Professional Documents
Culture Documents
Konspekt 2
Konspekt 2
Klasa: I gimnazjum
Szkoła Zespół Szkół w …………..
Czas: 45 min.
Cel główny:
Uczeń zna zaimki osobowe oraz odmianę osobową czasownika „być”,
Cele operacyjne:
- uczeń poznaje zaimki osobowe,
- uczeń potrafi umieścić zaimki osobowe w tekście,
- uczeń poznaje odmianę czasownika „być”,
- uczeń potrafi umieścić osobowe formy czasownika „być” w tekście,
- uczeń doskonali umiejętność słuchania ze zrozumieniem,
- uczeń doskonali mówienie,
- uczeń poprawnie zapisuje stosowane w czasie lekcji wyrazy, wyrażenia oraz zwroty,
- uczeń rozumie pisemne polecenia,
Formy pracy:
- indywidualna,
Metody:
- lingwistyczne (komunikatywne),
- podające (objaśnienia),
- praktyczne,
Środki dydaktyczne:
podręcznik - Connections 1, zeszyt ćwiczeń - Connections 1, płyta CD, tablica,
Przebieg lekcji:
5. Zad. 4/11 - Uczniowie szukają wyrazów z tabelki w dialogu z zad. 1/10, tłumaczą odnalezione
wyrazy, mówią, czy mają liczbę pojedynczą czy mnogą.
7. Wyjaśnienie form skróconych czasownika „be”. - Uczniowie zapisują do zeszytu skrócone formy
osobowe czasownika „be”.
10. Zad. 7/11 - Uczniowie przepisują zdania ze skróconą lub zwykłą formą czasownika „be”.
11. Zad. 8/11 - Uczniowie uzupełniają zdania odpowiednią formą czasownika „be”, wedle
wskazówek lektora z płyty.
12. Zad 1/119 - Uczniowie uzupełniają ćwiczenie czasownikiem „be”.
Cele:
- utrwalenie struktur i użycia czasu przeszłego
- czytanie nowego tekstu ze zrozumieniem
- poszerzenie znajomości słownictwa
- utrwalenie wiedzy o królowej Elżbiecie I
- zdobycie wiedzy na temat życia i twórczości Szekspira
- ćwiczenie umiejętności słuchania i rozumienia tekstu literackiego
- ćwiczenie umiejętności mówienia
- sprawdzenie wiedzy zdobytej podczas lekcji w postaci quiz’u
- poszerzenie wiadomości ponadprogramowej o wybrane cytaty
z Szekspira w formie zabawy – konkursu
Pomoce dydaktyczne:
Przebieg lekcji: