5.jó Hét DFHT

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 5

FELADATILLUSZTRÁCIÓ

Differenciált fejlesztés heterogén tanulócsoportban tanítási-tanulási stratégia (DFHT)


A dokumentum készítőjének Czifrikné Pimbor Barbara
neve:
Műveltségi terület Matematika
Tantárgy Matematika
Osztály/ csoport 4.
Téma/ modul/ tematikus egység Geometria
Az óra témája testek
Az óra cél- és feladatrendszere, Tudatos észlelés, megfigyelés és a figyelem fejlesztése. Tapasztalatszerzés a
síkidomok tulajdonságairól, a megfigyelt tulajdonságok megnevezése,
típusa
összehasonlítása. Kreativitás fejlesztése. Tapasztalatszerzés geometriai
transzformációkról (eltolás, tükrözés, forgatás). Síkbeli tájékozódás
fejlesztése, síklefedések adott szempont szerint, területfogalom alakításához
szemléletfejlesztés. Memóriafejlesztés.
Tantárgyi kapcsolatok Természetismeret: tájékozódás síkban, térben, irányok. Vizuális kultúra:
kreativitás, esztétikai képességek fejlesztése, színek, formalátás fejlesztése
Kereszttantervi kapcsolatok
Melléklet
Taneszközök A4-es lap, színes ceruzák,
Felhasznált források Én matematikám 4. osztály

1/5
Idő Az óra A pedagógus A tanulók Módszerek Munkaformák Kapcsolódás az Taneszközök
menete tevékenysége tevékenysége alprogramokhoz

Ráhangolódás Szerepek DFHT-KIP Frontális korona


egyeztetése. munka. Logika

15p Fő rész Feladatok A feladatok Csoportmunka. Logika, művészet. papír, grafit és


(csoportmunka) kiosztása. csoportonkénti színes ceruza,
A csoportok megértése gyurma,
munkájának után, az óra tablet
segítése. anyagához
igazodó
feladatvégzés.
10p Fő rész A beszámoló Egy gyermek a Frontális
(csoportok munkájának csoport közös Logika, élet
beszámolója) segítése. munkája
Értékelés. alapján
beszámol az
elvégzett
feladatról.
7p Fő rész (egyéni A gyerekek A Egyéni Feladatlapok,
feladatok) egyéni csoportmunká- Logika, ceruzák
munkájának ra épülő életgyakorlat
segítése: (igény differenciált
szerint) feladatok
megoldása,
egyénileg.
5p Fő rész (egyéni Az egyéni Egyéni Frontális Életgyakorlat Jegyzetek
beszámolók) feladatok feladatok

2/5
meghallgatása. megoldásai-
Értékelés. nak
ismertetése az
osztállyal.
3p Értékelés A tanulók A tanár Frontális Életgyakorlat
csoportos, és értékelésének
egyéni meghallgatása,
munkájának belőle tanulság
értékelése. levonása.
Egyes tanulók
pozitív
értékelése,
munkájának
kiemelése.

3/5
Nagy gondolat:
A formák sokszínűsége

1. Csoportfeladat:
Rajzoljatok különböző dolgokat, amik kocka és téglatest alakúak!!

Tanuló (1): Old meg a feladatot! Rajzold le az egyiket!


https://learningapps.org/12661857

Tanuló (2): Old meg a feladatot! Rajzold le az egyiket!


https://learningapps.org/16878029

2. Csoportfeladat:
Rajzoljatok különböző dolgokat, amik kör és kúp alakúak!

Tanuló (1): Old meg a feladatot! Rajzold le az egyiket!


https://learningapps.org/12874117

Tanuló (2): Old meg a feladatot! Rajzold le az egyiket!


https://learningapps.org/2316950

4/5
5/5

You might also like