Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 7

Departement PXL-Education

Vildersstraat 5, 3500 HASSELT


tel.: +32 11 77 50 62
education@pxl.be
www.pxl.be

LESVOORBEREIDINGSFORMULIER

Naam student: Giel Leën Contactpersoon opleidingsinstelling

Opleidingsonderdeel: Stage LO jaar 3 Sigi Celis, stagecoördinator 3 LO


sigi.celis@pxl.be
0496/ 86 40 70

Identificatie van de lesperiode


School: Don Bosco College Hechtel Leervak: Lichamelijke Opvoeding

Klas (+ aantal lln.): 3CFG Lesthema: Uithouding

Finaliteit/ richting:
Datum: 16/04
Vakmentor
Naam: Tanja linten
Telefoon: Lesuur: 7
E-mailadres: tanialinten@hotmail.com
Bijlagen:

Informatie over de didactische beginsituatie

Praktisch (lokaal, materiaal, leraar, school …):


De les gaat buiten door op de sportvelden.

Leerling (belangstelling, onderlinge relaties, leer- en gedragsproblemen):


Geen leer en gedragsproblemen gekend

Vakinhoudelijk (voorkennis, ervaring …):


Dit is les 2 uithouding voor de leerlingen

Situering in leerplan

Geraadpleegd leerplan: KOV – GO!/POV/OVSG (omcirkel)

Geraadpleegd leerplan (titel en nummer):


1ste graad A- en B-stroom
2de en 3de graad D-, D/A- en A-finaliteit
I-II-III-LiOp

Leerplandoelstellingen

 Bewegingsdoelen
LPD 1 De leerlingen voeren in verschillende omgevingen motorische basisvaardigheden en
technieken uit rekening houdend met de evolutie van hun fysieke capaciteiten.
LPD 4 De leerlingen ontwikkelen kracht, lenigheid, uithouding, snelheid, coördinatie,
evenwicht, vormspanning en rompstabiliteit rekening houdend met de evolutie van hun
fysieke capaciteiten.

 Persoonsdoel(en)

1/7
Naam:

LPD 8 De leerlingen nemen in bewegingssituaties verantwoordelijkheid op door regels,


afspraken en veiligheidsvoorschriften na te leven.

Doelstellingen les

 Bewegingsdoelen
1. De leerlingen kunnen inschatten welke snelheid ze kunnen aanhouden
2. De leerlingen kunnen bij benadering inschatten hoe snel ze moeten lopen om bij een bepaalde
tijd terug te zijn.

 Persoonsdoel(en)
3. De leerlingen komen de gemaakte afspraken na.
4. De leerlingen zijn bereid de oefeningen af te werken.

Werkvorm(en) & leermiddelen


Oefenvormen
Wedstrijdvorm

Geraadpleegde literatuur
https://www.klascement.net/downloadbaar-lesmateriaal/27442/uithoudingsloop-lesvoorbereiding/?
previous#preview

Persoonlijke aandachtspunten met concrete actie en/of lesgebonden leerdoelen vanuit coaching
Aanwezigheid
Instructies.

2/7
Naam:

LESUITWERKING

Didactisch handelen Organisatieschets


 werkvorm
Lesdoel + Leerstof/  foutenanalyse en
Tijdstip
nummer bewegingsbeschrijving bijsturing/verfijning
 differentiatie: uitbreiding of
afdaling

Functioneel opwarmen
De leerling 20 2 rondjes op de piste Alle leerlingen blijven lopen
kan...
Lkr ze ondertussen gedurende de hele oefening.
1
3 parcours klaar. Na het parcours krijgen de leerlingen
4 even rust om gezamenlijk enkel
Er zijn 3 punten waar de stretchoefeningen uit te voeren.
leerlingen beginnen. (3
groepen). Leerlingen
blijven bij elkaar. Ze
gaan in groep 5 rondjes
afleggen. Hierna
wandelen ze 1 rondje
rustig en volgt er een
cooling down in vorm
van stretching
In het parcours zitten
enkele hindernissen.
 Door hoepels
springen

3/7
Naam:

 Over horde met 2


voeten tegelijk
 Doorheen
loopladder/potjes
 Reuzen slalom
 Kegel met 5vers
oefeningen elke
oefening 10x
uitvoeren of 15
seconden

jumpingjacks
Burpees
mountainclimbers
High knees (15s)
Bijtrekpas grond
tikken

Oefenen
De leerling 10 tijd Inschatten Wedstrijdvorm
kan... Verzamel de lln op een
1 centraal punt. Markeer 4 Indien te moeilijk blijven fluiten
3 of 5 andere punten via halverwege
4 enkele kegels. Laat de Indien 1min te makkelijk ivm tellen tijd
leerlingen hun uurwerk verlengen
afgeven. Ze lopen Lln moeten elke keer andere kegel
individueel. kiezen indien ze altijd dichtstbijzijnde
Verloop kegel kiezen.
De leerkracht vraagt

4/7
Naam:

aan de lopers om weg Indien mogelijk geblesseerde leerling


te lopen via 1 van de inschakelen om te fluiten zodat
kegels en terug bij LKR volgende oefening klaar gezet kan
te staan in exact 1 worden.
minuut. Na 30 seconden Indien niet mogelijk lopen lln 1 rondje
(halverwege) geeft lkr op de piste zodat lkr oefening kan
een fluitsignaal en na 1 klaarzetten
minuut geeft lkr een
dubbel fluitsignaal. De
loper die het kortst op
dit moment de
leerkracht tikt is de
winnaar. Voeren we 3x
uit.
2x 1.5 minuut

Toepassen

5/7
Naam:

De leerling 20 Wedstrijdvorm
kan... Kegelloop
1 De 13 kegels worden Indien dit snel gedaan is alle kaarten
2 geplaatst op een ‘raster’ onder de kegels laten uithalen. Lkr
3 over een groot terrein geeft elke groep 1 soort kaart en laat
4 (minstens 40m tussen deze zo snel mogelijk terug onder de
de kegels). Onder elke kegels leggen. Ze krijgen per keer
kegel wordt per soort maar 1 kaart mee.
(schoppen, klaveren,
ruiten, harten) één Lln hebben per groep een springtouw
speelkaart gelegd. De vast zodat ze niet individueel kunnen
groep wordt in vier lopen en moeten samenblijven.
ploegen verdeeld.
Verloop
Elke ploeg neemt een
lint vast en krijgt een
kaartsoort (schoppen,
klaveren, ruiten, harten)
aangewezen. De
ploegen gaan onder de
kegels op zoek naar de
aas van hun soort en
leggen deze op de
stapel bij de leerkracht.
Dan gaan ze op zoek
naar de twee van hun
soort, de drie,… De
ploeg die als eerste een
volledige stapel van zijn
soort heeft aangemaakt,
is gewonnen.

6/7
Naam:

7/7

You might also like