Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 9

ВСП «Сарненський педагогічний фаховий коледж РДГУ»

До уроку готували
Керівник педпрактики
Тарасюк В.В

Конспект
Пробного уроку з «Образотворчого мистецтва»
На тему: «Скандинавія – суворий і загадковий край.»
відділення: початкової освіти
ступінь навчання: молодший бакалавр
галузь: Освіта/Педагогіка
спеціальність: 013 Початкова освіта
кваліфікація: вчитель з початкової освіти
курс: IIІ
група: А-32
студентки: Шерстюк Юлії Олександрівни
Дата проведення уроку: 19..03.2024.

Конспект затвердили:
Учитель класу __________
Керівник педпрактики Тарасюк В.В
Оцінка: ____________
Тема: «Скандинавія – суворий і загадковий край.»

Мета: продовжити знайомити учнів із мистецтвом Скандинавії; повторити


«пейзаж» його різновиди, «фантастичний пейзаж»; ввести поняття «безпредметна
композиція»; формувати уміння аналізувати художні твори; вчити створювати
безпредметну композицію; розвивати уміння експериментувати зі знайомими
техніками; формувати культурну компетентність.

Обладнання: мультимедійний комплект, фарби, ємність для води, щіточки.

Хід уроку
I. Організаційний етап.
1. Привітання.
Ось і дзвоник дав сигна
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
І урок розпочинаймо!
Добрий день!
2. Представлення.
Мене звати Юлія Олександрівна.Сьогодні урок образотворчого мистецтва проведу
я.
3. Перевірка готовності учнів до уроку.
У вас на партах мають бути фарби – гуаш, пензлики, папір, альбоми, палітри,
серветки, ємкість з водою.
Давайте пригадаємо правила роботи на уроці.
4 .Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва
1. Роботу розпочинати лише з дозволу вчителя.
2. Використовувати інструмент тільки за призначенням.
3. Користуватися прийомами роботи з інструментами, як показав учитель.
4. Тримати своє робоче місце у належному порядку.
3.Рефлексія настрою.
- Діти, погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій.
Якщо у вас поганий настрій, то наприкінці уроку він обов’язково стане
позитивним!
- Чудово! З гарним настроєм продовжимо урок!
ІІ. Мотиваційний етап
Сьогодні ми з вами продовжимо нашу подорож, Скандинавією а щоб дізнатися,
якою саме країною ми будемо подорожувати, вам потрібно розгадати кросворд

ІІІ. Актуалізаційний етап


Кросворд
1.Вид фарби які найчастіше використовують для малювання, Вони зазвичай
продаються у вигляді тюбиків це?(Гуаш)
2.Найбільше озеро на Скандинавському півострові?(Венерн)
3. Найбільший острів світу?(Гренландія)
4. Як називається велика хвиля яка може виникнути в районі Скандинавського моря
внаслідок землетрусу?(Цунамі)
5. До якої групи кольорів відносяться такі кольори як синій, блакитний, зелений?
(Холодні)
6. Яку країну називають країною тисячі озер?(Фінляндію)

Повідомлення теми й мети уроку: діти, то яке слово у нас вийшло. Отже ми
сьогодні будемо подорожувати Швецією.

- Тому тема нашого уроку «Скандинавія – суворий і загадковий край.»


І сьогодні на уроці ми:
-познайомимося з фантатичними пейзажами і безпредметними картинами;
-ознайомимося з акварельною фарбою і гуаш;
- І намалюємо фантастичний пейзаж у холодні кольоровій гамі

Так Швеція. Давайте ми з вами заповнимо таблицю, у якій потрібно дати відповіді
на запитання.

Що вам відомо про Що ви хочете дізнатися Що цікавого та нового


Швецію ви дізналися

Бесіда
Колірне коло.
- Які групи кольорів ви знаєте? (хроматичні, ахроматичні, теплі, холодні)
- Які теплі ? (червоний, жовтий, помаранчевий та всі кольори, в яких міститься
хоч частинка цих кольорів)
- Які холодні? (синій, блакитний, зелений, синьо-фіолетовий, синьо-зелений)
- Основні кольори це які?(червоний, жовтий і синій)
- Що таке пейзаж?(жанр в образотворчому мистецтві, в якому об'єктом
зображення є природа.)
IV.Засвоєння
нових знань.
1. Перегляд
відео про
Швецію.
2. Бесіда за
змістом відео
-Чи люблять шведи готувати дома?(ні)
- Продовж речення. Перший комерційний зв'язок зявився у …(швеції)
- Що є безкоштовним до 20 років у швеції?(стоматологія)
- Що було виайдено вперше у швеції?(сірники)
- Які правила найменше порушуються ?(правила дорожнього руху)
- Якою мовою добре володіють шведи?(англійською)
- Що можна побачити у швецьких автобусах?(кошик для сміття)
- Який у швеції є популярний вид спорту?(хокей і футбол)

Розповідь.
Художники, милуючись красою природи, малюють краєвиди з натури. А деякі з них
уявляють, придумують і зображують щось цікаве, казкове, чого не можна побачити
в довкіллі. Такий пейзаж називають фантастичним.

Перегляд відео .Роботи норвезького художника Харальда Сольберга.

Бесіда за змістом відео


1. Які кольори використані на картинах?
2. Як вони впливають на твоє відчуття?
3. Які персонажі або об'єкти ти помітив на картині?
4. Які емоції викликає у тебе ця картина?
5. Як ти думаєш, що може відбуватися на картині?
6. Як ти відчуваєшся, дивлячись на цю картину?
7. Чи є на картині щось цікаве або загадкове?
Бесіда
-Діти погляньте на твори і скажіть
- Який настрій створюють ці твори?
- Які кольори використав художник для створення атмосфери?
- Роботи художника є фантастичними чи реалістичними?
Отже, Як називаються пейзаж, який зображує щось цікаве, казкове, чого не можна
побачити в довкіллі.(фантастичний)
Розповідь.
Існують також картини, де зображено не людей та їхнє оточення, а лінії, кола або

інші фігури. Ці картини називаються безпредметними.

Однією з перших такі композиції почала малювати Хільма аф Клінт із Швеції. У


своїх творах без назви вона втілювала різні почуття.

Перегляд відео робіт Хільми аф Клінт.


Бесіда за змістом відео.
1. Які кольори використані на картинах?
2. Які емоції викликає у тебе ця картина?
3. Як ти відчуваєшся, дивлячись на цю картину?
4. Чи є на картині щось цікаве або загадкове?
5. Які асоціації виникають у тебе, коли ви дивилися на ці картини?
Отже,
Як називаються картини, де зображено не людей та їхнє оточення, а лінії, кола або
інші фігури?

Порівняння картин

1. Яка з них фантастична, а яка - безпредметна?


2. По-фантазуй і розкажи, що відбувається на тлі пейзажу.
3. Чи можна таке зображення побачити в житті?
4. Який колорит використав художник у краєвиді?

V. Визначення практичних завдань уроку


1.Пояснення і демонстрація
Тому сьогодні ми з вами протягом уроку створимо композицію «Запальний
іспанський танець»
2.Показ зразків ескізів своїх малюнків
3. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь

Кожен вид фарби має свої особливості. Так, якщо акварельну фарбу одного кольору
наносити кілька разів, колір стає насиченішим. На відміну від акварелі гуаш
утворює непрозорий шар, що дозволяє накладати фарби світлих кольорів на темні.
Акварель Гуаш

Підготовчі вправи на штампування фарби, набризк .


Зараз ми з вами навчимося робити штампування
- Діти щоб зробити штампування яке нам знадобиться під час малювання малюнку,
потрібно взяти папір зімяти його у кулю, дану кулю опускаємо в фарбу, потім
притискаємо до малюнку, а зараз спробуємо це зробити.
Зараз ми з вами навчимося робити бризки
Щоб зробити бризки нам потрібно набрати на пензлик фарбу, піднести пензлик до
малюнку і стукнути по пальчику пензликом щоб бризки з пензлика впали на
малюнок, спробуємо повторити

Педагогічний малюнок вчителя на форматі А-4 гуашем.

Розгляд педагогічних малюнків (2 етапи)


Алгоритм виконання малюнка :
- Спочатку ми малюємо фон та позначаємо висоту
- Далі малюємо за принципом «ближче – нижче, більше », «далі – вище - ,
менше»
- Високі малюємо наші фантастичні дерева які ближче малюємо великими і
чітким, а ті що далеко менші і нечітки
- Щоб додати білий колір використаємо прийом штампування
- Зімнемо листок і кулю (на окремому листку намалювати білий гуаш) кулю
прикласти до фарби потім до малюнку.
- Ще додамо бризки(щоб їх додати потрібно взяти на пензлик фарбу, піднести
пензлик до малюнку і стукнути по пальчику пензликом щоб бризки з
пензлика впали на малюнок)
Критерії до формувального оцінювання:
- правильно вибрати формат (горизонтальний)
- правильно передати пропорції дерев;
- передати кольорові відтінки .
- правильно передати предмети в просторі
VI. Самостійна художньо-практична творча діяльність учнів (20-25 хв).
-Бажаю успіху! Музичний супровід по темі.
Здійснюю індивідуальний підхід, проводжу поточний інструктаж, малюю на своєму
аркуші паперу.

VII. Завершення уроку (5 хв)


1. Аналіз практичних робіт
- Самоаналіз (Кожен повинен зробити самоаналіз)
- Мені подобається (не подобається) моя робота…
- Я охайно(неохайно) виконав (виконала) малюнок….
- Я вмію(не вмію) малювати…..
_-Взаєморецензування
- Мені дуже приємно тобі сказати, що …
- Дозволь мені дати тобі пораду …
- У тебе сьогодні не вийшло намалювати , так як ти хотів.....
- Аналіз практичних робіт учителем.з питань до формувального
оцінювання:
Ти правильно (не правильно)розмістила на аркуші паперу..
Ти правильно (не правильно )передала пропорції.
Ти правильно (не правильно ) передала колір, проявила творчість.
- З роботою майже всі учні справились, малюнки охайні; переважна більшість
учнів дуже творчо підійшли до виконання композиції і виявили власну
фантазію.
2. Закріплення вивченого матеріалу в цікавій ігровій формі
«Гра Так або Ні»
Зараз я вам буду зачитувати речення, якщо рчення правильне ви плескаєте в
долоні, якщо ні розводите руки
1. Картини, де зображено не людей та їхнє оточення, а лінії, кола або інші
фігури це фантастичні картини? -

2. Пейзаж, який зображує щось цікаве, казкове, чого не можна побачити в


довкіллі називається фантастичний? +

3. Картини, де зображено не людей та їхнє оточення, а лінії, кола або інші


фігури називаються безпредметними? –
4. Гуаш утворює прозорий шар під час нанесення? –

5. Акварель утворює прозорий шар під час нанесення? +

3.Рефлексія « Вправа відкритий мікрофон»


1.Сьогодні я дізнався(дізналася)…
2.Було цікаво…
3.Було складно…
4.Я зрозумів(-ла), що…
5.Тепер я зможу…
6.Я навчився(-лася)…
7.У мене вийшло…
8.Я зміг/змогла…
VIII. Домашнє завдання

You might also like