Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Minggu : 17 Hari : ISNIN


Tarikh : 8.7.2024 Masa : 7.30 pagi – 11.30 pagi

SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

TEMA : HAIWAN LIAR


7.30pagi – 7.50pagi CATATAN/REFLEKSI
(20 minit) PERBUALAN AWAL
ACTIVITY
வருகை : /27
1. மாணவர்கள் காலணிகளை அடுக்குதல்.

2. மாணவர்கள் இறைபாடல் பாடுதல்.

3. மாணவர்கள் உணவு உண்ணுதல்.

4. மாணவர்கள் வணக்கம் கூறுதல்.

5. மாணவர்கள் வருகை எடுத்தல்.

6. மாணவர்கள் திகதி மற்றும் கிழமை கூறுதல்.


7.50 pg – 8.20pg Bidang Pembelajaran: Topik:
(40 minit) FIZIKAL Kesedaran ruang
Standard kandungan FK 2.1 Meneroka pelbagai pergerakan (kesedaran ruang)
Standard Pembelajaran FK 2.1 Meneroka pelbagai pergerakan (kesedaran ruang)
Objektif Pembelajaran FK 2.1 Meneroka pelbagai pergerakan (kesedaran ruang)
AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
1. Guru membawa para murid ke padang dan menjalankan aktiviti memanaskan badan.
2. Guru menjalankan beberapa senaman yang memanaskan badan.
TAHAP PENGUASAAN
3. Guru memberitahu kepentingan membuat aktiviti memanaskan badan.
TP1 TP2 TP
4. Guru membawa para murid ke padang dan menjalankan aktiviti memanaskan badan. 3
5. Kemudian guru akan melatih para murid melakukan aktiviti pergerakan dalam laluan
lurus dan melengkung.

8.20- 9.20 pagi Bidang Pembelajaran : Topik:


(60 minit) PENDIDIKAN MORAL
Standard kandungan PM 7.1 ¾ý¨ÉÔõ ÁüÈŨÃÔõ À¢Ã¡½¢¸¨ÇÔõ §¿º¢ôÀ÷
Standard Pembelajaran PM 7.1.1 ¾ý¨ÉÔõ ÁüÈŨÃÔõ À¢Ã¡½¢¸¨ÇÔõ §¿º¢ìÌõ Өȸ¨Çì ÜÚÅ÷

Objektif Pembelajaran þôÀ¡¼ þÚ¾¢Â¢ø Á¡½Å÷¸û


À¢Ã¡½¢¸¨Ç §¿º¢ìÌõ Өȸ¨Ç «È¢óÐ ÜÚÅ÷.
AKTIVTI PDPC CATATAN/IMPAK
1. ¬º¢Ã¢Â÷ Á¡½Å÷¸Ç¢¼ò¾¢ø À¢Ã¡½¢¸¨Ç §¿º¢ìÌõ Өȸ¨Çô ÀüÈ¢
¸ÄóШáξø.
TAHAP PENGUASAAN
2. Á¡½Å÷¸ÙìÌô À¢Ã¡½¢¸¨Ç ¿¡õ ±ùÅ¡Ú §¿º¢ì¸ §ÅñÎõ
±ýÀ¨¾ô ÀüÈ¢ ±ÎòШÃò¾ø. TP1 TP2 TP
3
3. Á¡½Å÷¸û À¢Ã¡½¢¸¨Ç §¿º¢ôÀ¾ý «Åº¢Âò¨¾ ¾ý º¸ ¿ñÀ÷¸Ç
¢¼õ ¸ÄóШáξø.
4. ¿¡õ ÅÇ÷ìÌõ À¢Ã¡½¢¸¨Çô À¡Ð¸¡ôÀ¡¸ ¨ÅòÐì ¦¸¡ûÇ
§ÅñÎõ ±ýÀ¨¾ô ÀüÈ¢Ôõ Á¡½Å÷¸Ç¢¼ò¾¢ø ±ÎòШÃò¾ø.
9.20-9.50 pagi Bidang Pembelajaran/ Subject : Topic:
(30 minit) ENGLISH
CONTENT STANDARD BI
1.1
Listen to and identify sounds

1.2
Listen and respond appropriately

1.3
Listen, understand and respond in a variety of contexts
LEARNING STANDARD BI 1.1.2 (iii)

BI 1.2.1

BI 1.2.2

BI 1.2.3

BI 1.3.1 (i)

OBJECTIVES At the end of learning, pupils can:


 participate in talk about stories heard.
LEARNING OUTLINES REFLECTION
 Opening ( 5 min) TAHAP PENGUASAAN
 Greetings and a hello song TP1 TP2 TP
 Register 3
 Emotions routine
 Weather routine
 Days of the week routine
 Sing / say a favourite song / rhyme
 English today
Lesson Development ( 20 minutes)
ENCOUNTER
 Circle Time
 Encounter activity 1
 Encounter activity 2
 Encounter activity 3
 Pre-rhyme activity
 Say a rhyme
 Encounter activity 5
Closing ( 5 min)
 Reflecting on learning
 Goodbye and song
9.50pg-10.20 pg REHAT
(30minit)
10.20 pg – 11.20pg Bidang Pembelajaran: Topik:
(60 minit) AP BM (SAINS AWAL)
Standard kandungan BM 1.4 Berinteraksi menggunakan ayat mudah.
BM 2.3 Membina dan membaca suku kata dan perkataan.
SN 3.3 Membuat penerokaan ke atas haiwan.
Standard Pembelajaran BM 1.4.3 Bersoal jawab menggunakan ayat mudah.
BM 2.3.2 Membunyikan sukukata tertutup
BM 2.3.4 Membaca perkataan dengan sukukata terbuka dan tertutup
SN 3.3.1 Menamakan haiwan
Objektif Pembelajaran Pada akhir sesi pembelajaran dan pemudahcaraan, murid dapat:
• mengecam dan menyebut pelbagai jenis bunyi haiwan liar.
• mengecam dan menulis nama-nama haiwan liar berdasarkan gambar.
AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Guru mengemukakan beberapa soalan mengenai haiwan liar yang terdapat di TM SM B
persekitaran tempat murid-murid. M
2. Guru memainkan bunyi binatang liar seperti singa, harimau, gajah, beruang dan
sebagainya.
3. Guru meminta para murid menamakan haiwan liar yang mereka dapat dilihat di
persekitarannya.
4. Kemudian, guru mengenalkan pelbagaijenis haiwan liar kepada para murid.
5. Para murid memerhati dan menyebut nama haiwan liar tersebut dengan betul.
6. Guru menunjukkan gambar haiwan liar dan mengenalkan namanya singa, harimau,
zirafah, gajah, monyet, beruang, ular, tupai dan sebagainya.
7. Guru menyebut nama-nama tersebut dan para murid mengikutnya lalu menyebut
dengan sebutan yang betul.
8. Para murid akan memadankan gambar haiwan liar dengan perkataan yang betul udan
menulis nama haiwan liar berpandukan gambar.

11.20pg-11.30pg 1) Murid meletakkan barang di tempat asal.


( 10 minit ) 2) Murid mengemaskan tempat.
Penutup 3) Murid memberitahu perasaan dan pengalaman mereka kepada guru.
4) Murid mengucapkan terima kasih.
5) Murid memakai kasut dan balik ke rumah dalam barisan.
MURID :
1. Murid TP1……./25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

REFLEKSI 3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.
KESELURUHAN GURU :

You might also like