Minggu 5

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 5

MATEMATIK TAHUN 6 (MINGGU 5)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 5
MASA 1220-1320 TARIKH/HARI 15 APRIL 2024 / ISNIN
UNIT 1.0 KELAS 6
Standard Kandungan 1.2 BIL. MURID
STANDARD PEMBELAJARAN
1.2.1) Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan perpuluhan juta bagi
operasi asas dan operasi bergabung tanpa dan dengan tanda kurung termasuk penggunaan anu
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Kumpulan 1 (L): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat dan perpuluhan juta
bagi operasi asas.
2. Kumpulan 2 (M): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan
perpuluhan juta bagi operasi asas
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Set Induksi
Engagement
1. Murid-murid mengingat kembali cara menentukan hasil tolak dengan betul (susun mengikut nilai
tempat)
Aktiviti
Exploration
1. Murid-murid diberi ayat matematik melibatkan gabungan nombor bulat, perpuluhan juta dan
pecahan juta.
2. Murid-murid cuba menentukan hasil tolak bagi ayat matematik yang diberi.
Explanation
1. Guru membimbing murid untuk menentukan hasil tolak bagi ayat matematik yang diberi
melibatkan gabungan nombor bulat, perpuluhan juta dan pecahan juta.
2. Guru membimbing murid untuk menukar nombor pecahan juta atau perpuluhan juta ke nombor
bulat dahulu sebelum menolak.
Elaboration
1. Murid-murid latihan secara individu.
Kumpulan 1 (L): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat dan perpuluhan juta
bagi operasi asas.
Kumpulan 2 (M): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan
perpuluhan juta bagi operasi asas
Evaluation
1. Murid-murid dipilih secara spin the wheel.
2. Murid menyebut jawapan mereka.
3. Murid menyemak jawapan bersama guru.
Penutup
Murid membuat kesimpulan pembelajaran pada hari tersebut

REFLEKSI
MATEMATIK TAHUN 6 (MINGGU 5)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 5
MASA 0920-0950 TARIKH/HARI 17 APRIL 2024 / RABU
UNIT 1.0 KELAS 6
Standard Kandungan 1.2 BIL. MURID
STANDARD PEMBELAJARAN
1.2.1) Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan perpuluhan juta bagi
operasi asas dan operasi bergabung tanpa dan dengan tanda kurung termasuk penggunaan anu
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Kumpulan 1 (L): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat dan perpuluhan juta
bagi operasi asas.
2. Kumpulan 2 (M): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan
perpuluhan juta bagi operasi asas
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Set Induksi
Engagement
1. Murid-murid mengingat kembali cara menentukan hasil darab dengan betul (susun mengikut nilai
tempat)
Aktiviti
Exploration
1. Murid-murid diberi ayat matematik melibatkan gabungan nombor bulat, perpuluhan juta dan
pecahan juta.
2. Murid-murid cuba menentukan hasil tolak bagi ayat matematik yang diberi.
Explanation
1. Guru membimbing murid untuk menentukan hasil darab bagi ayat matematik yang diberi
melibatkan gabungan nombor bulat, perpuluhan juta dan pecahan juta.
2. Guru membimbing murid untuk menukar nombor pecahan juta atau perpuluhan juta ke nombor
bulat dahulu sebelum darab .

Elaboration
1. Murid-murid latihan secara individu.
Kumpulan 1 (L): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat dan perpuluhan juta
bagi operasi asas.
Kumpulan 2 (M): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan
perpuluhan juta bagi operasi asas
Evaluation
1. Murid-murid dipilih secara spin the wheel.
2. Murid menyebut jawapan mereka.
3. Murid menyemak jawapan bersama guru.
Penutup
Murid membuat kesimpulan pembelajaran pada hari tersebut
REFLEKSI
MATEMATIK TAHUN 6 (MINGGU 5)
MATEMATIK TAHUN 6 (MINGGU 5)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 5
MASA 0820-0920 TARIKH/HARI 18 Mac 2024 / KHAMIS
UNIT 1.0 KELAS 6
Standard Kandungan 1.2 BIL. MURID
STANDARD PEMBELAJARAN
Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan perpuluhan juta bagi operasi
asas dan operasi bergabung tanpa dan dengan tanda kurung termasuk penggunaan anu.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Kumpulan 1 (L): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat dan perpuluhan juta
bagi operasi asas.
2. Kumpulan 2 (M): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan
perpuluhan juta bagi operasi asas
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Set Induksi
Engagement
1. Murid-murid mengingat kembali cara menentukan hasil bahagi dengan betul (susun mengikut nilai
tempat)
Aktiviti
Exploration
1. Murid-murid diberi ayat matematik melibatkan gabungan nombor bulat, perpuluhan juta dan
pecahan juta.
2. Murid-murid cuba menentukan hasil bahagi bagi ayat matematik yang diberi.
Explanation
1. Guru membimbing murid untuk menentukan hasil bahagi bagi ayat matematik yang diberi
melibatkan gabungan nombor bulat, perpuluhan juta dan pecahan juta.
2. Guru membimbing murid untuk menukar nombor pecahan juta atau perpuluhan juta ke nombor
bulat dahulu sebelum bahagi .
Elaboration
1. Murid-murid latihan secara individu.
Kumpulan 1 (L): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat dan perpuluhan juta
bagi operasi asas.
Kumpulan 2 (M): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan
perpuluhan juta bagi operasi asas
Evaluation
1. Murid-murid dipilih secara spin the wheel.
2. Murid menyebut jawapan mereka.
3. Murid menyemak jawapan bersama guru.
Penutup
1. Murid membuat kesimpulan pembelajaran pada hari tersebut.

REFLEKSI
MATEMATIK TAHUN 6 (MINGGU 5)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 5
MASA 0950-1050 TARIKH/HARI 19 Mac 2024 / JUMAAT
UNIT 1.0 KELAS 6
Standard Kandungan 1.2 BIL. MURID
STANDARD PEMBELAJARAN
Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan perpuluhan juta bagi operasi
asas dan operasi bergabung tanpa dan dengan tanda kurung termasuk penggunaan anu.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Kumpulan 1 (L): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat dan perpuluhan juta
bagi operasi asas.
2. Kumpulan 2 (M): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan
perpuluhan juta bagi operasi asas
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Set Induksi
Engagement
1. Murid-murid mengingat kembali cara menentukan hasil bahagi dengan betul (susun mengikut nilai
tempat)
Aktiviti
Exploration
1. Murid-murid diberi ayat matematik melibatkan gabungan nombor bulat, perpuluhan juta dan
pecahan juta.
2. Murid-murid cuba menentukan hasil bahagi bagi ayat matematik yang diberi.
Explanation
1. Guru membimbing murid untuk menentukan hasil bahagi bagi ayat matematik yang diberi
melibatkan gabungan nombor bulat, perpuluhan juta dan pecahan juta.
2. Guru membimbing murid untuk menukar nombor pecahan juta atau perpuluhan juta ke nombor
bulat dahulu sebelum bahagi .
Elaboration
1. Murid-murid latihan secara individu.
Kumpulan 1 (L): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat dan perpuluhan juta
bagi operasi asas.
Kumpulan 2 (M): Menyelesaikan ayat matematik melibatkan nombor bulat, pecahan juta dan
perpuluhan juta bagi operasi asas
Evaluation
1. Murid-murid dipilih secara spin the wheel.
2. Murid menyebut jawapan mereka.
3. Murid menyemak jawapan bersama guru.
Penutup
1. Murid membuat kesimpulan pembelajaran pada hari tersebut.

REFLEKSI

You might also like