Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

Урок № 40

Алгебра 8 клас
21.12.2015
(за Бабенко)
Підручник О.С. Істер
Тема уроку. Арифметичний квадратний корінь з добутку, дробу, степеня
Мета уроку:
Навчальна: поглибити знання учнів про властивості арифметичного
квадратного кореня, вивчені на попередньому уроці, знаннями про
властивість квадратного кореня з парного степеня; сформувати
вміння відтворювати вивчену властивість, а також застосовувати її
для перетворення виразів, що містять арифметичний квадратний
√ 2n
корінь як для виразів виду a , так і для перетворення виразів із
застосуванням властивостей квадратного кореня з добутку та
квадратного кореня з частки.
Розвиваюча: Розвивати наполегливість, логічне мислення, самостійність.
Виховна: виховувати потяг до нових знань, важливість вивчення алгебри.
Тип уроку: засвоєння знань та вмінь.
Наочність та обладнання: опорний конспект «Арифметичний квадратний
корінь та його властивості», підручник «Алгебра»
Хід уроку
I. Організаційний етап
Перевірити готовність учнів до уроку, налаштувати на плідну працю.
II. Перевірка домашнього завдання
1. Перевірити д/з, задане за підручником за записами чергового учня за
дошкою. Вправа «виправ помилку». Аналіз помилок.
2. Тестова перевірка
Завдання
Яка з рівностей є правильною?

а) √
121 √ 121 11
64
=
√ 64
=
8 ; б) √ 0,09⋅0,81= √0,09⋅√0 ,81=0,03⋅0,9=0,27 ;

2
в) ( √ 15 ) =225 ; г) √ 1
9
16 √
=√ 1⋅
9
16
3 3
=1⋅ =
4 4.
III. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної і
пізнавальної діяльності.
Вправа «Мікрофон»
- Чому дорівнює арифметичний квадратний корінь із добутку?
- Чому дорівнює добуток коренів з невід’ємних множників?
- Чому дорівнює арифметичний квадратний корінь з дробу,
чисельник якого невід’ємний, а знаменник додатній?
- Чому дорівнює корінь з дробу, де чисельник невід’ємний, а
знаменник додатній?
- Чому дорівнює арифметичний квадратний корінь з а2?
- Чому дорівнює арифметичний квадратний корінь із степеня а2k?
Вправа «Мозковий штурм»
Виконати завдання:
Не використовуючи калькулятора та довідкового матеріалу, знайдіть
значення виразів:
√ 1592 ; √ 154 ; √ 218 ; √ 128⋅18 .
Основна мета уроку, удосконалення та розширення вмінь учнів за темою.

Виконання усних вправ


1. Чи правильна рівність:
√ 100=10 ; −√ 100=−10 ; √−25=−5 ; √ 81=−9 ; √−16=4 ; √ 144=12 .
2. Знайдіть значення виразів:

√ 49⋅0,36 ; √ 18⋅8 ; √ 27⋅3 ; √ 25 −24 ; √ 101 −20 ;


3. Вставте пропущений вираз: а ≥ 0; b >0
2 2 2 2
√ 5
4
9 ; √ 11⋅√ 11 .


a √ . ..
=
√a = a
√ ab=√ a⋅√ . .. ; b √ b ; √ a⋅√b=√ .. . ; √. . . b .
3

|1 |
4. Обчисліть: |-5|; |-2,42|; 7 ; |0|.
5. Спростіть: |-а6|; |х2|; |-у2 – 1|; |х – 1|.
V. Формування вмінь
Виконання усних вправ
1. Обчисліть значення виразу: √ 22 ; √ 24 ; √ 26 ; √ 28 .

2. Обчисліть:
√ 2 √13
√ 1,21 ; √ 0,0036 ; √ 1000 ; √ 12⋅√ 3 ; √ 2 ·√ 32 ; √ 5
4 √18
9 ; √2 ;

√ 98 ; √32 ; √ 1,5 · √ 10
2
3 ; √ 11⋅√ 11 .

3. Спростіть: √ х 8 ; √ (−а )4 ; √ b6 при b ≥ 0; √ y 10 при у ≤ 0.


Виконання письмових вправ
За підручником

1. Логічні вправи та завдання вищого рівня складності для учнів, які


мають достатній та високий рівні знань.
1) При яких значеннях а і натуральних значеннях п є правильною

рівність a =−a ?
2n n

2) При яких значеннях х є правильною рівність:


a) √ х 6
=х3
; б) √ х 6
=−х 3
; в) √ х 8
=х 4
; г) √ х
2
= ( √ х ) 2
; д) х √ 2=√ 2 х ;
2

є) х √2=−√ 2 х ?
2

3) Знайдіть пропущений вираз

2 a−b a
?
a−b b−a
2. На повторення: розв'язати завдання на застосування вивчених на
попередньому уроці властивостей квадратного кореня. Обчисліть:
8 √5 √ 0 , 48
а) 15 √ 20⋅0,1 √ 45 ; б) 0,3 √10⋅0,2 √15⋅0,5 √ 6 ; в) 0,4 √ 0,2 ; г) 5 √ 12 .
V. Підсумки уроку
В якому з випадків правильно виконано дію?
а) √ 62⋅34=6⋅3 4=6⋅12=72 ; б) √ 52−32=√5 2− √32=5−3=2 ;
в) √ a b =|a|⋅|b |=ab , г) a ≤ 0, √ a =−а .
2 4 2 2 2

VI. Домашнє завдання


1. Повторити формулювання і способи застосування властивостей
арифметичного квадратного кореня.

You might also like