Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 16

MInggu : 47 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Tajuk: Kelas: KKBP F Tarikh : 7.1.2022


Masa: 8.05-9.15 pagi
Matapelajaran:
Integrasi Sensori Hari: Isnin
PENDIDIKAN
(TOPIK CUP )
JASMANI DAN
KESIHATAN
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Saya boleh


Murid berupaya:
1. Menyatakan organ sensori iaitu mata, telinga, kulit, lidah dan
1. Murid boleh mengenalpasti organ sensori hidung.
.

Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Medium pembelajaran: CUP


Aktiviti murid: TP 1 PBD :
Set Induksi: Murid boleh
1. Guru memulakan pengajaran dengan memberitahu tentang organ sensori mengenal
Aktiviti:
pasti organ
2. Guru menanyangkan video berkenaan organ sensori .
3. Guru mengarahkan pelajar menunjukkan organ sensori secara kendiri. sensori.
4. Guru dan melajar melakukan senaman yang berkaitan dengan organ sensori.
TP 2:
Penutup: Murid boleh
5. Guru mengarahkan pelajar mengetuai senaman organ sensori dan di ikuti oleh rakan melakukan
lain. pergerakan
6. Guru menekankan kembali pencapaian SC 1, SC 2 lokomotor
7. Guru menilai kefahaman pelajar menggunakan traffic light . dalam
pelbagai
situasi.

Tindakan
susulan murid
MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Tajuk: Kelas: KKBP C Tarikh : 24.1.2022
Action verbs Masa: 10.20-11.40 PAGI
Matapelajaran:
Hari: Monday
Bahasa Inggeris
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

Leaning Objective: Success Criteria:


Able to read the word correctly. 1. I can say a loud at least 5/10 example of action
verbs.
2. I can write and spell word at least 4/7 correctly.
3. I can aswer exercises given by teacher correctly.
Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Sistem
Starter (Idea Rush) ganjaran
1. Recap of the previous lesson. -Reward
2. Discussion
charts
3. Teacher share learning objective and success criteria.
Exposure to the topic
CL- Idea rush
Main Activities
Activity 1 : (Mine and combine)
1. Teacher review a music video about action verbs Aplikasi dalam
2. Teacher ask pupils to say together example of action verbs. .
kehidupan
3. Answer shared and written on the board.
Activity 2 : (Share and Turn) harian.
4. Pupils asked to read aloud example of action verbs . (Collaboration)
Activity 3 :
5. Pupils do together action of action verbs.
DIFFERENTIATION STRATEGIES

Low Mid High Tindakan


susulan
given clues to On own
murid:
find important
details
Aktiviti dapat di
jalankan.
Pupils share the answers with their friends and comment on each other’s answers (AFL)
Plenary: (Exit Ticket / Show – Your _ view)
1. Teacher summarizes the lesson.
2. Pupils show thumbs
3. Questioning and answering session.
(AFL) Self-ASSESSMENT
MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Tajuk: Kelas: TING 4 Tarikh :24.1.2022
Family Members Masa: 11.40-1.00 TENGAH HARI
Matapelajaran:
(CUP TOPIC) Hari: Monday
Bahasa Inggeris
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

Leaning Objective: Success Criteria:


Able to read the word correctly. 1. I can say a loud at least 5/10 title in my family
correctly.
2. I can write and spell word at least 4/7 correctly.
3. I can aswer exercises given by teacher
correctly.
Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Sistem
Starter (Idea Rush) ganjaran
1. Recap of the previous lesson. -Reward
2. Discussion
charts
3. Teacher share learning objective and success criteria.
4. Exposure to the topic
CL- Idea rush
Main Activities
Activity 1 : (Mine and combine)
1. Teachers ask how many people at student’s home. Aplikasi dalam
2. Answer shared and written on the board.
kehidupan
3. Pupils sit together according their date of births.
Activity 2 : (Share and Turn) harian.
4. Pupils asked to read aloud about their family. (Collaboration)
Activity 3 :
5. Pupils write the people at home and spell word.
DIFFERENTIATION STRATEGIES

Low Mid High


Tindakan
given clues to On own susulan
find important murid:
details
Aktiviti di tanguh
Pupils share the answers with their friends and comment on each other’s answers (AFL) pada minggu
Plenary: (Exit Ticket / Show – Your _ view) hadapan kerana
6. Teacher summarizes the lesson. pelajar terlibat
dengan aktiviti
7. Pupils show thumbs pasca peperiksaan
8. Questioning and answering session.
(AFL) Self-ASSESSMENT
Tajuk: Kelas: KKBP A Tarikh : 25.1.2022
Masa: 7.30-8.40 pagi
Matapelajaran:
Organ sensori Hari: Selasa
PENDIDIKAN
(Topik CUP )
JASMANI DAN
KESIHATAN
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Saya boleh


Murid berupaya:
2. Menyatakan organ sensori iaitu mata, telinga, kulit, lidah dan
1. Murid boleh mengenalpasti organ sensori hidung.
.

Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:


Buku teks.

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Medium pembelajaran: CUP


Aktiviti murid: TP 1 PBD : Murid
Set Induksi: boleh mengenal pasti
1. Guru memulakan pengajaran dengan memberitahu tentang organ sensori organ sensori.
Aktiviti:
2. Guru menanyangkan video berkenaan organ sensori .
3. Guru mengarahkan pelajar menunjukkan organ sensori secara kendiri.
4. Guru dan melajar melakukan senaman yang berkaitan dengan organ
sensori.

Penutup:
5. Guru mengarahkan pelajar mengetuai senaman organ sensori dan di ikuti
oleh rakan lain.
6. Guru menekankan kembali pencapaian SC 1, SC 2
Guru menilai kefahaman pelajar menggunakan traffic light .

Tindakan susulan
murid:

Aktiviti di tanguh pada minggu


hadapan kerana pelajar terlibat
dengan aktiviti pasca
peperiksaan

Tindakan Murid boleh melakukan aktiviti dengan bantuan guru.


susulan murid
Tajuk: Kelas: KKBP F Tarikh : 25/1/2022
Masa: 11.00-11.40 pagi
Matapelajaran:
Family member Hari: SELASA
Bahasa Inggeris
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Leaning Objective: Success Criteria:


Able to read the word correctly. 4. I can say a loud at least 5/10 title in my family
correctly.
5. I can write and spell word at least 4/7 correctly.
I can aswer exercises given by teacher correctly.
Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Starter (Idea Rush)


1. Recap of the previous lesson.
2. Discussion
3. Teacher share learning objective and success criteria.
4. Exposure to the topic
Tindakan
Main Activities susulan
Activity 1 : (Mine and combine) murid:
1. Teachers ask how many people at student’s home.
2. Answer shared and written on the board. Aktiviti di tanguh
3. Pupils sit together according their date of births. pada minggu
hadapan kerana
Activity 2 : (Share and Turn) pelajar terlibat
4. Pupils asked to read aloud about their family. (Collaboration) dengan aktiviti
Activity 3 : pasca peperiksaan
5. Pupils write the people at home and spell word.
DIFFERENTIATION STRATEGIES

Low Mid High


given clues to On own
find important
details

Pupils share the answers with their friends and comment on each other’s answers (AFL)
Plenary: (Exit Ticket / Show – Your _ view)
6. Teacher summarizes the lesson.
7. Pupils show thumbs
8. Questioning and answering session.
(AFL) Self-ASSESSMENT
MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Tajuk: Kelas: KKSSMPK TING 2 Tarikh : 25/1/2022


Masa: 11.40-1.00 pagi
Matapelajaran:
Family member Hari: selasa
Bahasa Inggeris
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Saya boleh


Murid berupaya:
1. Menyatakan peraturan di ruang kerja
1. Murid boleh menyataan peraturan dan keselamatan 2. Menyatakan perkara yang tidak boleh di lakukan di ruang kerja.
penggunaan alatan dan bahan.

Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Starter (Idea Rush) Aktiviti di tanguh


pada minggu
1. Recap of the previous lesson. hadapan kerana
2. Discussion pelajar terlibat
3. Teacher share learning objective and success criteria. dengan aktiviti
4. Exposure to the topic pasca peperiksaan

Main Activities
Activity 1 : (Mine and combine)
1. Teachers ask how many people at student’s home.
2. Answer shared and written on the board.
3. Pupils sit together according their date of births.
Activity 2 : (Share and Turn)
4. Pupils asked to read aloud about their family. (Collaboration) Tindakan
Activity 3 : susulan
5. Pupils write the people at home and spell word. murid:
DIFFERENTIATION STRATEGIES

Low Mid High Aktiviti akan di


sambung pada
given clues to On own minggu
find important
hadapan
details
untuk
Pupils share the answers with their friends and comment on each other’s answers (AFL) tingkatkan ke
Plenary: (Exit Ticket / Show – Your _ view) TP 2.
6. Teacher summarizes the lesson.
7. Pupils show thumbs
8. Questioning and answering session.
(AFL) Self-ASSESSMENT
Tajuk: Kelas: KSSMPK TING 3 Tarikh : 26/1/2022
RASUL ULUL AZMI Masa: 7.30-8.40 tengah hari
Matapelajaran:
(Topik CUP) Hari: RABU
Pendidikan Islam
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Saya boleh


Murid berupaya:
1. Menyatakan 2 nama ulul azmi.
Murid boleh menyatakan nama-nama rasul ulul azmi. Menceritakan 1 cerita berkenaan mukjizat rasul ulul azmi

Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Medium pembelajaran: Aktiviti di tanguh


pada minggu
Aktiviti murid: hadapan kerana
Set Induksi: pelajar terlibat
1. Guru memulakan pengajaran dengan bacaan Surah Al-fatihah dan memberikan dengan aktiviti
penerangan tentang Rasul-rasul ulul azmi. pasca peperiksaan
Aktiviti:
2. Guru memberikan penerangan berkenaan maksud rasul ulul azmi.
3. Guru memberikan soalan melalui KUIZ.
4. Guru memberikan penerangan berkenaan mukjizat rasul ulul azmi.
5. Guru memberikan latihan bertulis.
Penutup
6. Guru memberikan rumusan.
7. Guru menekankan kembali pencapaian SC 1, SC 2
Guru menilai kefahaman pelajar menggunakan traffic light .
Tajuk: Kelas: KSSMPK Ting 5 Tarikh : 26/1/2022
Masa: 10.20-11.40 PAGI
Matapelajaran:
Pemimpin Hari: RABU
Sains sosial
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Learning Objective : Kriteria kejayaan


1) Murid boleh menamakan pemimpin
negara berdasarkan jawatannya. 1️) Murid boleh menyatakan nama pemimpin
negara berdasarkan jawatan.

Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Aktiviti murid: Aktiviti di tanguh


pada minggu
1. Pelajar menonton video di Youtube berkenaan pemimpin negara. hadapan kerana
2. Guru memberi mengarahkan pelajar menyenaraikan pelajar terlibat
3. Guru memberikan soalan berkaitan (PEMBEZAAN ) dengan aktiviti
pasca peperiksaan
Kumpulan a) menyebut 1 contoh pemimpin negara.
Kumpulan b) menyenaraikan jawatan Bersama nama pemimpin negara.
4. Guru memberikan penerangan berkenaan sumbangan kepada negara.
5. Guru mengarahkan pelajar membina peta buih berdasarkan nota di beri.
6. Guru membuat membuat rumusan dengan menerangkan tentang sumbangan
pemimpin negr. ( SHOW-YOUR-VIEW).
7. Guru merumuskan pengajaran dan menerangkan tugasan lanjutan.

Tindakan NAMA PELAJAR KEHADIRAN TUGASAN


susulan murid
1 KHAIRUNNISA BINTI TUHIRIN / /
2 MOHAMED AZLAN SHAH BIN HAMZAH / /
3 MUHAMMAD ALI UMAR BIN ROSLIZAN / /
4 MUHAMMAD AZEED DHANI BIN MOHD / /
SUZI
5 NOR HIDAYAH BINTI SHAMSULNIZAM - -
6 NURUL BALQIS BINTI MOHD BASIRAN / /
7 SITI NOR AIN BINTI MOHD ZAZAMI / /

ULASAN: 6/7 PELAJAR HADIR . pelajar yang tidak hadir akan di berikan modul.
MInggu : 35 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Tajuk: Kelas: KSSMPK TING 2 Tarikh : 26/1/2022


Masa: 11.40-1.00 TENGAH HARI
Matapelajaran:
RASUL ULUL AZMI Hari: Rabu
Pendidikan islam
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Saya boleh


Murid berupaya:
1. Menyatakan 2 nama ulul azmi.
Murid boleh menyatakan nama-nama rasul ulul azmi. Menceritakan 1 cerita berkenaan mukjizat rasul ulul azmi

Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Medium pembelajaran: Aktiviti di tanguh


pada minggu
Aktiviti murid: hadapan kerana
Set Induksi: pelajar terlibat
1. Guru memulakan pengajaran dengan bacaan Surah Al-fatihah dan memberikan dengan aktiviti
penerangan tentang Rasul-rasul ulul azmi. pasca peperiksaan
Aktiviti:
2. Guru memberikan penerangan berkenaan maksud rasul ulul azmi.
3. Guru memberikan soalan melalui KUIZ.
4. Guru memberikan penerangan berkenaan mukjizat rasul ulul azmi.
5. Guru memberikan latihan bertulis.
Penutup
6. Guru memberikan rumusan.
7. Guru menekankan kembali pencapaian SC 1, SC 2
Guru menilai kefahaman pelajar menggunakan traffic light .

Tindakan NAMA PELAJAR KEHADIRAN TUGASAN


susulan murid
1. ALEYA FARISA BINTI MOHAMAD FAIZAL / /
2 EMIR HUSAINY BIN MOHD ROSLI / /
3 HAFIZ PUTERA BIN ISHAK / /
4 INTAN KHAIRINA BINTI SHAMSUL BAHRIN / /
5 MUHAMMAD IKMAL IZWAN BIN ROSLAN / /
6 MUHAMMAD NASRUDDIN BIN / /
BAHARUDDIN
7 MUHAMMAD NAZRIN HAIQAL BIN / /
MOHAMAD NAZROL
8 NUR HIDAYAH BINTI SHAHARMIDON / /
9 ZUL EZARIL MIZAN BIN ZULAZRI / /
Tajuk: Kelas: KKSSMPK TING 3 Tarikh 27.1.2022
Membina hubungan baik Masa: 7.30-8.40 pagi Hari: KHAMIS
Matapelajaran:
dengan ahli keluarga , rakan
Pendidikan islam
dan guru ( Adab dengan
rakan )
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

MInggu : 27 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Saya boleh


Murid berupaya:
1. Murid boleh menyebut 2 adab dengan rakan
1. Murid boleh menyatakan adab dengan rakan 2. Murid boleh menyenaraikan 2 hikmah beradab dengan rakan
2. Murid boleh menyenaraikan hikmah beradab dengan rakan 3. Pelajar boleh menyatakan contoh rakan yang baik dan tidak baik.

Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Medium pembelajaran: Aktiviti di tanguh


pada minggu
Aktiviti murid: hadapan kerana
Set Induksi: pelajar terlibat
1. Guru memulakan pengajaran dengan bacaan Surah Al-fatihah dan melakukan aktiviti dengan aktiviti
imbas semula pembelajaran lepas ( IDEA RUSH). pasca peperiksaan
Aktiviti:
2. Guru memberikan penerangan berkenaan Adab dengan keluarga ( Nota bergambar)
3. Guru memberikan soalan tertumpu berdasarkan penerangan (SC1) berkenaan adab
dengan rakan
4. Pelajar menjawab soalan kuiz.
5. Guru memberikan penerangan berkenaan adab dengan rakan melalui video( VAK)
6. Guru memberikan soalan tertumpu berkenaan adab dengan rakan(SC2)
7. Guru memberikan penerangan berkenaan hikmah menghormati rakan
8. Guru memberikan penerangan berkenaan rakan yang baikdan rakan tidak baik.
9. Guru memberikan latihan bertulis. (SC 3)
10. Guru memberikan tugasan lanjutan
Penutup
11. Guru memberikan rumusan dan maklumat ringkasan tugasan bagi pelajar yang tidak
mengikuti kelas.
12. Guru menekankan kembali pencapaian SC 1, SC 2, SC 3
13. Guru menilai kefahaman pelajar menggunakan traffic light dan show your view.

Tindakan NAMA PELAJAR YANG HADIR KEHADIRAN TUGASAN


susulan murid
1 AMMAR BIN RUZIN x x
2 NUR NISA QASHRINA BINTI MOHD / /
ZULHISSAM
3 MUHAMMAD AMZARUL FAHMI BIN ANIF / /
4 MUHAMMAD AIDID BIN ABDUL RAHMAN x x
5 MUHAMMAD MULYA BIN ABD RAHMAN x x
6 MOHAMAD AIMAN ASHYRAF BIN ROSMAN x x
7 NUR AISYA KARMILA BINTI RUSLI x x

MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


Tajuk: Kelas: KSSMPK TING 2 Tarikh : 27.1.202
Masa: 9.40-11.00 pagi
Matapelajaran:
Batasan Pergaulan Hari: KHAMIS
Pendidikan Islam
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

Learning Objective : Success Criteria :

1. Pelajar boleh menyatakan kepentingan 1. Saya boleh menyebut kepentingan menjaga


menjaga batas pergaulan dalam islam. batas pergaulan dalam islam.
2. Saya boleh menyatakan kesan tidak
menjaga batas pergaulan.
Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Murid mendengar penerangan guru berkenaan tajuk Batasan pergaulan. Aktiviti di tanguh
pada minggu
1. Pelajar membacakan intisari surah Al-Nur ayat 31. hadapan kerana
2. Guru memberikan tugasan latihan bertulis. pelajar terlibat
3. Pelajar menjawab kuiz Bersama-sama guru secara berkumpulan. dengan aktiviti
pasca peperiksaan
4. Guru membincangkan jawapan pelajar dan memberikan rumusan
pembelajaran.

MInggu : 33 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MInggu : 44 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


Tajuk: Kelas: KKBP E DAN KKBP F Tarikh : 27. 1.2022
Masa: 9.40-10.20pagi
Matapelajaran:
Family members Hari: KHAMIS
Bahasa Inggeris
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Saya boleh


Murid berupaya:
1. Murid boleh menyebut 2 adab dengan rakan
1. Murid boleh menyatakan adab dengan rakan 2. Murid boleh menyenaraikan 2 hikmah beradab dengan rakan
2. Murid boleh menyenaraikan hikmah beradab dengan rakan 3. Pelajar boleh menyatakan contoh rakan yang baik dan tidak baik.

Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Starter (Idea Rush) Aktiviti di tanguh


pada minggu
1. Recap of the previous lesson. hadapan kerana
2. Discussion pelajar terlibat
3. Teacher share learning objective and success criteria. dengan aktiviti
4. Exposure to the topic pasca peperiksaan

Main Activities
Activity 1 : (Mine and combine)
5. Teachers ask how many people at student’s home.
6. Answer shared and written on the board.
7. Pupils sit together according their date of births.
Activity 2 : (Share and Turn)
8. Pupils asked to read aloud about their family. (Collaboration)
Activity 3 :
9. Pupils write the people at home and spell word.
DIFFERENTIATION STRATEGIES

Low Mid High


given clues to On own
find important
details

Pupils share the answers with their friends and comment on each other’s answers (AFL)
Plenary: (Exit Ticket / Show – Your _ view)
10. Teacher summarizes the lesson.
11. Pupils show thumbs
12. Questioning and answering session.
(AFL) Self-ASSESSMENT
Tajuk: Kelas: KKBP Ting 3 Tarikh : 27/1/2022
Haji dan Umrah Masa: 7.30-10.20 PAGI
Matapelajaran:
(CUP) Hari: Khamis
Pendidikan islam
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Learning Objective : Kriteria kejayaan


2) Murid boleh menyatakan jenis haji
1️) Murid boleh menyebut jenis haji
2️) Murid boleh menyatakan kepentingan
mengerjakan haji
Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Medium pembelajaran: Aktiviti di tanguh


pada minggu
Aktiviti murid: hadapan kerana
1. Pelajar menonton video di Youtube berkenaan Lafaz talbiyah pelajar terlibat
(Pembelajaran secara Visual and Auditori) . dengan aktiviti
pasca peperiksaan
2. Guru memberi mengarahkan pelajar menyenaraikan rukun haji. IDEA RUSH)
3. Guru memberikan soalan berkaitan rukun haji (PEMBEZAAN )
Kumpulan a) menyebut 1 contoh rukun haji
Kumpulan b) menyenaraikan 3 contoh rukun haji
4. Guru memberikan penerangan berkenaan 3 jenis haji
5. Guru mengarahkan pelajar membina peta buih berdasarkan nota di beri.
6. Guru membuat membuat rumusan dengan menerangkan tentang kepentingan
menunaikan haji dan memberikan soalan terbuka. ( SHOW-YOUR-VIEW).
7. Guru merumuskan pengajaran dan menerangkan tugasan lanjutan.
Tajuk: Kelas: KKBP F Tarikh : 28. 1.2022
Masa: 7.30-8.40pagi
Matapelajaran:
Family members Hari: JUMAAT
Bahasa Inggeris
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Saya boleh


Murid berupaya:
1. Murid boleh menyebut 2 adab dengan rakan
1. Murid boleh menyatakan adab dengan rakan 2. Murid boleh menyenaraikan 2 hikmah beradab dengan rakan
2. Murid boleh menyenaraikan hikmah beradab dengan rakan 3. Pelajar boleh menyatakan contoh rakan yang baik dan tidak baik.

Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Starter (Idea Rush) Aktiviti di tanguh


pada minggu
13. Recap of the previous lesson. hadapan kerana
14. Discussion pelajar terlibat
15. Teacher share learning objective and success criteria. dengan aktiviti
16. Exposure to the topic pasca peperiksaan

Main Activities
Activity 1 : (Mine and combine)
17. Teachers ask how many people at student’s home.
18. Answer shared and written on the board.
19. Pupils sit together according their date of births.
Activity 2 : (Share and Turn)
20. Pupils asked to read aloud about their family. (Collaboration)
Activity 3 :
21. Pupils write the people at home and spell word.
DIFFERENTIATION STRATEGIES

Low Mid High


given clues to On own
find important
details

Pupils share the answers with their friends and comment on each other’s answers (AFL)
Plenary: (Exit Ticket / Show – Your _ view)
22. Teacher summarizes the lesson.
23. Pupils show thumbs
24. Questioning and answering session.
(AFL) Self-ASSESSMENT
Tajuk: Kelas: KSSMPK TING 1 Tarikh : 28. 1.2022
Masa: 9.40-11.00pagi
Matapelajaran:
Family members Hari: JUMAAT
Bahasa Inggeris
Kod Standard Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
Pembelajaran:

Student Aspirations/ Aspirasi Murid


Pengetahuan Kemahiran berfikir Kemahiranm Kemahiran Etika dan Identiti
/ / emimpin dwibahasa kerohanian / nasional

MInggu : 45 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Saya boleh


Murid berupaya:
4. Murid boleh menyebut 2 adab dengan rakan
3. Murid boleh menyatakan adab dengan rakan 5. Murid boleh menyenaraikan 2 hikmah beradab dengan rakan
4. Murid boleh menyenaraikan hikmah beradab dengan rakan 6. Pelajar boleh menyatakan contoh rakan yang baik dan tidak baik.

Konsep / Perbendaharan Kata Utama: Sumber:

Impak/ Refleksi
Rangka Pengajaran

Starter (Idea Rush) Aktiviti di tanguh


pada minggu
25. Recap of the previous lesson. hadapan kerana
26. Discussion pelajar terlibat
27. Teacher share learning objective and success criteria. dengan aktiviti
28. Exposure to the topic pasca peperiksaan

Main Activities
Activity 1 : (Mine and combine)
29. Teachers ask how many people at student’s home.
30. Answer shared and written on the board.
31. Pupils sit together according their date of births.
Activity 2 : (Share and Turn)
32. Pupils asked to read aloud about their family. (Collaboration)
Activity 3 :
33. Pupils write the people at home and spell word.
DIFFERENTIATION STRATEGIES

Low Mid High


given clues to On own
find important
details

Pupils share the answers with their friends and comment on each other’s answers (AFL)
Plenary: (Exit Ticket / Show – Your _ view)
34. Teacher summarizes the lesson.
35. Pupils show thumbs
36. Questioning and answering session.
(AFL) Self-ASSESSMENT

You might also like