Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 4

Наставна припрема 6.

Наставна средства и помагала:


1. Предмет: Физичко и здравствено васпитање * Кошаркашки обруч
2. Наставна јединица: Кошарка – Шут на кош (вјежбање) * Лопте
3. Очекивани исходи: * Stožci
* Ученици ће савладати основну технику шута на кош са двије руке. * Igračke
* Ученици ће бити у стању да самостално изведу шут на кош са двије руке. 7. Проблеми који се могу ријешити:
* Ученици ће бити у стању да координишу кретање руку и лопте током * Poboljšanje koordinacije ruku i lopte.
шута. * Poboljšanje preciznosti šuta.
* Ученици ће бити у стању да оцене удаљеност од коша и снагу шута. * Razvijanje snage u rukama.
4. Идентификација проблемских ситуација: * Razvijanje samopouzdanja.
* Неусклађеност кретања руку и лопте. * Poticanje timskog rada.
* Неправилно позиционирање тела. 8. Napomena:
* Неправилна procjena udaljenosti od koša. Ovaj plan aktivnosti je samo primjer i može se prilagoditi u skladu sa specifičnim
* Nedostatak snage u šutu. potrebama i sposobnostima učenika.
5. Детаљан план активности: Dodatne napomene:
Уводни део (5 минута): * Važno je da se učenici prije početka vježbanja adekvatno zagriju.
* Загревање: лагано трчање, кружење рукама, истезање. * Tokom vježbanja, važno je da se učenicima stavi naglasak na pravilnu tehniku.
* Повторања основне технике шута на кош са двије руке. * Učitelj bi trebao dati povratne informacije učenicima o njihovom napretku.
Главни део (30 минута): * Vježbe bi trebale biti zabavne i motivirati učenike da se aktivno uključe.
* Вјежбање шута на кош са двије руке из различитих положаја:
* Испод коша
* Sa strane koša Наставна припрема
* Sa koraka 1. Предмет: Дигитални свијет
* Вјежбање шута на кош са двије руке са препрекама: 2. Наставна јединица: Од сликовног алгоритма до програма у визуелном
* Šut kroz obruč sa igračkama програмском језику (обрада новог градива)
* Šut kroz obruč sa braniocem 3. Очекивани исходи:
* Игруце: * Ученици ће моћи да препознају изглед, алате и наредбе у одабраном
визуелном програмском језику.
* "Шутерска лига": Učenici se natječu u broju postignutih koševa.
* Ученици ће моћи да самостално напишу једноставан програм у одабраном
* "Dva koša": Učenici se dijele na dva tima i igraju na dva koša.
визуелном програмском језику.
Завршни део (5 минута):
* Ученици ће моћи да разумеју и примијењују основне принципе
* Zahvaljivanje učenicima na participaciji. програмирања.
* Kratka diskusija o napretku učenika. 4. Идентификација проблемских ситуација:
* Zadavanje domaće zadaće: vježbanje šuta na koš sa dvije ruke 10 puta po dan.
* Непознавање изгледа, алата и наредби у одабраном визуелном Dodatne napomene:
програмском језику. * Važno je da se učenicima prije početka rada sa vizuelnim programskim jezikom
* Неспособност за самостално писање програма. da adekvatno uvođenje.
* Тешкоће у разумевању и примјењивању основних принципа * Tokom rada, važno je da se učenicima stavi naglasak na pravilnu upotrebu alata
програмирања. i naredbi.
5. Детаљан план активности: * Učitelj bi trebao dati povratne informacije učenicima o njihovom napretku.
Уводни део (5 минута): * Vježbe bi trebale biti zabavne i motivirati učenike da se aktivno uključe.
* Повторати основне принципе програмирања. Vizuelni programski jezik
* Увести појам визуелног програмског језика. Za ovu nastavnu jedinicu možete koristiti bilo koji vizuelni programski jezik koji
* Представити одабрани визуелни програмски језик. vam odgovara. Neki od popularnih vizuelnih programskih jezika su:
Главни део (30 минута): * Scratch
* Демонстрација рада у одабраном визуелном програмском језику. * Tynker
* Вјежбање рада са алатима и наредбама у одабраном визуелном * Blockly
програмском језику. * Code.org
* Самостално писање једноставног програма у одабраном визуелном Odabrani vizuelni programski jezik bi trebao biti prilagođen uzrastu i
програмском језику. sposobnostima učenika.
* Презентација и анализа написаних програма.
Завршни део (5 минута):
* Zaključna diskusija o napretku učenika.
* Zadavanje domaće zadaće: napisati program koji rješava dati problem. Наставна припрема
6. Наставна средства и помагала: 1. Предмет: Српски језик
* Računari 2. Наставна јединица: Исправак друге граматичке вјежбе (вјежбање)
* Vizuelni programski jezik 3. Очекивани исходи:
* Projektor * Ученици ће моћи да исправно користе граматичке облике у датој вјежби.
* Tabla * Ученици ће моћи да препознају и исправе граматичке грешке.
7. Проблеми који се могу ријешити: * Ученици ће моћи да самостално раде на граматичким задацима.
* Razvijanje logičkog razmišljanja. 4. Идентификација проблемских ситуација:
* Razvijanje rješavanja problema. * Непознавање граматичких правила.
* Razvijanje kreativnosti. * Неспособност за препознавање граматичких грешака.
* Razvijanje saradnje. * Несигурност у коришћењу граматичких облика.
* Upoznavanje s osnovama programiranja. 5. Детаљан план активности:
8. Napomena: Уводни део (5 минута):
Ovaj plan aktivnosti je samo primjer i može se prilagoditi u skladu sa specifičnim * Повторити граматичка правила која су обрађена на претходном часу.
potrebama i sposobnostima učenika. * Подсјетити ученике на важност исправног граматичког изражавања.
Главни део (30 минута): 2. Наставна јединица: Множење и дијељење разлике једноцифреним бројем
* Раздијелити ученике у мале групе. (обрада новог градива)
* Дијелити ученицима другу граматичку вјежбу. 3. Очекивани исходи:
* Задатак ученицима је да исправно одговоре на питања у вјежби. * Ученици ће моћи да множе и дијеле збир и разлику бројева једноцифреним
бројем.
* Циркулисати по учионици и пружати помоћ ученицима којима је потребна.
* Ученици ће моћи да самостално решавају задатке везане за множење и
* Сакупити радове ученика.
дијељење разлике једноцифреним бројем.
Завршни део (5 минута):
* Ученици ће моћи да објасне поступак множења и дијељења разлике
* Заједнички исправiti zadatke. једноцифреним бројем.
* Указати на честе грешке и објаснити како их исправити. 4. Идентификација проблемских ситуација:
* Похвалити ученике на њиховом раду. * Непознавање правила множења и дијељења разлике једноцифреним
6. Наставна средства и помагала: бројем.
* Граматичка вјежба * Неспособност за самостално решавање задатака везаних за множење и
* Папир дијељење разлике једноцифреним бројем.
* Оловке * Тешкоће у објашњавању поступка множења и дијељења разлике
7. Проблеми који се могу ријешити: једноцифреним бројем.
* Poboljšanje gramatičke ispravnosti. 5. Детаљан план активности:
* Razvijanje sposobnosti za prepoznavanje gramatičkih grešaka. Уводни део (5 минута):
* Razvijanje samopouzdanja u korišćenju gramatičkih oblika. * Повторити правила множења и дијељења једноцифреним бројем.
* Poboljšanje pismenosti. * Увести појам разлике бројева.
8. Napomena: * Објаснити поступак множења и дијељења разлике једноцифреним бројем.
Ovaj plan aktivnosti je samo primjer i može se prilagoditi u skladu sa specifičnim Главни део (30 минута):
potrebama i sposobnostima učenika. * Рјешавање примера на табли везаних за множење и дијељење разлике
Dodatne napomene: једноцифреним бројем.
* Važno je da se učenicima prije početka rada na vježbi da adekvatna * Подијелити ученике у мале групе.
rekapitulacija gramatskih pravila. * Дијелити ученицима задатке везане за множење и дијељење разлике
* Tokom rada, važno je da se učenicima stavi naglasak na pravilnu upotrebu једноцифреним бројем.
gramatičkih oblika. * Циркулисати по учионици и пружати помоћ ученицима којима је потребна.
* Učitelj bi trebao dati povratne informacije učenicima o njihovom radu. * Сакупити радове ученика.
* Vježbe bi trebale biti zabavne i motivirati učenike da se aktivno uključe. Завршни део (5 минута):
* Заједнички ријешити задатке.
* Указати на честе грешке и објаснити како их исправити.
Наставна припрема * Похвалити ученике на њиховом раду.
1. Предмет: Математика 6. Наставна средства и помагала:
* Табла
* Креда
* Маркери
* Папир
* Оловке
7. Проблеми који се могу ријешити:
* Poboljšanje poznavanja operacija množenja i dijeljenja.
* Razvijanje sposobnosti za rješavanje zadataka.
* Razvijanje sposobnosti za objašnjavanje matematičkih postupaka.
* Razvijanje logičkog razmišljanja.
8. Napomena:
Ovaj plan aktivnosti je samo primjer i može se prilagoditi u skladu sa specifičnim
potrebama i sposobnostima učenika.
Dodatne napomene:
* Važno je da se učenicima prije početka rada na zadacima da adekvatna
rekapitulacija operacija množenja i dijeljenja.
* Tokom rada, važno je da se učenicima stavi naglasak na pravilno rješavanje
zadataka i objašnjavanje matematičkih postupaka.
* Učitelj bi trebao dati povratne informacije učenicima o njihovom radu.
* Zadaci bi trebali biti zabavni i motivirati učenike da se aktivno uključe.

You might also like