Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 2

Тема 1: Інформація, повідомлення, дані, інформаційні процеси, інформаційні

системи як важливі складники й ознаки сучасного суспільства. Сучасні


інформаційні технології та системи. Людина в інформаційному суспільстві.
Мета:
 сформувати поняття про інформацію, повідомлення, дані, інформаційні
процеси, інформаційні системи;
 ознайомити з ознаками та важливістю інформації в сучасному
суспільстві;
 розглянути сучасні інформаційні технології та системи;
 показати роль людини в інформаційному суспільстві.
Обладнання:
 комп'ютери, проектор, інтерактивна дошка;
 підручник "Інформатика. 10 клас" (автори Й. Я. Ривкінд, Т. А. Лисенко,
О. В. Морзе);
 презентація "Інформація, повідомлення, дані, інформаційні процеси,
інформаційні системи".
Хід заняття:
І. Організаційний момент
 Привітання студентів.
 Перевірка присутності.
 Підготовка до заняття.
ІІ. Актуалізація опорних знань
 Бесіда зі студентами про значення інформації в житті людини.
 Приклади інформації з різних сфер діяльності.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
 Поняття про інформацію.
 Види інформації.
 Поняття про повідомлення.
 Поняття про дані.
 Поняття про інформаційний процес.
 Поняття про інформаційну систему.
 Ознаки та важливість інформації в сучасному суспільстві.
 Сучасні інформаційні технології та системи.
 Роль людини в інформаційному суспільстві.
IV. Практична робота
 Виконання практичної роботи з підручника "Інформатика. 10 клас"
(автори Й. Я. Ривкінд, Т. А. Лисенко, О. В. Морзе).
V. Підсумок заняття
 Бесіда зі студентами про вивчений матеріал.
 Відповіді на запитання студентів.
VI. Домашнє завдання
 Опрацювати відповідний параграф підручника.
 Виконати завдання на вибір.
Додаткові матеріали
 Презентація "Інформація, повідомлення, дані, інформаційні процеси,
інформаційні системи".
 Роздатковий матеріал з тестами на повторення вивченого матеріалу.
Методичні рекомендації
 На початку заняття провести бесіду зі студентами про значення інформації в житті
людини. Можна задати такі запитання:
o Що таке інформація?
o Яке значення має інформація в житті людини?
o Які види інформації ви знаєте?
 При вивченні нового матеріалу необхідно використовувати різні методи та прийоми
навчання, зокрема:
o розповідь;
o пояснення;
o бесіда;
o робота з підручником;
o практичні роботи.
 Для закріплення вивченого матеріалу можна запропонувати студентам виконати
практичну роботу з підручника.
 Наприкінці заняття необхідно провести бесіду зі студентами про вивчений матеріал,
відповісти на запитання студентів.
 Домашнє завдання необхідно дати на вибір, щоб зацікавити студентів та стимулювати
їх до самостійної роботи.

You might also like