Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 4

Схема побудови уроку і написання плану-конспекту уроку

Клас 9

План-конспект уроку

Тема уроку: "Королева жіночого роману " Джейн Остін. Життєвий та


творчий шлях письменниці.

Мета:
 навчальна: узагальнити і поглибити знання про розвиток романтизму,
його складових та з’ясувати особливості романтизму у творчості Дж.
Остін, розкрити проблему та головні риси творчості письменниці у
зображенні життя провінційного дворянства Англії, ознайомити з
точкою зору деяких письменників щодо творчості та зокрема про твір
«Гордість та упередженість», життєвим та творчим шляхом, визначити
глибинну суть значення творчості Дж. Остін в сучасному світі;
 розвиваюча: розвивати критичне мислення, зв’язне мовлення, уміння
працювати з різними джерелами інформації, зіставляти літературу і
життя;
 виховна: прищеплювати інтерес до творчості Джейн Остін,
зорієнтувати сучасну молодь на обрання справжніх життєвих
цінностей, активну життєву позицію;
 комунікативна: вчити вибирати головне, формулювати думку,
спонукати до пошукової діяльності;
 культурологічна: розвивати вміння знаходити зв’язок з іншими
видами мистецтва, читацькі інтереси, збагачувати знання,
використовуючи додаткові джерела.
Попереднє домашнє завдання (якщо потрібне): індивідуальне домашнє
завдання (презентація про біографію письменниці)

Обладнання : картки з кросвордом, таблички, дошка, крейда, інноваційна


дошка.

Її гумор витончений та доброзичливий, комедія – шляхетна, моральність


елегантна, смак витончений і жіночний

Хід уроку

І. Організаційний момент.
Оголошення теми уроку.
Тема уроку: "королева жіночого роману" Джейн Остін. Життєвий та творчий
шлях письменниці. Культовий роман «гордість і упередження».
ІІ. Актуалізація опорних знань і навичок
Випереджувальне завдання. Виступ учня з індивідуальним
завданням:
1.«Життєвий та творчий шлях Джейн Остін.»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Закріплюємо матеріал з презентації виконуючи кросворд разом (кросворд або
малюємо або використовуємо інтерактивну дошку). Учень повинен
відповісти і записати правильне слово в колонку.
VІ Робота над метою уроку.
Міні-лекція учителя про творчий шлях Джейн Остін
Джейн Остін (Jane Austen, 1775-1817) – одна з найвідоміших постатей в
англійській романістиці першої половини ХІХ століття. Вальтер Скотт
вважав її засновницею жанру сучасного роману. Перу Джейн Остін належать
шість значних завершених текстів: «Розум та чутливість» (1811), «Гордість
та упередження» (1813), «Менсфілд-парк» (1814), «Емма» (1816), «Докази
розуму» (1817), «Нортенгерське абатство» (1818 ). Творчість письменниці
викликає значний інтерес у літературознавців ХХ – початку ХХІ століття.
Шлях Джейн Остін до визнання був непростим. Її літературна репутація
формувалася поступово. Рецепція романів письменниці на ранніх етапах – у
ХІХ столітті, до 1870 року, репрезентована фрагментарно: це, скоріше, не
систематичні літературні огляди чи портрети, а стислі читацькі відгуки,
рецензії, згадки в листах і щоденниках, коментарі на полях книжок.
Принципи її творчого методу ґрунтуються на безпосередньому запереченні
романтичної естетики у сучасному авторці суспільстві. Джейн Остін не
цікавили надмірні пристрасті, абсолютне зло, романтична помста.
Письменниця відкриває англійській літературі поезію та правду
повсякденності, прототипи для своїх персонажів вона знаходить серед своїх
друзів, досконало знає їх проблеми, почуття, переживання, вона розуміє і
зображує сховане під спокійною, по-вікторіанськи стриманою
повсякденністю життя людської душі, спокійної і бурхливої, трагічної та
меланхолійної, словом такої мінливої жіночої душі. Тож давайте
порівняємо риси романтизму та реалізму!
Роздаємо учням таблиці та обговорюємо кожну рису (якщо є час, то
наводимо приклади з інших творів, які вони вже пройшли)
РОМАНТИЗМ І РЕАЛІЗМ

Романтизм Реалізм

1. Філософська основа — німецька ідеалістична 1. Наукова основа — філософія позитивізму, природознавчі


філософія. науки, соціологія, психологія та ін.

2. Суб’єктивне начало. 2. Тяжіння до об’єктивності й достовірності.

3. Тісний зв’язок із фольклором, міфологією. 3. Тісний зв’язок із життям суспільства.

4. Пріоритет — інтуїції та емоціям. 4. Аналітизм (художнє дослідження життя людини й


суспільства).

5. Увага до почуттів і переживань людей. 5. Увага до проблем взаємодії людини й середовища.

6. Герої — виняткові особистості, у яких 6. Зображення типових характерів у типових обставинах.


підкреслюється неповторно індивідуальне.

7. Персонажі діють стихійно, під впливом емоцій і 7. Обумовленість подій і вчинків персонажів суспільними
почуттів. обставинами.

8. Перенесення уваги на внутрішній світ людини, 8. Перенесення уваги на соціальну сферу.


духовний стан особистості та світу.

9. Перевага ліричного начала. 9. Перевага епічного начала.

10. Використання фантастики, екзотики, символів, 10. Правдивість відображення життя в конкретних формах
метафор, алегорій та інших емоційно-експресивних (увага до деталей, побуту тощо).
засобів.

11. Жанри — переважно ліричні, ліро-епічні (вірш, 11. Жанри — переважно епічні (роман, повість, оповідання
балада, поема, дума тощо). та ін.), драматичні (на зрілому етапі реалізму).

V.Підсумок.
VІ Домашнє завдання
Обов’язкове: прочитати перші глави твору.
Творчі групи:
 Критиків Критики про твір ,творчість та її шанувальники;
 Дослідників стилю. Особливості стилю письменниці;
 Теоретиків .Мовно – літературні засоби в романі
 Актори. Театр перед мікрофоном ( за вибором уривку)
Індивідуальне завдання:
Повідомлення на тему: «Особливості укладання шлюбу в житті англійського
суспільства початку 19 століття.»
Додаткове: подивитися фільм 2005 року

You might also like