Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 2

ПИСАНА ПРИПРЕМА ЗА ЧАС – СРПСКИ ЈЕЗИК

Наставна тема: Усмено изражавање Датум:


Наставна јединица: Жена којој се дивим Облици рада: фронтални, индивидуални
Редни број часа: 111. Методе рада: дијалошка, вербална, усменог
излагања
Тип часа: обрада Наставна средства: школска свеска
Дигитално издање уџбеника на Мозаик
платформи
Циљ часа: вежбе у усменом излагању. Кључни појмови: опис личности, план
причања
Општи исход Операционализовани Међупредметна повезаност:
Ученик ће да: исходи Ликовна култура (портрет).
Ученик ће да:
– препричава, прича и описује – прича и описује и на Литература Литература
и на сажет и на опширан сажет и на опширан за за ученика:
начин; начин; наставника:
– извештава о догађајима – извештава о Милија Весна
водећи рачуна о догађајима водећи Николић, Дрезгић, Ана
прецизности, тачности, рачуна о Методика Икер, Поуке о
објективности и сажетости. прецизности, наставе језику за
тачности, српског језика трећи разред,
објективности и и Едука, 2020.
сажетости; књижевности,
– учествује у разговору ЗУНС, 1988.
поштујући
уобичајена правила
комуникације и
пажљиво слуша
саговорника.

Уводни део часа


Активности наставника Активности ученика
 води мотивациони разговор:  учествују у договору дајући предлоге за
Шта значи реч портрет? рад у другом полугодишту.
Како речима сликамо портрете: од чега
почињемо при опису, како осликавамо
унутрашње особине, какав значај имају
наша осећања при опису?

Главни део часа


Активности наставника Активности ученика

– најављује тему говорне вежбе: Жена којој


се дивим;

– записује план причања на табли: – причају по плану;


Име и занимање
Спољашњи изглед особе
Основне карактерне црте
Поступци и понашања у неким
конкретним животним ситуацијама (чиме – труде се да испоштују захтеве
се одушевљава, како се понаша према наставника.
друштву, начин на који обавља послове,
које су јој мане, врлине, како говори, шта
је повређује)
Како проводите време заједно;
– исправља ученике и тражи да причају
пуним реченицама, користећи описе.

Завршни део часа


Активности наставника Активности ученика

– слушају сугестије наставника за израду


– задаје домаћи задатак:
писаног састава.
Написати састав на исту тему.

Провера остварености исхода Правилно усмено причање доживљаја на


основу плана истакнутог на табли.

Запажања наставника о реализацији часа

Изглед табле
Жена којој се дивим
(говорна вежба)
Причање по плану:
Име и занимање
Спољашњи изглед особе
Основне карактерне црте
Поступци и понашања у неким конкретним животним ситуацијама (чиме се одушевљав,
како се понаша према друштву, начин на који обавља послове, које су јој мане, врлине,
како говори, шта је повређује)
Како проводите време заједно

You might also like