Тема : Творчість Всеволода Нестайка. Була б охота, залагодиться
важка робота. В. Нестайко «Як ми в космос літали»(продовження). Мета: продовжити роботу над оповіданням В. Нестайка «Як ми літали в космос»; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння передавати під час читання різні почуття героїв твору, визначати головну думку прочитаного; розвивати пізнавальний інтерес, почуття гумору; навички роботи з текстом, визначати головну думку прочитаного, відбирати потрібну інформацію, розвивати творчу уяву, зв’язне мовлення, виховувати повагу до історичної спадщини, любов до навчання. Обладнання: мультимедійний комплект, ілюстрації до біографії В.Нестійка, книжки для виставки, презентація, зірочки для самооцінювання. Хід уроку 1. Організація класу У нас сьогодні з вами свято Гостей зібралось багато А ну ж н6а них ви подивіться, Веселенько посміхніться, І скажіть їм: «Добрий день». 2. Мотивація навчальної діяльності Девіз уроку: Щоб розумними зростати, Багато маємо читати ! - Як ви гадаєте яким буде наш урок? 3. Актуалізація опорних знань Артикуляційна вправа : зарядка для язичка Дихальна вправа : «Кулька» Робота зі скоромовкою. Перевірка домашнього завдання( діти готують біографію В.Настайка) Презентація вчителем книжок В.Нестайка. Анотація до книжки «Тореадори з Васюківки» - Головні герої Ява Рень та Павлуша Завгородний. Звичайні школярі,які мешкають у селищі Васюківка. Вони були ще тими бешкетниками та фантазерами. Наприклад : хлопці захотіли прокласти перше у селі метро та почали рити під свинарником, але несподівано в яму провалилася свиня Манюня. Здійнявся вереск,прибіг дід Варава , а хлопці сховалися у кущах …. А що було далі,чи прокладуть хлопці в селі метро і чим все закінчиться ви дізнаєтеся, коли прочитаєте цю книгу. 4. Вивчення нового матеріалу -Сьогодні на уроці ми познайомимося з оповіданням В Нестайка «Як ми в космос літали» Передбачення: - Як ви гадаєте про що буде це оповідання? Словникова робота. Робота зі словами Читання тексту вчителем Вправа «Пошуковці» - Чому автор вирішив полетіти у космос? - Кого він запросив полетіти з собою? - Чому Ромка зразу погодився? - Що очікували хлопці від польоту? - Із чого хлопці зробили супутник? - Яка робота була найтяжчою? Фізкультхвилинка. 5. Закріплення вивченого Вправа « Хвостик» ( за початком речення знайти його кінець) Вправа « Снайпер»( скільки разів в оповідання зустрічаються слова «Я», «Ромка», «Космос») 6.Підсумок
7. Рефлексія. Самооцінювання
- Я хочу похвалити себе за те, що на сьогоднішньому занятті ...
- На занятті мені особливо сподобалося ...
-Знання із сьогоднішнього заняття мені знадобляться ...