Download as odt, pdf, or txt
Download as odt, pdf, or txt
You are on page 1of 1

SEKOLAH KEBANGSAAN SAINT FRANCIS XAVIER,KANOWIT SEKOLAH KEBANGSAAN SAINT FRANCIS XAVIER,KANOWIT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN Pendidikan Jasmani MINGGU 26 MATAPELAJARAN Pendidikan Moral MINGGU 26

7.10 – 8.10 pagi 11 Oktober 2023 TARIKH/HARI 11 Oktober 2023


MASA TARIKH/HARI
RABU
MASA 11.30 pagi – 12.30 tgh hari
9.10 – 10.10 pagi RABU

UNIT 1 KELAS PPKI UNIT 11 KELAS PPKI


3.1.3 Merasa kadar denyutan nadi 11.1.4 Menunjuk sikap rajin
SP KEHADIRAN
sebelum dan selepas aktiviti fizikal dalam aktiviti seharian
4.1.2 Membezakan kadar nadi
sebelum dan selepas melakukan TEMA/TAJUK 11.0 Kerajinan
SP KEHADIRAN
aktiviti fizikal
BBM Buku aktiviti, buku teks
5.3.1 Berkomunikasi antara murid dan
ahli kumpulan semasa melakukan OBJEKTIF PEMBELAJARAN
aktiviti
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
TEMA/TAJUK Rekreasi dan kesenggangan 1. Menunjukkan perasaan gembira apabila bersikap rajin dalam aktiviti harian.
BBM Kon AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Guru menjelaskan tajuk pdp pada hari ini iaitu nilai kerajinan.
2. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai sikap rajin dalam aktiviti seharian.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; 3. Murid akan diberi 5 kad.
1. Mengetahui kadar denyutan nadi sebelum dan selepas aktiviti fizikal. 4. Seorang murid akan pilih satu kad sahaja dan lakukan aktiviti seperti yang dipinta di dalam
2. Membezakan kadar nadi sebelum dan selepas aktviti dijalankan dengan betul. kad. Contohnya, menyapu lantai.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN 5. Murid yang melakukan aktiviti yang dipilih dengan memuaskan akan diberi ganjaran iaitu
pelekat gembira.
1. Guru akan menjelaskan tajuk pdp pada hari ini iaitu konsep kecergasan
6. Murid akan menampalkan pelekat gembira pada kertas A4 ganjaran masing-masing.
2. Guru menerangkan 3 aktiviti yang akan murid lakukan.
3. Sesi memanaskan badan dahulu selama 5 minit. 7. Murid perlu menunjukkan perasaan gembira apabila selesai menunjukkan sikap kerajinan.
4. Murid dibahagikan kumpulan kecil iaitu 3 orang satu kumpulan. REFLEKSI
5. Murid merasa nadi pada pergelangan tangan sebelum melakukan aktiviti dan rekodkan pada buku.
6. Murid akan mengelecek bola melalui 5 kon.
7. Dihujung kon kelima, murid akan meniti papan titian.
8. Kemudian, murid akan kembali ke tapak permulaan dengan meredah 4 gelung.
9. Murid merasa nadi pada pergelangan tangan selepas melakukan aktiviti dan rekodkan pada buku.
10. Guru membimbing murid membuat aktiviti penyejukan badan selama 5 minit.
REFLEKSI

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan pada sesi
pembelajaran seterusnya kerana:

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan pada
sesi pembelajaran seterusnya kerana:

You might also like