Professional Documents
Culture Documents
RPH 1 2018 Minggu Orientasi
RPH 1 2018 Minggu Orientasi
MINGGU
ORIENTASI
10 - 14 MAC 2024
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH : 10 MAC 2024 HARI : ISNIN / MONDAY
TEMA : MINGGU ORIENTASI SUBTEMA: KENALI SEKOLAH
HADIR T.HADIR
L P L P
5 TAHUN
6 TAHUN
JUM.MURID
SEBAB TIDAK HADIR:
Sakit
Urusan keluarga
Tanpa sebab
Lain - lain
MASA SLOT CATATAN
PERBUALAN
AWAL/ 1.Students line up, say good morning, attendance,singing National anthem and recite prayers .
2.Sit together in half circle, then do a simple conversation. Such as, talk about their feeling,
EARLY weather, day and date.
CONVERSATION 3. The teacher tells the activity to be conducted today.
(20 MINIT) 4. Provide time and space for students to adapt.
FIZIKAL SP : FK 1.1.1 Menjalankan pelbagai aktiviti yang MOD PEMBELAJARAN:
melibatkan penggunaan motor halus Kajian Projek
Eksperimen KBKK
( 30 MINIT ) KSP: BM 1.2.3 Mendengar, memahami dan
Lawatan Simulasi
memberi respons secara bertatasusila terhadap: Perbincangan Lain2
(ii) arahan yang mudah ITHINK:
Peta Buih Peta Buih
OBJEKTIF : Berganda
Peta Alir Peta Pelbagai
Pada akhir pembelajaran murid boleh:
Alir
1. Menjalankan aktiviti menggentel dan Peta Peta Pokok
merenyuk kertas mengikut arahan yang Bulatan
diberi. Peta Peta Titi
Dakap
AKTIVITI : KBAT:
Mencipta Menaakul
1. Murid dibawa keluar kelas Menilai Teknik
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan Penyoalan
3. Murid diberikan kertas untuk mereka Menganalisis Inkuiri
menjalankan aktiviti menggentel dan Mengaplikasi Kreativiti
merenyuk kertas. Penyelesaian masalah
KEMAHIRAN ABAD KE 21:
4. Murid melakukan aktiviti mengikut giliran.
PROFIL MURID
Berdaya Tahan Pemikir
ABM : Kertas Mahir Kerja
berkomunikasi sepasukan
NILAI Bersifat ingin Penyayang/
Tahu prihatin
Mendengar arahan
Bermaklumat Berprinsip
Patriotik Lain - lain
REFLEKSI:
TM(3) _____/25
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
**murid yang belum menguasai
kemahiran yang diajar akan diberi
bimbingan susulan dari semasa ke
semasa
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ LEARNING ACTIVITY ( PENDEKATAN BERSEPADU )
( 60 MINUTE )
SP : SA 2.2.1 Membanding dan membezakan objek MOD PEMBELAJARAN:
– objek mengikut satu ciri. (i) Warna Kajian Projek
Eksperimen KBKK
AKTIVITI
Lawatan Simulasi
PEMBELAJARAN KSP: PM 9.1.2 Menunjukkan sikap berani mencuba Perbincangan Lain2
(BERSEPADU) sesuatu tugasan yang baharu. ITHINK:
Peta Buih Peta Buih
Berganda
SAINS DAN OBJECTIVE: Peta Alir Peta Pelbagai
TEKNOLOGI At the end of learning, student able to: Alir
Recognise and distinguish the object by a Peta Peta Pokok
feature. (colour) Bulatan
Peta Peta Titi
Dakap
ACTIVITY: KBAT:
1. Pupils name the colour shown by teacher Mencipta Menaakul
then, recognise and isolate the LEGO by Menilai Teknik
Penyoalan
colour.
Menganalisis Inkuiri
ABM : Mengaplikasi Kreativiti
LEGO Penyelesaian masalah
VALUE KEMAHIRAN ABAD KE 21:
Keyakinan diri PROFIL MURID
Berdaya Tahan Pemikir
REFLECTION:
Mahir Kerja
TM(3) _____/25 berkomunikasi sepasukan
SM(2)_____/25 Bersifat ingin Penyayang/
BM(1)_____/25 Tahu prihatin
** Students who have not mastered the skills Bermaklumat Berprinsip
taught will be guided up from time to time Patriotik Lain - lain
SP : BI 3.1.3 Engage in hand – eye coordination MOD PEMBELAJARAN:
AKTIVITI Through scribbling, drawing lines and Kajian Projek
Eksperimen KBKK
PEMBELAJARAN patterns.
Lawatan Simulasi
(BERSEPADU) KSP: PM 11.1.2 Mengamalkan sikap rajin dalam Perbincangan Lain2
melaksanakan tugasan. ITHINK:
KOMUNIKASI OBJECTIVE: Peta Buih Peta Buih
At the end of learning, student able to: Berganda
Peta Alir Peta Pelbagai
Draw lines and pattern by join the dots
Alir
ACTIVITY: Peta Peta Pokok
1. Pupils draw lines and patterns in the Bulatan
worksheet given. Peta Peta Titi
2. Pupils colour the picture. Dakap
KBAT:
ABM :
Mencipta Menaakul
worksheet Menilai Teknik
VALUE Penyoalan
Keyakinan diri Menganalisis Inkuiri
Mengaplikasi Kreativiti
REFLECTION: Penyelesaian masalah
TM(3) _____/25 KEMAHIRAN ABAD KE 21:
SM(2)_____/25 PROFIL MURID
BM(1)_____/25 Berdaya Tahan Pemikir
** Students who have not mastered the skills taught will be Mahir Kerja
guided up from time to time berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
Tahu prihatin
Bermaklumat Berprinsip
Patriotik Lain - lain
SP : KE 3.3.2 Menghasilkan karya kreatif melalui MOD PEMBELAJARAN:
aktiviti Kajian Projek
Eksperimen KBKK
AKTIVITI menggambar.
Lawatan Simulasi
PEMBELAJARAN KSP: KD 2.1.1Menunjukkan sikap positif iaitu : Perbincangan Lain2
(BERSEPADU) (iii)Berkeyakinan ITHINK:
OBJECTIVE: Peta Buih Peta Buih
KREATIVITI DAN At the end of learning, student able to: Berganda
Peta Alir Peta Pelbagai
ESTETIKA Produce creative work through drawing.
Alir
Peta Peta Pokok
ACTIVITY: Bulatan
1. Pupils do their own creative drawing. Peta Peta Titi
Dakap
KBAT:
ABM : Mencipta Menaakul
Menilai Teknik
Drawing paper Penyoalan
Menganalisis Inkuiri
VALUE Mengaplikasi Kreativiti
Keyakinan diri Penyelesaian masalah
REFLECTION:
TM(3) _____/25
SM(2)_____/25 KEMAHIRAN ABAD KE 21:
BM(1)_____/25 PROFIL MURID
** Students who have not mastered the skills taught will be Berdaya Tahan Pemikir
guided up from time to time Mahir Kerja
berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
Tahu prihatin
Bermaklumat Berprinsip
Patriotik Lain - lain
BAHASA SP : BI 2.2.5 Recognise and sound out letters of the MOD PEMBELAJARAN:
INGGERIS alphabet Kajian Projek
Eksperimen KBKK
Lawatan Simulasi
( 30 MINIT ) KSP: KD 2.3.1 Bertutur dengan yakin Perbincangan Lain2
ITHINK:
OBJECTIVE: Peta Buih Peta Buih
At the end of learning, student able to: Berganda
Peta Alir Peta Pelbagai
Recognise and sound out 4/ 5 letters of the
Alir
alphabet. Peta Peta Pokok
Bulatan
ACTIVITY: Peta Peta Titi
1. Gather real object or print them out and Dakap
KBAT:
cut them.
Mencipta Menaakul
2. Lay the real object or picture out on the Menilai Teknik
floor or a table. Penyoalan
3. Pupils say the name of the things based on Menganalisis Inkuiri
the display. Mengaplikasi Kreativiti
4. Put letters in a pile on the other side of the Penyelesaian masalah
KEMAHIRAN ABAD KE 21:
room.
PROFIL MURID
5. Pupils match the letters with first words. Berdaya Tahan Pemikir
Apple – A , Book – B, Car – C, Doll – D, Ear – Mahir Kerja
E berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
Tahu prihatin
Bermaklumat Berprinsip
Patriotik Lain - lain
ABM : REFLECTION:
Picture card TM(3) _____/25
worksheet SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
stationery
** Students who have not mastered
the skills taught will be guided up
VALUE from time to time
Keyakinan diri
REHAT REHAT
( 30 MINIT ) ( Makan dan Pengurusan diri )
TEACHERS NOTED:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH : 03 JANUARI 2018 HARI : RABU / WEDNESDAY
TEMA : MINGGU ORIENTASI SUBTEMA: UCAPAN BERTATASUSILA
HADIR T.HADIR
L P L P
5 TAHUN
6 TAHUN
JUM.MURID
SEBAB TIDAK HADIR:
Sakit
Urusan keluarga
Tanpa sebab
Lain - lain
MASA SLOT CATATAN
PERBUALAN
AWAL/ 1. Students line up, say good morning, attendance,singing National anthem and recite prayers .
2. Sit together in half circle, then do a simple conversation. Such as, talk about their feeling,
EARLY weather, day and date.
CONVERSATION 3. The teacher tells the activity to be conducted today.
4. Provide time and space for students to adapt.
(20 MINIT)
P.ISLAM
( 30 MINIT ) Diajar oleh Ustazah Terlatih
REFLEKSI: KBAT:
TM(3) _____/25 Mencipta Menaakul
SM(2)_____/25 Menilai Teknik
BM(1)_____/25 Penyoalan
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan Menganalisis Inkuiri
diberi bimbingan susulan dari semasa ke semasa Mengaplikasi Kreativiti
Penyelesaian masalah
KEMAHIRAN ABAD KE 21:
PROFIL MURID
Berdaya Tahan Pemikir
Mahir Kerja
berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
Tahu prihatin
Bermaklumat Berprinsip
Patriotik Lain - lain
SP : MA 1.1.4 Memadankan objek berdasarkan MOD PEMBELAJARAN:
AKTIVITI (iv) Warna Kajian Projek
Eksperimen KBKK
PEMBELAJARAN (v) Bentuk
Lawatan Simulasi
(BERSEPADU) (vi) saiz Perbincangan Lain2
KSP: SA 2.2.3 Mengumpul objek mengikut ciri yang ITHINK:
SAINS DAN dikenalpasti Peta Buih Peta Buih
TEKNOLOGI) OBJEKTIF: Berganda
Peta Alir Peta Pelbagai
Pada akhir pembelajaran murid boleh:
Alir
1. Memadankan objek berdasarkan Peta Peta Pokok
warna/bentuk/saiz Bulatan
AKTIVITI: Peta Peta Titi
1. Murid memilih lembaran kerja ikut Dakap
kefahaman sendiri sama ada ingin KBAT:
Mencipta Menaakul
memadankan objek berdasarkan warna, Menilai Teknik
bentuk atau saiz Penyoalan
ABM : Menganalisis Inkuiri
lembaran kerja Mengaplikasi Kreativiti
Penyelesaian masalah
NILAI KEMAHIRAN ABAD KE 21:
Keyakinan diri PROFIL MURID
Berdaya Tahan Pemikir
Mahir Kerja
REFLEKSI:
berkomunikasi sepasukan
TM(3) _____/25
Bersifat ingin Penyayang/
SM(2)_____/25
Tahu prihatin
BM(1)_____/25
Bermaklumat Berprinsip
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan
Patriotik Lain - lain
diberi bimbingan susulan dari semasa ke semasa
REHAT REHAT
( 30 MINIT ) ( Makan dan Pengurusan diri )
REFLEKSI:
TM(3) _____/25
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar
akan diberi bimbingan susulan dari semasa ke semasa
PENUTUP/CLOSER Tidy up the classroom.
Students and techer talk about learning today. ( Question and answer )
Students line up and say goodbye to the teacher and read a prayer to return home.
( 10 MINIT ) REFLECTION :
2
3
10
*** diisi mengikut keperluan, sekiranya ada.
________________________ _________________________________
(GURU PRASEKOLAH ) (PENTADBIR/PEMANTAU/PENCERAP)
LAMPIRAN 1
KEMAHIRAN ABAD KE
21