План-конспект уроку√4

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 4

Житомирський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка

План-конспект уроку
«Закладка»

Студенти 4-го курсу

Спеціальності: Образотворче

мистецтво, декоративне

мистецтво, реставрація

Освітня програма: Живопис

Горобець Ангеліни Олександрівни

Житомир 2024

Тема: уроку «Закладка»


Мета:
- навчальна: навчити дітей перегинати і складати папір, виготовляти способом згинання і
складання паперу квадрати, закладки;
- розвивальна: удосконалювати уміння швидко працювати за зразком, точно відтворювати
лінії згину;
- виховна: виховувати охайність у роботі, любов до природи.
Завдання заняття:
- Ознайомитися з мистецтвом орігамі, спроби згинання паперу;
- Виконати закладку.
Методи:
Словесні - розповідь, пояснення теми;
Наочні - демонстрація наочних прикладів робіт;
Практичні - практична робота
Рівні повідомлення навчального матеріалу: інформаційний
Методи виховання: емоційний вплив, стимулювання
Міжпредметні зв'язки: композиція
Тип заняття: комбінований, груповий.
Форма заняття: фронтальна.
Обладнання уроку: предметні малюнки, зразок виконаної роботи, інструкційні
картки, слайди.
Методи і прийоми роботи:розповідь, бесіда, пояснення, гра, практична робота,
інструктаж.
Матеріали та інструменти: кольоровий папір, ножиці, клей

Хід уроку
1. Організаційний момент.
1.Привітання:

 Сядьте, діти, посміхніться,

Схаменіться, не крутіться!
Любі, я вас всіх вітаю,
Творчості від вас чекаю.
2.Перевірка готовності до уроку.

3.Упорядкування робочих місць.

2. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності:


 Сьогодні на уроці ми ознайомимося з мистецтвом згинання паперу

3.. Засвоєння нових знань:


1. Розповідь вчителя про мистецтво оригамі.

Орігамі (яп. 折 り 紙, букв .: «складений папір») - вид декоративно-прикладного


мистецтва; стародавнє мистецтво складання фігурок з паперу.Мистецтво орігамі своїм
корінням сягає в Стародавній Китай, де і була винайдена папір. Спочатку орігамі
використовувалося в релігійних обрядах. Довгий час цей вид мистецтва був доступний
лише представникам вищих станів, де ознакою хорошого тону було володіння
технікою складання з паперу. Класичне орігамі складається з квадратного аркушу
паперу.

2. Ознайомлення з прийомами перегинання і складання паперу. Інструктаж.

3. Практична робота учнів за технологічною карткою .

1. Планування наступних трудових дій


2. Виготовлення стріли.

1) Перегинання верхніх ріжків до суміщення.


2) Перегинання до центру бічних кутів.
3) Складання утвореного трикутника до центра.
4) Відгинання по осі складеної частини в протилежний бік.
5) Вирівнювання горизонтального оперення стріли.
Індивідуальна робота учнів під керівництвом учителя.

— До нас на урок завітав наш добре знайомий казковий герой Незнайко. Довідавшись про
тему уроку, він приготував декілька цікавих загадок про
наші книжечки.
1. Відгадування загадок:
Поля письменник-агроном Засіяв буквами-зерном. Отож, читачу, поспішай Зібрати
мудрий урожай. (Книга)

Не дерево, а з листям, Не людина, а говорить.

Бачить – не бачить, Чути – не чує. Мовчки говорить, Дуже мудрує.

З нам подружить кожен з вас, Як піде у перший клас. Бо хоч завжди він мовчить, Та
читати вас навчить! (Буквар) ***

Цю найпершу в школі книжку Знає будь-який школяр. До усіх книжок доріжку


Прокладає наш …(Буквар)

-Продовження бесіди про бережливе ставлення до книжок.

Отже, ми повинні берегти наші книжки бо вони нам дають знання. Для зручнішого
користування книжкою ми сьогодні, з вами разом, будемо виготовляти закладки, щоб не
загубити сторінку на якій ми з вами зупинилися.

Демонстрування зразка закладки.

Робота за технологічною карткою.

1) Квадратний аркуш паперу перегинаємо по діагоналі.


2) Відгинання країв у різні боки.
3) Перевертання складеної заготовки на зворотний бік.
4) Відгинання ще одного трикутника – куток до кутку.
5) Підгинання ще трикутників до готової форми-кишеньки.
6) Вирізування кружечка з кольорового паперу для зображення оченят, вух, язичка.
Віставка готового результату на партах. Спроба вдіти закладку на край аркушу книжки.

4. Підсумок уроку:
1. Виставка дитячих робіт.

2. Підсумкова бесіда:

 Чого нового навчилися на уроці?

 Як називається мистецтво згинання паперу?

 Що саме, на вашу думку, допомогло нам створити таку гарну композицію?

5.Прибирання робочих місць.

You might also like