Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 2

RPH PKS MUZIK

TAHUN 3 (SEMAKAN KSSR)


MINGGU / HARI / TARIKH
KELAS / MASA / MATA PELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Kemahiran Seni Muzik
UNIT 3 : ANEKA CAPAN-TEPUK AMAI-AMAI
TEMA / TAJUK STANDARD PEMBELAJARAN 2.2.5 Memainkan alat perkusi mengikut corak irama
(KOD) berdasarkan skor ikon yang mewakili nilai not
Di akhir pembelajaran murid dapat:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Memainkan alat perkusi mengikut corak irama
berdasarkan skor ikon yang mewakili nilai not
1. Murid membuat latihan tepuk tangan mengikut nilai
berdasarkan ikon dengan bimbingan guru.
2. Murid menepuk tangan sambil menyebut ta dan ta-a.
3. Murid dibimbing memainkan corak irama dengan
kerincing.
4. Murid dibahagikan kepada 2 kumpuan.
AKTIVITI PDPC
 Kumpulan 1 : Menyanyi lagu Tepuk Amai-
Amai
 Kumpulan 2: Memainkan kerincing
5. Murid membuat persembahan di hadapan kelas.
Guru merumuskan pelajaran hari ini.
RPH PKS MUZIK
TAHUN 3 (SEMAKAN KSSR)
KRITERIA Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang mewakili nilai not
KEJAYAA
N
BAHAN ELEME Sains dan Teknologi
BANTU / Buku Teks N muzik
Alat / Pendidikan Alam Sekitar
BELAJAR Modul MERE
Audio Patriotisme
(BBB) Power Point NTAS
Gambar Nilai Murni
Internet KURIK
Carta TMK
Model ULUM
/ Lain-lain Keusahawanan
(EMK)
KEMAHIRAN Berdaya STRATE
Berprinsip Round Pembentangan
ABAD KE-21 tahan GI PDPC table
/ Mahir ABAD
Bermakluma Think, Main Peranan
berkomunikasi t KE-21 pair,share
Pemikir Penyayang / Hot seat Gallery walk
Kerja Patriotik Permainan Peta i-think
Berpasukan 3 stray 1 sajak
Bersifat ingin Lain-lain stay / nyanyian
tahu
PENILAIAN Lembaran Kerja / Pemerhatian / Lisan
PENGAJARA Tugasan Hasil Kerja Kuiz
N& Drama Projek Lain-lain
PEMBELAJA
RAN
REFLEKSI ____/_____ murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.
____/_____ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
Pelajaran tidak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana
__________________________________________.

You might also like