日期 / Tarikh: 05-06-2022 ( 星期日 / Ahad)
Kelas: CUTI PENGGAL 1
1K
Masa:
08:30
-
09:30
Subjek:
B. MELAYU

Bil Murid:
21
班级: CUTI PENGGAL 1
5M
时间:
11:00
-
12:00
科目:
华文

学生人数:
30

https://espps.net/mypdp/print_rph_multipage_mark.php 14/14

You might also like