Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

LOGO SEKOLAH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 4
Minggu 1 Tarikh 11.3.2024 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran
Statistik dan
Bidang Pembelajaran Tajuk 8. Pengurusan Data
Kebarangkalian
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
8.1 Piktograf dan carta palang. 8.1.1 Membina piktograf dan carta palang bagi data tak
terkumpul.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Membina piktograf dan carta palang bagi data tak terkumpul.

Kriteria Kejayaan
Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif melalui:
1. Membina piktograf dan carta palang.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Bina Piktograf dan Carta Palang (Buku Teks: 233-235)
1. Murid bersoal jawab tentang tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara berkumpulan dengan bimbingan guru.
 Murid mendapatkan data melalui pelbagai cara untuk membina piktograf.
 Murid membina piktograf mengikut langkah-langkah secara berkumpulan dengan
Aktiviti Utama
bimbingan guru.
 Murid membina carta palang langkah-langkah secara berkumpulan dengan bimbingan
guru.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan Uji Diri - 235)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
Aktiviti Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 4
Minggu 1 Tarikh 11.3.2024 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran
Statistik dan
Bidang Pembelajaran Tajuk 8. Pengurusan Data
Kebarangkalian
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
8.1 Piktograf dan carta palang 8.1.2 Mentafsir piktograf dan carta palang yang dibina
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Mentafsir piktograf dan carta palang yang dibina.

Kriteria Kejayaan
Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif melalui:
1. Mentafsir maklumat dari piktograf dan carta palang.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Tafsir Piktograf dan Carta Palang (Buku Teks: 236-238)
1. Murid bersoal jawab tentang tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara berkumpulan dengan bimbingan guru.
 Murid memberikan tafsiran berdasarkan piktograf yang diberi secara berkumpulan.
Aktiviti Utama
 Murid membina carta palang berdasarkan data yang dberikan dan bertukar carta palang
serta membuat tafsiran maklumat daripadanya secara berkumpulan.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Uji Diri - 238)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
Aktiviti Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 4
Minggu 1 Tarikh 11.3.2024 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran
Statistik dan
Bidang Pembelajaran Tajuk 8. Pengurusan Data
Kebarangkalian
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
8.2 Penyelesaian masalah 8.2.1 Menyelesaikan masalah melibatkan pengurusan data
dalam situasi harian
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Menyelesaikan masalah melibatkan pengurusan data dalam situasi harian.

Kriteria Kejayaan
Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif melalui:
1. Menyelesaikan masalah harian rutin melibatkan piktograf dan carta palang dengan pelbagai strategi.
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Selesaikan Masalah (Buku Teks: 239-240)
1. Murid bersoal jawab tentang tajuk dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti secara berkumpulan dengan bimbingan guru.
Aktiviti Utama  Murid menyelesaikan pelbagai soalan dan menggunakan pelbagai kedah serta data
yang disediakan dengan bimbingan guru.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Uji Diri - 241)
6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
Aktiviti Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.

You might also like