Download as pdf or txt
Download as pdf or txt
You are on page 1of 15

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

МІЖНАРОДНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

«ЗАТВЕРДЖУЮ»
Викладач
__________
(Ф.І.О.)
«…»______________ 20…р

План-конспект практичного заняття


з навчальної дисципліни
«Практичний курс основної/другої іноземної мови»
На тему «Unusual British festivals»

Дата проведення заняття … ….. 20.. г


Група ________ курс __________
Ларіна Єлизавета Михайлівна (Ф.І.О. студента) 51 група 5 курс
Оцінка: ______
Підпис викладача __________
Цілі:

1. Практична:
- Формування навичок розуміння аудіоматеріалів різних жанрів та тематик.
- Вміння виділяти основну інформацію та деталі з прослуханого матеріалу.
- Покращення вимови та інтонаційних навичок через повторення почутих
фраз.
- Розвиток здатності до сприйняття іноземної мови на слух у різних умовах
(швидкість мовлення, акценти тощо).

2. Освітня:
- Збагачення словникового запасу новими лексичними одиницями,
пов'язаними з темою уроку.
- Поглиблення знань про культурні та соціальні аспекти англомовних країн.
- Формування навичок критичного мислення при аналізі почутого матеріалу.
- Оволодіння стратегіями розуміння на слух (визначення ключових слів,
прогнозування змісту, візуалізація тощо).

3. Розвиваюча:
- Розвиток слухової пам'яті та здатності концентрувати увагу на
аудіоматеріалах.
- Підвищення когнітивної гнучкості через роботу з різними типами
аудіотекстів.
- Розвиток умінь узагальнювати та систематизувати інформацію.
- Розвиток творчого мислення та уяви через обговорення почутого.

4. Виховна:
- Виховання поваги до культурних традицій інших народів.
- Формування толерантності та відкритості до іншомовного спілкування.
- Стимулювання інтересу до самостійного вивчення іноземної мови та
культури.
- Підвищення мотивації до навчання через використання цікавих та
актуальних тем.
Планований результат:

1. Знання:
- Студенти зможуть назвати та описати декілька незвичайних британських
фестивалів.
- Вони дізнаються про традиції, історію та особливості проведення таких
заходів, як Burning of the Clavie, Up Helly Aa, Pancake Day, Cheese Rolling,
Snail Racing, та інших.
- Студенти зрозуміють культурні контексти, які стоять за цими фестивалями.

2. Уміння:
- Студенти зможуть слухати і розуміти автентичні аудіотексти англійською
мовою, визначати основні ідеї та деталі з почутого.
- Вони зможуть відповідати на питання щодо змісту прослуханого матеріалу,
виявляти ключову інформацію та робити висновки.
- Студенти зможуть проводити обговорення на основі прослуханого
матеріалу, висловлювати власні думки та аргументувати їх.

3. Навички:
- Розвинуть навички аудіювання через практику з автентичними матеріалами.
- Покращать навички усного мовлення через групові обговорення та
презентації.
- Розширять словниковий запас, пов'язаний з темою фестивалів та культурних
подій.

4. Ставлення:
- Студенти проявлятимуть інтерес до вивчення культури англомовних країн.
- Вони будуть більш відкритими до міжкультурного спілкування та взаємодії.
- Виховається повага та толерантність до традицій та звичаїв інших народів.
Формування універсальних навчальних дій:
1. Особистісні:
- Розвиток інтересу та мотивації до навчання: Студенти вчаться цінувати
різноманітність культур, що стимулює їх інтерес до вивчення іноземних мов
та культур.
- Формування толерантності та поваги: Під час вивчення традицій та звичаїв
інших народів студенти розвивають повагу до різноманітності культурних
проявів.
- Розвиток самостійності: Виконуючи завдання на слухання та аналіз
матеріалу, студенти вдосконалюють навички самостійної роботи.

2. Регулятивні:
- Планування: Студенти вчаться планувати свою діяльність під час виконання
завдань на аудіювання, розподіляючи час на прослуховування, запис нотаток
та обговорення.
- Самоконтроль та корекція: В процесі виконання завдань студенти
контролюють свій прогрес, звіряють відповіді з ключами та коригують свої
помилки.
- Організація роботи: Студенти вчаться організовувати свою роботу в групах,
розподіляти ролі та обов'язки під час підготовки та презентації матеріалу.

3. Пізнавальні:
- Пошук та обробка інформації: Студенти вчаться знаходити та аналізувати
нову інформацію з прослуханого аудіо, виділяти головне та другорядне.
- Аналіз та синтез: В процесі обговорення матеріалу студенти аналізують
почуте, роблять висновки та узагальнення.
- Критичне мислення: Студенти розвивають критичне мислення,
обговорюючи правдивість, достовірність та значення почутої інформації.

4. Комунікативні:
- Розвиток мовленнєвих навичок: Студенти практикують усне мовлення під
час обговорення матеріалу, відповідаючи на питання та проводячи
презентації.
- Взаємодія в групі: В процесі групової роботи студенти вчаться ефективно
комунікувати, слухати одне одного та враховувати думки інших.
Основні поняття:

1. Фестиваль (Festival): Організована серія заходів, як правило, культурних,


що відзначаються протягом певного періоду часу.

2. Традиція (Tradition): Звичай або вірування, які передаються з покоління в


покоління в межах певної культури чи суспільства.

3. Аудіювання (Listening comprehension): Процес сприйняття та розуміння


мовленнєвої інформації на слух.

4. Культурна спадщина (Cultural heritage): Сукупність матеріальних і


нематеріальних цінностей, що успадковуються від попередніх поколінь та є
важливою частиною ідентичності певної спільноти.

5. Мовленнєва діяльність (Speech activity): Процес використання мови для


спілкування, що включає говоріння, слухання, читання та письмо.

6. Ключові слова (Key words): Основні терміни чи фрази, які є важливими для
розуміння загального змісту тексту чи аудіоматеріалу.

7. Змагання (Competition): Подія, в якій учасники змагаються між собою в


певних видах діяльності.

8. Символізм (Symbolism): Використання символів для представлення ідей та


концепцій.

9. Календар (Calendar): Система, що визначає порядок і тривалість часу,


використовуючи дні, тижні, місяці та роки.

10. Ритуал (Ritual): Набір дій, що виконуються у певній послідовності, часто з


символічним значенням, особливо в рамках певних традицій чи святкувань.
Форми роботи:
Індивідуальна, спільна, фронтальна.
Ресурси:
ноутбук, підручник, глосарій, аудіозапис, завдання.

СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ:
І. ПОЧАТОК ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент (5-7 хв.)
- привітання,
- приведення студентів до готовності співпрацювати,
- повідомлення цілей заняття.

2. Мотивація навчальної діяльності (7-10 хв.) – (мета – необхідність


настройки слухового та артикуляційного апарату на ін. мові
- Мовленнєва зарядка (бесіда, обговорення поточних подій, погоди,
розучування римівки, вірша, прислів’я, фонетична зарядка….)

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА


1. Передслухові завдання (10 хвилин):
- Вчитель роздає роздаткові матеріали з новими лексичними одиницями.
- Обговорення нових слів та передбачень про зміст аудіо (наприклад, що
таке "Burning of the Clavie" або "Cheese Rolling").

2. Аудіювання (20 хвилин):


- Прослуховування аудіофайлу двічі.
- Під час першого прослуховування студенти роблять нотатки про основні
фестивалі та їх особливості.
- Під час другого прослуховування студенти звертають увагу на деталі
(дати, місця, особливі звичаї).

3. Завдання до тексту (40 хвилин):


- Перше завдання під час третього прослуховування тексту.
- Інші завдання після тексту.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Повідомлення та пояснення д/з. (2-3 хв.)
2. Підведення підсумків
3. Оцінювання
План-конспект з уроку “Unusual British festivals”

І. ПОЧАТОК ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент

T: Good morning, everyone! ! How is it going on? I am glad to see you all today.
(We will talk a little bit about what's going on in their studies, the weather, etc.)
First of all we will check your Home-work.
Then we will have a new theme: “Selling Products”.

2. Перевірка домашнього завдання (20 хвилин)


Home-Work was page 34 - Glossary from 2-nd part of the book. (They had to translate the
words and their meanings into Ukrainian and make a sentence with each new word.)
T: So let's start with you, Maria, read as usual one by one - word, explanation, translation, and
your example sentence and then the next.
T: Okay, you're all doing great.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА


1. Передслухові завдання :
T: Let’s read some new words from the text:

1. Whisky barrel – Віскі-бочка


2. Set alight – Підпалити
3. Bonfire – Вогнище
4. Ancient tradition – Древня традиція
5. Protection against evil spirits – Захист від злих духів
6. Torches – Факели
7. Viking boat – Вікінгський човен
8. Shrove Tuesday – Масниця (вівторок перед початком Великого посту)
9. Pancake Bell – Дзвін, що сповіщає про початок Масниці
10. Skipping – Стрибання (через скакалку)
11. Pancake races – Забіги з млинцями
12. Cheese rolling – Качання сиру
13. Steep hill – Крутий пагорб
14. Snail Racing – Перегони равликів
15. Barbecue – Барбекю
16. Onion-eating contest – Змагання з поїдання цибулі
17. Black pudding – Кров'янка
18. Yorkshire pudding – Йоркширський пудинг
19. Gurning Championship – Чемпіонат з кривляння
20. Winter solstice – Зимове сонцестояння
21. Lanterns – Ліхтарі
22. Firework display – Феєрверк
2. Аудіювання:
T: So, guys, we will listen to this audio two times: during the first audition, you need to take
notes about the main festivals and their features. During the second audition, you must pay
attention to details (dates, places, special customs).

Посилання на аудіо:
https://learnenglishteens.britishcouncil.org/skills/listening/b2-listening/unusual-british-fes
tivals

3. Завдання до тексту
Завдання 1: Заповнення пропусків
Students fill in the gaps in the audio text provided in the handout.

1. So, let's start in January in the north of Scotland with the _____________. This is a whisky
barrel which is set alight then carried through the streets as a bonfire. It's an ancient tradition
which always takes place on ____________, the first day of the year, according to an older form
of the calendar. The bonfire brings good luck for the coming year and people used to keep bits of
burnt wood as protection against ____________.

2. At the end of January, even further north, in the Shetland Islands, there's another fire festival,
the _____________. This seems like an ancient festival, but has actually only been going for
about _____________. People carry fire-lit torches and a _____________ through the streets, then
set fire to the boat. There's lots of dancing; it's good fun.

3. Now to the north of England. On Shrove Tuesday in February, otherwise known as


_____________, a special Pancake Bell is rung in _____________. Everyone goes down to the
road next to the beach where they skip – yep, they jump over long ropes, up to _____________
people to one rope. And they have _____________. This is quite common in the UK – running
with a frying pan and tossing a pancake at the same time.

4. Another kind of race takes place in spring – _____________. In Gloucestershire, in the


south-west of England, round cheeses in round boxes are sent rolling down a hill and people run
after them and try and catch them. The hill is very _____________, so people often fall over – if
you take part in this you need to be very fit and wear your _____________. Nowadays this
strange custom attracts visitors from all over the world, but the people from the local village are
usually the ones who catch the cheese.

5. From people-racing, to animals, very tiny animals. World Championship _____________


takes place in a village in Norfolk. The snails have to race from an inner circle to an outer circle
and the winner gets a lot of _____________. There's a party and barbecue for the snail owners and
observers. This custom began in the _____________ after a local man saw something similar in
_____________. In the UK we don't eat snails, by the way.

6. More fun, in my opinion, are the _____________ contest, also in Gloucestershire – a race to
finish eating a raw onion – and the _____________ Throwing Championship, in Lancashire.
Black puddings are like big sausages made mainly from dried blood. Contestants bowl three black
puddings each at _____________ Yorkshire puddings set on a six-metre platform; the winner is
the one who knocks down the most. Another fun contest takes place in September at the
_____________ in Cumbria in the north of England. The World _____________ Championship is
a competition to pull the ugliest face. It sounds ridiculous but this is an ancient British tradition
and the Crab Fair itself dates back to _____________. The man who won the title of best gurner
the most in recent years had all his _____________ taken out so he could make terrible faces
more easily.

7. Finally, let's go back to the south of England. In Brighton there's a _____________ Festival
to celebrate the winter solstice on December 21st. This custom started twenty years ago and is
very popular. People make clock lanterns and time-themed figures of paper and wood, then walk
through the town to the beach where the sculptures are set on fire and there's a massive
_____________.

Keys:
1. Burning of the Clavie
2. 11th of January
3. evil spirits
4. Up Helly Aa
5. 130 years
6. Viking boat
7. Pancake Day
8. Scarborough
9. fifteen
10. pancake races
11. cheese rolling
12. steep
13. oldest jeans
14. Snail Racing
15. lettuce
16. 1960s
17. France
18. onion-eating
19. Black Pudding
20. 21
21. Egremont Crab Fair
22. Gurning
23. 1267
24. teeth
25. Burning the Clocks
26. firework display

Завдання 2: Відповіді на питання


Students answer questions regarding audio content:

What is the purpose of the festival "Burning Clave"?


Describe the activities during the Up Helly Aa festival.
What happens on Tuesday in Scarborough?
Explain what happened in Gloucestershire.
What is unique about the Snail Racing Championship in Norfolk?

Завдання 3: True or Falls


Are the sentences true or false?
1. Many of these festivals are actually races or competitions.
True False
2. The Burning of the Clavie brings good luck for the new year.

True False

3. On Shrove Tuesday in Scarborough people dance with ropes.

True False

4. Cheese rolling involves running away from a big, round cheese.

True False

5. Snail racing started in the UK.

True False

6. The competition to pull the ugliest face is an old tradition.

True False

7. The Burning of the Clocks festival marks the summer solstice.

True False

8. The Burning of the Clocks festival ends with people throwing water.
True False

Keys:
1. True
2. True
3. True
4. False
5. False
6. True
7. False
8. False

Завдання 4: Match the two parts of the phrase to make common festival activities.

a firework display, competition, special food, as a special character, your house or street,
ancient traditions

follow
cook and eat
watch
take part in a
decorate
dress up

Keys:

follow ancient traditions

cook and eat special food

watch a firework display

take part in a competition

decorate your house or street

dress up as a special character


III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

T: Homework for the next lesson:


Writing an essay:
Write an essay on "My favorite British festival from the listened text." In your essay, describe
the festival, why you liked it, and what emotions it causes you. The essay must contain at least 200
words. You all did a great job, all of you who reported and did your homework - 5, those who
didn't - send us a photo of your homework later. Good luck for all! See you soon!!

You might also like