Professional Documents
Culture Documents
RPH M8 - Rumah Saya
RPH M8 - Rumah Saya
PENDEKATAN BERTEMA
MINGGU :8 TARIKH : 08. 03. 2021
TEMA : DIRI SAYA (RUMAH SAYA) HARI : ISNIN
STANDARD
MASA TUNJANG OBJEKTIF & AKTIVITI KESEPADUAN BAHAN IMPAK
PEMBELAJARAN
Kehadiran
20 MINIT Perbualan Awal Bercerita tentang tema minggu “Rumah Saya” 13/16
20 MINIT MAIN BEBAS
Objektif: Pada akhir pembelajaran ini, murid boleh
menyatakan tanggungjawab di rumah.
Aktiviti: Kad gambar
Murid melihat beberapa gambar kerja rumah Laptop TP 1: 6
PM 3.1.3 Menyatakan
8.40- Pendidikan rutin yang ditunjukkan oleh guru. BT 1.5.5 Pembesar
9.40am tanggungjawab di TP 2: 5
Moral Murid menyatakan tanggungjawab dalam BT 1.5.6 suara
(60 MINIT) rumah TP 3: 2
pelaksanaan kerja di rumah. Lembaran
Aktiviti main peranan-murid akan berlakon kerja kerja
rumah yang disebutkan oleh guru.
Lembaran kerja.
30 MINIT REHAT
10.10- Matematik MA 1.1.4 Memadankan Objektif: Pada akhir pembelajaran ini, murid boleh KD 2.1.1 Kad gambar TP 1: 6
10.30am objek berdasarkan: memadankan objek berdasarkan saiz. PM 9.1.1 Objek
(20 MINIT) TP 2: 5
(i) Warna Aktiviti:-
TP 3: 2
(ii) Bentuk Murid diperkenalkan dengan beberapa jenis
(iii) Saiz objek mengikut pelbagai saiz.
Murid dibimbing mengenal saiz kecil dan besar.
Murid menyusun objek yang diberikan oleh
berdasarkan saiz kecil ke besar.
Lembaran kerja
Objektif: Pada akhir pembelajaran ini, murid boleh
menyanyikan lagu “I Love My House” dengan
sebutan yang jelas serta pic yang betul.
KE 1.1.4 Menyanyikan Aktiviti:
TP 1: 6
lagu dengan : Murid mendengar lagu “I Love My House” yang Laptop,
10.30- Aktiviti
11.20am i. Sebutan yang betul dimainkan oleh guru. BI 1.1.3 speaker, TP 2: 5
Pembelajaran
(50 MINIT) dan jelas. Murid menyanyi lagu tersebut dengan iringan carta lagu TP 3: 2
ii. Pic yang betul. muzik.
Murid membuat pergerakan sambil menyanyi
lagu dengan bimbingan guru.
Persembahan murid
நடித்துக் காட்டுவர்.
BT 1.6.1 நடவடிக்கை: -
கதாபாத்திரங்களை படங்கள், TP 1: 6
மாணவர்கள் ஆசிரியர் கூறும் “நீல குள்ளநரி”
11.20-
Bahasa Tamil ஏற்ற சரியான KD 2.3.1 சொல்லட
11.50am கதையை கேட்டல். TP 2: 5
(30 MINIT) பாவனையில் நடித்துக் மாணவர்கள் ஆசிரியரின் கேள்விக்கு பதில் டைகள், TP 3: 2
காட்டுவர். கூறுதல்.
30 MINIT REHAT
Objektif: Pada akhir pembelajaran ini, murid boleh
menghasilkan karya kreatif melalui aktiviti
menggambar dengan bimbingan guru..
Aktiviti:
Murid menyurih garisan putus-putus bentuk Kad gambar
KE 3.3.2 Menghasilkan TP 1: 8
10.10-
Aktiviti Murid diminta mewarnakan bentuk-bentuk PM 12.1.2 Gunting
11.50am karya kreatif melalui TP 2: 5
(100 Pembelajaran tersebut. KD 2.3.4 Gam
MINIT) aktiviti menggambar.
Murid menggunting bentuk-bentuk tersebut Kad manila TP 3: -
dengan bimbingan guru.
Murid menyusun bentuk-bentuk tersebut
membentukkan rumah idaman mereka.
Pamerkan hasil kerja masing-masing.
எழுத்தை எழுதுவர்.
நடவடிக்கை: -
BT 3.1.4 ஆசிரியர் உயிர் எழுத்து “இ” மாணவர்களுக்கு சொல்லட் TP 1: 8
9.10- எழுதுக்கோலைச் மாணவர்களுக்கு அறிமுகம் செய்தல். KD 2.1.1 TP 2: 5
9.40am Bahasa Tamil டைகள்,
சரியாகப் பிடித்து மாணவர்கள் அந்த எழுத்தை ஆசிரியரின் FK 1.1.1
(30 MINIT)
TP 3: -
எழுதுவர். துணையுடன் சரியாக உச்சரித்தல். களிமண்
வடிவமைத்தல்.
எழுதுவர்.
30 MINIT REHAT
Objektif: Pada akhir pembelajaran ini, murid boleh
mengamalkan tanggungjawab terhadap diri sendiri
apabila berlaku kebakaran.
Aktiviti:
TP 1: 8
PM 3.1.2 Mengamalkan Murid menonton video tentang kebakaran.
10.10- Pendidikan Video
tanggungjawab - TP 2: 5
11.10am Murid menjelaskan situasi semasa kebakaran.
Moral Kad gambar
(60 MINIT) terhadap diri sendiri. TP 3: -
Murid diterangkan langkah keselamatan
menyelamatkan diri semasa kebakaran
Murid diperkenalkan alatan kebakaran.
Lembaran kerja
Objektif: Pada akhir pembelajaran ini, murid boleh
bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
tentang rumah saya.
Aktiviti: Kad gambar
Murid diminta menceritakan tentang rumah rumah,
KD 2.3.4 Bercerita dan TP 1: 8
11.10- Aktiviti masing-masing. BI 1.3.4 kertas
11.50am memberi pendapat TP 2: 5
Pembelajaran Murid diperkenalkan tentang bahagian- FK 5.1.9 lukisan,
(40 MINIT) dengan yakin
bahagian rumah oleh guru. pensel TP 3: -
Murid menyatakan cara-cara menjaga warna
kebersihan di rumah.
Murid melukis dan mewarnakan gambar rumah
dengan bimbingan guru.
30 MINIT REHAT
10.10- Aktiviti KD 2.3.4 Bercerita Objektif: Pada akhir pembelajaran ini, murid boleh BI 1.3.4 Kad TP 1: 8
11.10am
Pembelajaran dan memberi bercerita dan memberi pendapat dengan yakin tentang FK 5.1.9 gambar
(60 MINIT) TP 2: 6
pendapat dengan rumah saya. rumah,
TP 3 :-
yakin Aktiviti: kertas
Murid diminta menceritakan tentang rumah masing-
masing.
Murid diperkenalkan tentang bahagian-bahagian
lukisan,
rumah oleh guru.
pensel
Murid menyatakan cara-cara menjaga kebersihan di
warna
rumah.
Murid melukis dan mewarnakan gambar rumah
dengan bimbingan guru.
Objektif: Pada akhir pembelajaran ini, murid boleh
menceritakan tentang Origami Rumahku dengan
bimbingan guru.
Aktiviti: ”Origami Rumahku”
TP 1: 8
Membuat origami rumah dengan menggunakan FK 1.1.3 Kertas A4,
11.10- Aktiviti KE 3.4.1Menceritakan
kertas A4 dengan mengikut arahan guru. KD 3.2.6 Kad TP 2: 6
11.50am
Pembelajaran hasil kerja sendiri.
(40 MINIT) Murid melukis tingkap, bumbung dan pintu untuk KD 1.1.4 gambar TP 3: -
origami rumah tersebut serta mewarnakan model
rumah tersebut.
Murid menceritakan tentang Origami Rumahku
depan kelas.
Table time
Teacher and pupils sing the “My Body”
Teacher do explanations for the worksheet.
Copy the name of the body (fast finisher)