Download as pdf or txt
Download as pdf or txt
You are on page 1of 1

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

NAMA:Lim shan nee


学期 / Penggal: 周次 / Minggu: 日期 / Tarikh: 24-05-2024 ( 星期五 / Jumaat)
Kelas: Tema: 2-Hidup Harmoni Unit: 5.1-Kawan-kawan Wei Han
1M S.Kandungan.: 4.2-Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera
Masa: S.Pembelajaran : 4.2.1-Menghayati keindahan bahasa; i) pantun dua kerat dengan sebutan dan intonasi yang
08:35 sesuai ii) pantun empat kerat dengan sebutan dan intonasi yang sesuai
- Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat menghayati keindahan bahasa: ii) pantun empat kerat
09:35 dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.
Subjek: Aktiviti PdP: 1. Membaca teks (Saya Suka Berkawan).
B. MELAYU 2. Menjawab soalan berdasarkan pantun.
3. Aktiviti kumpulan- Melafazkan pantun dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.
Bil Murid: 4. Lembaran kerja.
26
Impak/Refleksi: 24 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
班级: 单元: 6-第四单元:当我们同在一起 课题: 6.2-我跟妹妹搭积木
1B 内容标准 : 5.3-通过阅读,认识各类词语,辨析及 理解词义,并能准确地应用词语。 教具:
时间: 学习标准 : 5.3.1-通过阅读,认识各类词语,辨析及理解词义,并能适当地应用词语。 1.句卡
10:05 学习目标: 在本堂结束后,学生能够:
- 我校和谐元素:
1. 朗读和理解多音字“还”的两个读音和含义。
10:35 和谐
2. 完成活动本和写话里多音字“还”的练习。
科目:
成果标准 : 学生能够:
华文
1. 认读多音多义字。

学生人数:
教学步骤: 1. 引起动机。
26
2.学生跟随教师朗读句子。
3. 学生说出“还”有2个读音。
4. 学生聆听教师讲解。
5. 学生习作活动本和写话练习,教师评估。
6. 学生复述今日所学。
跨课程元素: 道德价值
教学评估: 书写
Impak/反思: 22位学生能够掌握技能。
Kelas: Tema: 2-Hidup Harmoni Unit: 5.1-Kawan-kawan Wei Han Peta IThink:
1M S.Kandungan.: 5.3-Memahami dan membina ayat mengikut konteks. 1.Peta Buih
Masa: S.Pembelajaran : 5.3.2-Memahami, mengenal pasti dan menggunakan bentuk ayat mengikut konteks; (i) ayat
11:05 tunggal (ii) ayat majmuk
- Kemahiran TMK: 4.4 Menerapkan amalan teknologi hijau dalam TMK.
12:05 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Subjek: 1. Membina ayat tunggal. BBM:
B. MELAYU 1.Buku Teks
PAK-21: Berasaskan Murid
Bil Murid: Aspirasi Murid:
Aktiviti PAK-21: I See, I Think, I Wonder (Saya lihat, Saya fikir dan saya bertanya)
26 Etika dan
Kemahiran 6K: Kreativiti dan inovatif, Kreativiti dan inovatif
kerohanian
Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
2. Bimbing murid memahami ayat tunggal. Tahap PBS:
P. Kurikulum: KP- Verbal-linguistik TP4
Nilai: Kasih sayang
EMK: Nilai Murni Aras
Penilaian P&P: Kreativiti Pemikiran:
Impak/Refleksi: 22 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran. Memahami

Elemen
Sekolahku
Sejahtera:
Etika

You might also like