Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 1

RABU M37 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN/ REKA BENTUK DAN MINGGU/WEEK 37


SUBJECT TEKNOLOGI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA
MASA/ PELAJARAN/ PENDIDIKAN
13.20-13.50 MORAL MINGGU/WEEK
TARIKH/HARI/ 37
03.01.2024
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SUBJECT
TIME DATE/DAY
MATA PELAJARAN/ ENGLISH MINGGU/WEEK 37
MASA/
TEMA/TAJUK/ 4.0 RANCANGAN
8.15-9.15am
Penghasilan PENGAJARAN
Projek TARIKH/HARI/
KELAS/CLASS HARIAN 03.01.2024
5
SUBJECT
MATA
TIME PELAJARAN/
THEME/TITLE ENGLISH MINGGU/WEEK
DATE/DAY 37
MASA/ RANCANGAN PENGAJARAN
9.30-10.00am TARIKH/HARI/HARIAN 03.01.2024
SUBJECT
TEMA/TAJUK/
SKILL/SKILL AGAMA
KEMAHIRAN DAN KELAS/CLASS
BIL.MURID/ 5
MATA
TIME PELAJARAN/ PENDIDIKAN MINGGU/WEEK
DATE/DAY 37
MASA/
THEME/TITLE
VALUE/NILAI RANCANGAN
10.50-11.20am
KEPERCAYAAN TERAS PENGAJARAN TARIKH/HARI/
NO.PUPIL HARIAN 03.01.2024
SUBJECT
TEMA/TAJUK/ KESIHATAN
Unit 9 Goat and Goose, KELAS/CLASS 1
MATA
TIME PELAJARAN/ PENDIDIKAN
MASYARAKAT MORAL MINGGU/WEEK
DATE/DAYSTANDARD37
MASA/
THEME/TITLE STANDARD
12.20-12.50PM
Unit 10 O is for KANDUNGAN/CONTENT TARIKH/HARI/ 03.01.2024
4.3 Mereka bentuk projekOrange, bertemaUnit berasaskan bahan bukan logam, bahan1logam dan
SUBJECT
TEMA/TAJUK/ World
HARMONI of Self, Family KELAS/CLASS
TIME 11 Cat DATE/DAY
MASA/
THEME/TITLE 12.50-13.20PM
and Friends & World of TARIKH/HARI/ 03.01.2024
elektromekanikal.
SKILL/SKILL
TEMA/TAJUK/ KEPERCAYAAN
1: PERMATA KEPADA
HATIKU BIL.MURID/
KELAS/CLASS 14
5
TIME and Kid DATE/DAY
VALUE/NILAI Stories
TUHAN NO.PUPIL
THEME/TITLE
SKILL/SKILL Listening BIL.MURID/ 9
TEMA/TAJUK/
SKILL/SKILL BERTANGGUNGJAWAB
Reading
STANDARD KANDUNGAN/CONTENT KELAS/CLASS
BIL.MURID/ STANDARD 5
9
SKILL/SKILL
VALUE/NILAI STANDARD
Reading PEMBELAJARAN/LEARNING
Kreativiti dan Inovasi NO.PUPIL STANDARD
BIL.MURID/ 14
1.0
4.3.1 Amalan Ajaran
Mengenal pasti jenis
THEME/TITLE
VALUE/NILAI
VALUE/NILAI Agama atau Kepercayaan
mata jahitan
Kerjasama Membentuk
tangan padaNO.PUPIL Masyarakat
artikel jahitan.
NO.PUPIL Harmoni
SKILL/SKILL STANDARD
BERTANGGUNGJAWAB KANDUNGAN/CONTENT BIL.MURID/ STANDARD14
1.1 Recognise and reproduce target KANDUNGAN/CONTENT
language sounds.NO.PUPILSTANDARD
STANDARD KANDUNGAN/CONTENT STANDARD
3.1 Recognise wordsfungsiin linear andjahitan.
non-linear texts by using knowledge of sounds of letters.
STANDARD
4.3.2 Menerangkan alatan
VALUE/NILAI
1.1 Mengetahui dan memahami pertumbuhan serta perkembangan fizikal yang sihat.
STANDARD PEMBELAJARAN/LEARNING STANDARD
1.1 Menjelaskan ciriSTANDARD masyarakat.
STANDARD KANDUNGAN/CONTENT STANDARD
3.0 Tanggungjawab Sebagai Anggota Masyarakat
PEMBELAJARAN/LEARNING STANDARD
1.2
1.1.1Mengenal
Recognise pasti amalan
and reproduce ajaran
with agama aatau
support limited kepercayaan dalam
range ofOBJECTIVE
high membentuk
frequency target language
STANDARD
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/LEARNING
PEMBELAJARAN/LEARNING STANDARD
3.1.1akhirIdentify and recognise the shapes muridof the: letters in the alphabet.
STANDARD PEMBELAJARAN/LEARNING STANDARD
1.1.1 Mengetahui sistem reproduktif lelaki dan perempuan.
Pada pengajaran dan pembelajaran dapat
phonemesmasyarakat harmoni. STANDARD PEMBELAJARAN/LEARNING STANDARD
3.1 Menyenaraikan contoh tanggungjawab sebagai
agamaanggota masyarakat.
1. Menyatakan bahan yang akan digunakan seperti polivinil klorida (PVC) dan perspeks dengan betul.
1.3 Menghuraikan
1.1.2 kepentingan amalan ajaran atau kepercayaan dalam membentuk
the Memahami fungsi organ dalam sistem reproduktif lelaki dan perempuan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/LEARNING OBJECTIVE
2.
ByMenyatakan
end of the nama danmost
lesson, fungsi alatan tangan seperti
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/LEARNING OBJECTIVE
of the pupils will be able gergaji
to tangan, gergaji lengkung halus, gergaji kerawang
masyarakat
3.2
(scroll
identify
1. saw),
the
By the end of harmoni.
Menghuraikan
pahat,pisau
words with
cara melaksanakan tanggungjawab sebagai anggota masyarakat.
pemotong
/s/ (s), /æ/ perspeks,
(a), /t/ pistol
(t), /p/ pengokot
(p) /ɪ/ (i), (stapler
/n/ (n),
the lesson, most of the pupils will be able to identify and sound the letters gun)
/m/ dan
(m), pistol
/d/ perekat
(d)/g/ (g),/g/panas
/ɒ/ (hot
(o),/ɒ/
(g), /k/ glue
(c),
(o), gun)
/k/(c),
/k/ (k)/k/
in
dengan
the text betul.
read OBJEKTIF
(k) in the beginning, medial and final sounds in a word. PEMBELAJARAN/LEARNING OBJECTIVE
Pada akhir PdPC murid
AKTIVITI akan dapat : DAN PEMBELAJARAN/TEACHING AND LEARNING ACTIVITY
PENGAJARAN
AKTIVITI PENGAJARAN OBJEKTIF DAN PEMBELAJARAN/LEARNING
PEMBELAJARAN/TEACHING OBJECTIVE
AND
Set AKTIVITI
Induksi/PreparationPENGAJARAN OBJEKTIF DAN PEMBELAJARAN/LEARNING
PEMBELAJARAN/TEACHING AND LEARNING
OBJECTIVE LEARNING ACTIVITYACTIVITY
Pada
1. akhir
Mengetahui pembelajaran
sistem
PadaInduksi/Preparation
Set reproduktif dan pengajaran
lelaki
akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; dan perempuan.murid dapat;
Set
Sing Induksi/Preparation
the Phonicskepentingan
Song (audio)menghormati agama dan kepercayaan masyarakat setempat.
1.
Set Menjelaskan
Induksi
2.
1. Memahami
Sing the
Menerangkan fungsi
Phonics organ
caraSong dalamdiri
(audio).
melibatkan sistem
dalam reproduktif lelaki dan perempuan.
aktiviti masyarakatsetempat.
2. Menghuraikan
Aktiviti/Activity
Guru mempamerkan cara menghormati
contoh projek agama
atau dan kepercayaan
gambar berkaitan dan masyarakat
bersoal jawabsetempat.
Aktiviti/Activity
3.
1. Menghayati
Read the kepentingan
text/story and answer menghormati
the questions. agama dan kepercayaan masyarakat setempat.
2.
mengenai AKTIVITI
Membincangkan PENGAJARAN
beberapakebaikan bahanmelibatkan DAN PEMBELAJARAN/TEACHING
diri dalam aktiviti masyarakat AND
setempat. LEARNING ACTIVITY
1. Listen to the sounds and do theyangactions.boleh digunakan untuk membuat projek tersebut.
2. Match the pictures
Set Induksi/Preparation
Aktiviti/Activity to the correct words.
2. ListenAKTIVITI
to the words PENGAJARAN
and identify the DAN
relevantPEMBELAJARAN/TEACHING
sounds. (HOTS) AND LEARNING ACTIVITY
1. Read
Murid
Langkah
3. 1diterangkan
the questions and mengenai
answers. sistem reproduktif antara lelaki dan perempuan.
Set
3. Induksi/Preparation
Listen
Murid and circle the correct pictures.
4. Asks diperkenalkan
Aktiviti/Activity
pupils to compare bahan
answer yang boleh digunakan untuk membuat projek seperti Polivinil Klorida ( PVC )
in pairs.
Murid
Konsep
dan
4. Murid
Sing
menyayikan
(Buku
perspeks.
a song.
Teks: lagu
19-20) dengan menggunakan melodi “Selamat Hari Raya” nyanyian Saloma.
2. dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
1. Murid membaca
Aktiviti/Activity
Penutup/Closure
1. dan memahami
Murid diperkenalkan alatan tangan yang dialog.digunakan untuk membina model seperti gergaji tangan,
5. Recite a chant.
Aktiviti/Activity
gergaji
Murid
1.
3. Tracing
Murid lengkung
mendengar
lines.
melakarkan halus,
penerangan
sistem gergajigurukerawang
reproduktif tentang
lelakiisi(scroll
dan saw),
pelajaran
perempuan. danpahat, pisaudengan
kaitannya
(PAK-21) pemotong perspeks, pistol pengokot
tajuk pelajaran.
2. Tracing
(stapler the letter.
gun) dan pistol perekat panas (hot glue gun) serta fungsinya.
Penutup/Closure
2. Murid
Murid mendengar penerangan guru tentang isi
mengenali amalan keagamaan dan kepercayaan masyarakat setempat. pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Write the words.
2.
1.
4.
3.
Murid
Read
Murid
Sesi
diperkenalkan
the text/story
mempersembahkan
soal jawab: Menyatakan
bahan
andhasil pengikat
answer
kerja
tanggungjawab
dan
kumpulan
st
pencantum
the questions
yang sambil seperti
in groups.
bolehmenerangkan
dilaksanakan
dawai
(21st
fungsi kokot dan
CA) dalam
organ
oleh setempat.
mereka
rodpelbagai
perekatsituasi.
panas (hot
4. Fill
Murid inmenunjukkan
the blanks with the correct
cara word.
menghormati (21amalan
CA) dan kepercayaan masyarakat
melt
2.
5. Matchglue).
Rearrange the pictures
the phrases to sentences.
to form the correct (HOTS) words.
4. Murid
Langkah
Murid mendengar
3 reproduktif
mendengar guru
guru membuat
membuat kesimpulan
kesimpulan tentang
tentang isi isi pelajaran.
pelajaran.
dalam
Bahan Bantu Mengajar/Teaching Aid (PAK-21)
sistem lelaki dan perempuan.
Murid belajar cara menggunakan alatan tangan pada bahan mengikut kesesuaian dan cara
Penutup/Closure
Flashcards
Penutup/Closure
menggunakan
5. Murid mencaribahan nama pengikat
organ lain dan dalam pencantum denganlelaki
sistem reproduktif bimbingan guru. serta
5. Murid
Suggested
Murid melengkapkan
Phonics
melengkapkan Song latihan
(audio):
latihan yangyang
1. diberi oleh
https://youtu.be/ffeZ
diberi oleh guru.guru. dan XPtTGC4
perempuan
2. https://youtu.be/BEL
Penutup/Closure
Bahan
lZKpi1Zs
Bahan Bantu
Penutup
fungsinya. Bantu
3. Mengajar/Teaching
https://www.youtube
(KBAT)Mengajar/Teaching Aid Aid
.com/watch?v=saF3f0XWAY 4. https://youtu.be/zN
Buku
mh4s9un3c
Buku teks,
teks,
1. Murid menjawab buku
buku kerja,
kerja, buku
bukudari
soalan latihan
5. https://youtu.be/c2j3l7IHLc
latihan
lembaran kerja.
LINUS
2. Murid Module
Penutup/Closure membandingBook 1 Units Suggested
beza bahan1-4 3.1.1,pages: 3.1.2
pengikat 1.1.1,dan
3.1.3, 70,3.1.4,
p.pencantum74, 75,Units
77, 5-8
79 3.1.1, 3.1.2, 3.1.3, 3.1.4
(KBAT).
REFLEKSI/REFLECTION
REFLEKSI/REFLECTION
Units
3.
6.
PadaGuru
3.1.1,
Murid 9-11
3.1.2, 3.1.1,
merumus 3.1.2,
pelajaran
3.1.3, 3.1.4
membuat 3.1.3, 3.1.4
pada
p. 62, 63,
kesimpulan hari
tentang ini.
64, 65,pelajaran
67, 70, 71, hari74,ini.
75, 77, 79 .
Pada akhir
akhir pengajaran;
pengajaran; 14/14 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan .
Bahan Bantu Mengajar/Teaching Aid REFLEKSI/REFLECTION
14/14 orang murid dapat mencapai objektif yang and ditetapkan.
1. Polivinil
8/9
9/9 pupils able Klorida (PVC)
to achieve dan objectives
learning perspeks. given enrichment exercise (s).
INTERVENSI/INTERVENTION
INTERVENSI/INTERVENTION
INTERVENSI/INTERVENTION
2. Alatan tangan REFLEKSI/REFLECTION
1/9 pupils
14/14 muridnotberjaya
able tomelabelkan
achieve learning
organobjectives and givenantara
sistem reproduktif remedial exercise(s).
lelaki dan perempuan dengan betul.
3. Contoh pengikat dan pencantum
REFLEKSI/REFLECTION
INTERVENSI/INTERVENTION
5/5 dapat menyelesaikan masalah.

INTERVENSI/INTERVENTION

You might also like