Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 6

Дата проведення уроку: 20.03.

2024

До уроку готували:
Вчитель класу:
Керівник практики: Тарасюк В.В.

КОНСПЕКТ
пробного уроку на тему:
«Скандинавія – суворий і загадковий край.»
студентки Іваненко Альони Іванівни
відділення шкільне
освітньо-кваліфікаційний рівень молодший бакалавр
напрям підготовки 01 Освіта
спеціальність 013 Початкова освіта
ІІІ-курсу, група А-31
у 4-В класі школи №6

До уроку допустили:
Вчитель класу:
Керівник практики:

Оцінка за урок: ________________


Тема 19: Скандинавія – суворий і загадковий край. Створення пейзажу «Північне
сяйво» в холодній кольоровій гамі (монотипія, акварель, гуаш)
Мета: познайомити учнів зі Скандинавськими країнами; повторити колірне коло,
контрастні кольори; ознайомити з холодними кольорами та утворенням їх відтінків;
вчити створювати монотипію; розвивати уміння експериментувати зі знайомими
техніками; формувати культурну та цифрову компетентність.
Компетентності:
навчальні: познайомити учнів зі Скандинавськими країнами; повторити колірне
коло, контрастні кольори; ознайомити з холодними кольорами та утворенням їх
відтінків; вчити створювати монотипію; розвивати уміння експериментувати зі
знайомими техніками; формувати культурну та цифрову компетентність.
розвивальні: розвивати уміння експериментувати зі знайомими техніками;
формувати культурну компетентність; уміння аналізувати, експериментувати;
творчість, креативність, ініціативу тощо.
виховні: виховувати акуратність і уважність, творчий підхід до виконання роботи;
самостійності, наполегливості тощо.
Різновид уроку: урок практично-творчої діяльності.
Вид художньо-практичної діяльності: зображення на площині.
Тип уроку: по пам’яті.
Техніка виконання: монотипія;
Оснащення уроку: мультимедійний комплект, папір, акварель чи гуаш, ємність для
води, щіточки, наочні посібники – таблиці, демонстраційні словники; музичний
супровід; педагогічний малюнок вчителя на дошці.
Словниковий мінімум термінів і понять: повторення вже відомої образотворчої
лексики та ознайомлення з новою термінологією.
Методи та прийоми для застосування вчителем на уроці: розповідь, бесіда;
стимулювання творчої активності дітей; організація сприймання.
Види мистецтва, що інтегруються на уроці: живопис.
Хід уроку
І. Організаційний етап
1.Створення позитивного психологічного клімату класу.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
У світ фантазії зробимо ще один крок.
А з творчістю ми вже стрічались не раз,
І знову вона завітала до нас.
- Добрий день!
2.Перевірка готовність учнів до уроку
- Діти, в кожного на парті є смайлики, з однієї сторони вони показують гарний
настрій з іншої поганий, підніміть догори той смайлик який відображає ваш настрій
зараз.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу
1. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва.
- Давайте повторимо правила безпеки на уроці образотворчого мистецетва:
 Роботу розпочинати лише з дозволу вчителя
 Використовувати інструмент тільки за призначенням
 Користуватися прийомами роботи з інструментами, як показав учитель.
 Тримати своє робоче місце у належному порядку
2. Гра «Теплі та холодні кольори»(збери гусеницю).
- Отож, нам треба зібрати 2 гусениці теплого і холодного кольорів.
Я буду показувати вам колір, ви називаєте цей колір та кажете до якої гусениці
належить цей колір, до теплої чи до холодної.
Холодна – блакитний, синій, фіолетовий, темно зелений
Тепла – червоний, оранжевий, жовтий, зелений.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
- Давайте ми розгадаємо кросворд і дізнаємось про яку країну ми сьогодні з вами
поговоримо.
1. Питання до кросворду:
 Персонаж який має риб’ячий хвіст, і тулуб людини та живе у воді (русалка)
 Як звали брата Герди (Кай) з казки Снігова королева
 Хто автор казки Дюймовочка? (Андерсен)
 Що заважало принцесі спати на 12 матрасах і 12 ковдрах (горошинка)
 Ким стало гидке каченя коли виросло (Лебедем)
 Як звати людину яка пасе свиней (свинопас)
 Яка королева жила у льодяному замку? (Снігова королева)
 За кого хотіли видати заміж дюймовочку? (кріт)
2. Повідомлення теми й мети уроку:
- Діти, то яке слово у нас вийшло. Так Скандинавія. Сьогодні ми з вами разом
політаємо до такої країни як Скандинавія, поговоримо про її загадковий край.
Відвідаємо країни Скандинавії. Ви можете подивитися на карту та побачити на
скільки далеко наша Україна від Скандинавських країн.
ІV. Засвоєння нового матеріалу
1. Розповідь вчителя.
- Скандинавські країни утворюють собою область в Північній Європи, звану також
Скандинавським регіоном, і складаються з Фінляндії, Данії, Норвегії та Швеції, а
також пов'язаних з ними територій, які включають в себе Фарерські острови,
Гренландію і Аландські острови.
Природа скандинавських країн сувора, але дуже гарна.
Фінляндію називають «країною тисячі озер». Тут є багаті лісові та водні ресурси.
Велику частину країни становить Лапландія, яка розкинулася за Полярним колом.
У Швеції знаходиться найбільше в Європі озеро - Венерн. Тут також розташовано
28 національних парків, тваринний світ різноманітний і численний.
Норвезькі фіорди найбільш популярні у туристів. Це глибоководні затоки океану,
що врізаються в сушу. До складу Данії входить Гренландія - найбільший острів
світу.
- Скандинавські країни об’єднують:
 неймовірної краси пейзажі
 північне сяйво
 легенди про вікінгів
Є тут водоспади, льодовики, високі гори й непролазні ліси. У цій неповторній красі
відчувається подих тисячоліть.
2. Передайте свої враження від північного сяйва, зображеного на картині.
Бесіда за картиною:

 Що зображено на картині?
 Яка пора року зображена, час доби?
 Як цікавого показав на картині художник (небо)?Чому?
 Які кольори переважають?(холодні)
 Чим подобається вам картина?
 Як би ви її назвали?
 Що відбувається з героями на картині?
 Як ви думаєте яке було небо до північного сяйва?
 Як зміниться небо пізніше?
 Давайте уявимо що ми увійдемо у цю картину, станьмо біля цих оленів
піднімемо голову і подивімося…Яке небо ви побачили над головою?
Прислухаймось, які звуки ми чуємо навколо?
- Ви хотіли б побачити північне сяйво?
Тоді давайте поглянемо на красу північного сяйва.
-Які емоції у вас з’явилися після перегляду відео?
4. Повідомлення практичного завдання
Отож, пригадаємо, які кольори називають контрастними.
Контрасні – кольори, розташовані в колірному колі протилежно один одному.
(демонстраційний словник)
Їх використання на картині для підсилення яскравості зображення.
До холодних кольорів відносять: синій, блакитний, фіолетовий і всі кольори, які
можна утворити при змішуванні з цими кольорами.
- Сьогодні ми з вами малюватимемо пейзаж північного сяйва. Але в цікавій техніці
– монотипія.
Давайте пригадаємо, що таке монотипія?
Монотипія – це техніка створення лише одного – унікального відбитка.
(демонстраційний словник)
Сенс монотипії полягає в тому, що картинка малюється на одній стороні аркуша, а
потім відбивається на інший.
У перекладі з грецької воно означає «Один відбиток» або ж «Єдиний відбиток».
Фізкультхвилинка
- Отож, давайте перед малюванням ми з вами розімнемо наші пальчики, проведемо
пальчикову гімнастику
V. Визначення практичних завдань уроку
- Сьогодні ми з вами будемо малювати північне сяйво, але перед тим нам потрібно
трішки потренуватися.
1. Тренувальні вправи у підручнику

- Давайте разом спробує змішати кольори, та подивимось що у нас утвориться.


До блакитного додаємо рожевий -утворився фіолетовий
До блакитного додаємо зелений – утвориться темно зелений
До білого додаємо синій – утвориться блакитний
- Добре, молодці. Так можна утворювати відтінки холодних кольорів.
2. Педагогічний показ послідовності виконання монотипії:
- Давайте пригадаємо послідовність виконання монотипії:
 Виконайте забраження на плівці, додаючи до фарби мило
 Накладіть плівку на зволожений аркуш і притисніть – утворюючи відбиток
 Домалюйте деталі
- Погляньте на дошку, такий малюнок ми будемо з вами виконувати.
Отож:
• Наношу фарбу на плівку, додаючи до фарби мило.
• Накладаю на плівку зволожений аркуш і притискаю – утворюючи відбиток.
Ось такі плями в нас утворюються.
• Домальовую деталі.
Послідовність виконання.

- У вас на партах є плівки, малюємо холодними кольорами додаючи мило


Вимоги до малюнка.
1.Малюємо холодній кольоровій гамі, додаючи всі кольори які ми змішували
2.Змішуємо кольори на плівці
3.Доповнюємо малюнок
Бажаю успіху! Приступайте до роботи.
VI. Самостійно художньо-творча практична діяльність учнів(20- 25 хв)
Музичний супровід, індивідуальний підхід, поточний інструктаж
VII. Завершення уроку
1. Демонстрація та аналіз дитячих робіт
Взаєморецензування:
- Діти, проаналізуйте малюнок…
В якій кольоровій гамі виконана робота? Які кольори використовувалися? Чи
доповнений малюнок?
Самоаналіз:
Мені подобається моя робота тому що…
- А що тобі було найважче малювати?
- Чому ти саме такі кольори підібрала?
Аналіз вчителя.
1.холодній кольоровій гамі
2.Змішані кольори
3.Малюнок доповнений
- Мені дуже приємно тобі сказати, що твій малюнок дуже гарний.
Дозволь тобі дати пораду…
2. Закріплення вивченого матеріалу
Питання до кросворду:
-Який регіон складають такі країни як Фінляндія, Данія, Норвегії, та Швеція.
(Скандинавія)
- Що об’єднує Скандинавські країни? (легенди про вікінгів, пейзажи неймовірної
краси, північне сяйво)
-Яку країну називають країною тисячі озер (Фінляндія)
-Де знаходиться найбільше озеро Європи Венерн (Швеції)
-Де знаходиться Гренландія найбільший острів світу? (Данії)
- Що ж таке монотипія? (техніка створення лише одного – унікального відбитка)
- Які кольори називають холодними? А які теплими? (холодні – блакитний, синій,
темно зелений, фіолетовий. Теплі – жовтий, оранжевий, червоний, зелений)
3. Рефлексія
- Який конвертик ви хочете відкрити?
VІІ. Домашнє завдання:
1. У вільний час.
Із допомогою батьків чи знайомих сфотографуйте свій малюнок і зробіть заставку
(шпалеру) на екран комп’ютера або мобільного телефона.
Ось і пролунав дзвінок –
Закінчився наш урок.
За роботу – по заслузі!
Щиро дякую вам, друзі!
- До побачення!

You might also like