Professional Documents
Culture Documents
Курсова робота Шепелевич О.О. ПЦБ-20-4п
Курсова робота Шепелевич О.О. ПЦБ-20-4п
Курсова робота Шепелевич О.О. ПЦБ-20-4п
КАФЕДРА АРХІТЕКТУРИ
КУРСОВА РОБОТА
з предмету: «Планування міст та транспорт»
Дніпро
2021
Завдання №1
105,00 − 100,60
= = 0,0063
700
Щоб не було дрібного ухилу, приймаємо = 0,006 = 6 ‰
∆ℎ = ∙ = 0,006 ∙ 700 = 4,2 м
Знаходимо червону позначку точки 2:
Кр. відм. т.2 = Кр. відм. т.1 - ∆ℎ = 105,00 – 4,2 = 100,80 м
2) Визначаємо ухил між точкою 2 і 3:
100,80 − 99,30
= = 0,003 = 3 ‰
500
Ухил менше мінімального, тому приймаємо:
i2-3 = imin = 5 ‰
∆ℎ = ∙ = 0,005 ∙ 500 = 2,5 м
Кр. відм. т.3 = Кр. відм. т.2 - ∆ℎ = 100,80 – 2,5 = 98,3 м
3)Визначаємо ухил між точками 3 і 4 :
98,3 − 102,50
= = 0,006
700
= 0,006 = 6 ‰
∆ℎ = ∙ = 0,006 ∙ 700 = 4,2 м
Кр. відм. т.4 = Кр. відм. т.3 + ∆ℎ = 98,30 + 4,2 = 102,5 м
4)Перевірка:
Визначаємо ухил між точкою 1 і 4
105,00 − 102,50
= = 0,005 = 5‰ = min
500
Якщо = 5.8 ‰ більше min, але менше допустимого, то залишаємо
дробовий ухил;
Якщо = 3 ‰ менше min, нас це не влаштовує, тоді приймаємо
= 5 ‰ (min) і перераховуємо червону позначку точки 4, потім
перевіряємо ухил між точкою 4 і точкою 3. Якщо ухил дробовий -
залишаємо.
Завдання 2
Вертикальне планування перехрестя
Вихідні дані:
1) Тип рельєфу – косогір
2) а/2 = 7,0 м
3) в/2 = 6,0 м
4) уклон
іповздовжній = 0,01
іпоперечний = 0,02
5) Точка 1 = 105,85
Тротуар С = 2,25 м
Рис.1. Розташування розрахункових точок
Знаходження відміток точок
Розрахунок:
Визначаємо позначки основних точок
1) Визначаємо позначку точки 2
Т2 = Т1 – l1-2 * i1-2 =105,850-7*0,02=105,710
2) Визначаємо позначку точки 3
Т3 = Т2+l2-3* i2-3=105,710+2,25*0,01=105,733
3) Визначаємо позначку точки 4
Т4 = Т3 – l3-4* i3-4=105,733-6*0,01=105,673
4) Визначаємо позначку точки 5
Т5 = Т4 + 0,15 = 105,673+ 0,15 = 105,823
5) Визначаємо позначку точки 6
Т6 = Т3 +l3-6* i3-6=105,733+6*0,01=105,793
6) Визначаємо позначку точки 7
Т7 = Т6 + 0,15 =105,793 + 0,15 = 105,943
7) Визначаємо довжину відгону віража
L1 = (h1 + H1) / 0,003
H1= Т6 – Т3 =105,793 –105,733= 0,060
h1 = в/2 * іпопер. =6* 0,02 = 0,120
L1 = (0,120+0,060) / 0,003 = 60 м
8) Визначаємо позначку точки 8
Т8 = Т3 + L1 * іповзд. = 105,733+ 60 * 0,01 = 106,333
9) Визначаємо позначку точки 9
Т9 = Т8 – l8-9* i8-9=106,333- 6*0,02 = 106,213
10) Визначаємо позначку точки 10
Т10 = Т9+ 0,15 = 106,213+ 0,15 = 106,363
11) Визначаємо позначку точки 11
Т11 = Т8 – l8-11* i8-11=106,333- 6*0,02 = 106,213
12) Визначаємо позначку точки 12
Т12 = Т11+ 0,15 = 106,213+ 0,15 = 106,363
13) Визначаємо уклон в лотку 6 - 11
i6-11 = (Т11– Т6) / L1 = (106,213–105,793) / 60 = 0,007
14) Визначаємо уклон в лотку 4 - 9
i6-11 = (Т9– Т4) / L1 = (106,213–105,673) / 60 = 0,009
15) Визначаємо позначку в лотку точки 13
Т13 = Т2 – l2-13* i2-13=105,71– (6+2,25) *0,01 = 105,628
16) Визначаємо позначку точки 14
Т14 = Т13 + 0,15 = 105,628+ 0,15 = 105,778
17) Визначаємо позначку в лотку точки 15
Т15 = Т2 +l2-15* i2-15=105,71+ (6+2,25) *0,01 = 105,793
18) Визначаємо позначку точки 16
Т16 = Т15 + 0,15 = 105,793+ 0,15 = 105,943
19) Визначаємо позначку точки А
ТА = Т7 +l7-А* i16-А=105,943 + 2,25 *0,02 = 105,988
20) Визначаємо уклон по лінії А7
IА-7 = (ТА– Т7) / lA-7= (105,988–105,943) / 2,25 = 0,02
21) Визначаємо позначку точки Б
ТБ = Т5 +l5-Б* i5-Б=105,823+ 2,25 *0,02 = 105,868
22) Визначаємо уклон по лінії Б5;Б14.
іБ-5 = (ТБ– Т5) / lБ-5= (105,868–105,823) / 2,25 = 0,02
іБ-14 = (ТБ– Т14) / lБ-14 = (105,868–105,778) / 2,25 = 0,04
23) Визначаємо позначку точки 17
Т17 = Т1 – l1-17* i1-17=105,850-7*0,02=105,710
24) Визначаємо позначку точки 18
Т18 = Т17 – l17-18* i17-18=105,710-2,25*0,01=105,688
25) Визначаємо позначку точки 19
Т19 = Т18 – l18-19* i18-19=105,688-6*0,01=105,628
26) Визначаємо позначку точки 20
Т20 = Т19 + 0,15 = 105,628+ 0,15 = 105,778
27) Визначаємо позначку точки 21
Т21 = Т18 +l18-21* i18-21=105,688+6*0,01=105,748
28) Визначаємо позначку точки 22
Т22 = Т21 + 0,15 = 105,748+ 0,15 = 105,898
29) Визначаємо довжину відгону віража
L2 = (h2 + H2) / 0,004
H2= Т21 – Т18 =105,748 –105,688= 0,060
h2 = в/2 * іпопер. =6* 0,02 = 0,12
L2 = (0,12 +0,060) / 0,004 = 45м
30) Визначаємо позначку точки 23
Т23 = Т18 – L2 * іповзд. =105,688 – 45* 0,01 = 105,238
31) Визначаємо позначку точки 24
Т24 = Т23 –l23-24* i23-24=105,238 - 6*0,02=105,118
32) Визначаємо позначку точки 25
Т25 = Т24 + 0,15 =105,118 + 0,15 = 105,268
33) Визначаємо позначку точки 26
Т26 = Т23 –l23-26* i23-26=105,238- 6*0,02=105,118
34) Визначаємо позначку точки 27
Т27 = Т26 + 0,15 = 105,118+ 0,15 = 105,268
35) Визначаємо уклон в лотку 19 – 24
і19-24 = (Т19– Т24) / L2 = (105,628–105,118) / 45= 0,01133
36) Визначаємо уклон в лотку 21 – 26
і21-26 = (Т21– Т26) / L2= (105,748–105,118) / 45= 0,014
37) Визначаємо позначку в лотку 28
Т28 = Т17 –l17-28* i17-28=105,710– (6+2,25)*0,01=105,628
38) Визначаємо позначку точки 29
Т29 = Т28 + 0,15 = 105,628 + 0,15 = 105,778
39) Визначаємо позначку в лотку 30
Т30 = Т17 +l17-30* i17-30=105,710+(6+2,25)*0,01=105,793
40) Визначаємо позначку точки 31
Т31 = Т30 + 0,15 =105,793 + 0,15 = 105,943
41) Визначаємо позначку точки В
ТВ = Т20 +l20-В* i20-В=105,778+ 2,25 *0,02 = 105,823
42) Визначаємо уклон по лінії В20
іВ-20 = (ТВ– Т20) / lВ-20= (105,823–105,778) / 2,25 = 0,02
43)Визначаємо позначку точки Г
ТГ = Т31 +l31-Г* i31-Г=105,943+ 2,25 *0,02 = 105,988
44) Визначаємо уклон по лінії Г22
іГ-22 = (ТГ– Т22) / lГ-22= (105,988–105,898) / 2,25 = 0,04
іГ-31 = (ТГ– Т31) / lГ-31 = (105,988–105,943) / 2,25 = 0,02
Для того, щоб побудувати горизонталі на відгоні віражу, потрібно
градуювати прямі в лотках другорядної вулиці, та на вісі проїзної
частини.
106,363 106,213 106,333 106,213 106,093
60
105,943 105,793 105,673 105,823
105,988 (А) 105,733 105,868 (Б)
2,25
105,943 105,71 105,778
105,793 105,628
7
105,85
7
105,793 105,710 105,628
2,25
105,943 105,688 105,778
105,988(Г) 105,823(В)
105,898 105,748 105,628 105,778
45
2,25 6 6 2,25
Х1 Х Х Х Х Х2
L1
Пряма 3 – 8
уклон = 0,01
крок горизонталі h = 0,1м
Т3 = 105,733
Т8 = 106,333
Х1 = (100,800 –105,733) / 0,01 = 6,7м
Х2 = (106,333– 106,300) / 0,01 = 3,3 м
Х = 0,1 / 0,01 = 10 м
L1=60 м
i = 0.010
Т3 Т8
105,733 105,80 105,90 106,00 106,10 106,20 106,30 106,333
Х1 Х Х Х Х Х Х2
L1
Пряма 4 – 9
уклон = 0,009
крок горизонталі h = 0,1м
Т4 = 105,673
Т9 = 106,213
Х1 = (105,700–105,673) / 0,009 = 3 м
Х2 = (106,213– 106,200) / 0,009 = 1,4 м
Х = 0,1 / 0,009 = 11,12 м
L1= 60 м
i = 0.09
Т4 Т9
105,673 105,70 105,80 105,90 106,00 106,10 106,20 106,213
Х1 Х Х Х Х Х Х2
L1
Пряма 19 – 24
уклон = 0,01134
крок горизонталі h = 0,1м
Т19 = 105,628
Т24 = 105,118
Х1 = (105,628–105,600) / 0,01134 = 2,47м
Х2 = (105,200–105,118) / 0,01134 = 7,23м
Х = 0,1 / 0,01134 = 8,82 м
L2= 45 м
i = 0.01134
Т19 Т24
105,628 105,60 105,50 105,40 105,30 105,20 105,118
Х1 Х Х Х Х Х2
L2
Пряма 18 – 23
уклон = 0,01
крок горизонталі h = 0,1м
Т18 = 105,688
Т23 = 105,238
Х1 = (105,688–105,600) / 0,01 = 8,8м
Х2 = (105,300–105,238) / 0,01 = 6,2 м
Х = 0,1 / 0,01 = 10 м
L2= 45м
i = 0.010
Т18 Т23
105,688 105,60 105,50 105,40 105,30 105,238
Х1 Х Х Х Х2
L2
Пряма 21 – 26
уклон = 0,014
крок горизонталі h = 0,1м
Т21 = 105,748
Т26 = 105,118
Х1 = (105,748–105,700) / 0,014 = 3,42 м
Х2 = (105,200–105,118) / 0,014 = 5,9 м
Х = 0,1 / 0,014 = 7,14 м
L2= 45 м
i = 0.014
Т21 Т26
105,748 105,70 105,60 105,50 105,40 105,30 105,2 105,118
Х1 Х Х Х Х Х Х2
L2
Градуювання головної дороги
а/2 = 7 м
Тротуар = 2,25 м
h1 =а/2 * 0,02
h2 = 0,15 м
h3 = тротуар * іпопер
h3
h2
h1
Т а/2 а/2 Т
l=
повз
%
l 1=
повз
&
l2 =
повз
'
l3 =
попер
Розрахунок
уклон = 0,01
Т1 = 80,850
Х1 = (80,850– 80,8) / 0,01 = 5 м
Х2 = (80,9– 80,850)/ 0,01 = 5 м
Х = 0,1 / 0,01 = 10 м
h1 = 6 * 0,02 = 0,12 м
h2 = 0,12 м
h3 = 1,5 * 0,02 = 0,03м
l= 0,1 / 0,01 = 10 м
l1 = 0,17 / 0,01 = 12 м
l2= 0,15 / 0,01 = 15 м
l3 = 0,054 / 0,02 = 1,5 м
Градуювання тротуарів
Пряма А-7; А-16
уклон А – 7 = 0,02
А – 16 = 0,02
ТА = 105,988
Т7 = 105,943
Т16 =105,943
Х1 = (105,988 – 105,900) / 0,02 = 4,4 м
Х2 = (106,00 – 105,943) / 0,02 = 2,85 м
106,10
106,20
106,10
106,20 106,20
106,00
106,10
106,10
106,00
106,10
106,00 105,90
106,00
105,90
105,90 105,80
106,00
105,90
105,50
105,40
105,70
105,50 105,60
105,40
105,60 105,50
105,30
105,40
105,30
105,50
105,40 105,20
105,20
105,30
105,40
105,118 (26) 105,118 (24)
105,238 (23)