Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH KELAS MASA SUBJEK


10.30-11.30 PAGI REKABENTUK &
11 KHAMIS 6 JUN 2024 4 CERDIK
60 Minit TEKNOLOGI

TOPIK 3.0 Pengenalan Kepada Teknologi

UNIT UNIT 3 PENGENALAN KEPADA TEKNOLOGI


STANDARD 3.1 Aplikasi Teknologi
KANDUNGAN
3.1.3 Menjana idea bagi menghasilkan lakaran bermaklumat produk yang akan dihasilkan.
STANDARD
PEMBELAJARAN 3.1.4 Membuat lakaran reka bentuk produk bermaklumat yang akan dihasilkan.
Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1. Menjana idea bagi menghasilkan lakaran bermaklumat produk dan membuat lakaran
PEMBELAJARAN reka bentuk produk bermaklumat yang akan dihasilkan.
Murid dapat:
KRITERIA 1. berjaya menghasilkan sekurang-kurangnya satu lakaran reka bentuk produk yang
KEJAYAAN terbaik..
Mengaplikasi
KBAT

1. Guru meminta murid menjana idea untuk menyenaraikan produk yang boleh dihasilkan
dengan menggunakan peralatan seperti pen 3D dan mesin jahit. (KBAT)
2. Guru menunjukkan beberapa contoh lakaran. (Lampiran)
3. Secara dalam kumpulan, setiap murid menghasilkan sekurang-kurangnya satu lakaran reka
AKTIVITI PDPC
bentuk produk. (PAK21)
4. Lakaran terbaik dihasilkan dengan menggabungkan idea lakaran 1 dan lakaran 2.
5. Setiap kumpulan membentangkan hasil lakaran di hadapan murid yang lain. (PBD)
6. Guru mentaksir kefahaman murid berdasarkan sesi soal jawab dan hasil kerja murid.
KEHADIRAN : /

REFLEKSI /
IMPAK

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH KELAS MASA SUBJEK
10.30-11.30 PAGI REKABENTUK &
12 KHAMIS 13 JUN 2024 4 CERDIK
60 Minit TEKNOLOGI

TOPIK 3.0 Pengenalan Kepada Teknologi

UNIT UNIT 3 PENGENALAN KEPADA TEKNOLOGI

SK SERI PERAK
STANDARD 3.1 Aplikasi Teknologi
KANDUNGAN
3.1.3 Menjana idea bagi menghasilkan lakaran bermaklumat produk yang akan dihasilkan.
STANDARD
PEMBELAJARAN 3.1.4 Membuat lakaran reka bentuk produk bermaklumat yang akan dihasilkan.
Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1. Menjana idea bagi menghasilkan lakaran bermaklumat produk dan membuat lakaran reka
PEMBELAJARAN bentuk produk bermaklumat yang akan dihasilkan.
Murid dapat:
KRITERIA berjaya menghasilkan sekurang-kurangnya satu lakaran reka bentuk produk yang terbaik..
KEJAYAAN
MENGAPLIKASI
KBAT

1. Guru meminta murid menjana idea untuk menyenaraikan produk yang boleh dihasilkan
dengan menggunakan peralatan seperti pen 3D dan mesin jahit. (KBAT)
2. Guru menunjukkan beberapa contoh lakaran. (Lampiran)
3. Secara dalam kumpulan, setiap murid menghasilkan sekurang-kurangnya satu lakaran reka
AKTIVITI PDPC
bentuk produk. (PAK21)
4. Lakaran terbaik dihasilkan dengan menggabungkan idea lakaran 1 dan lakaran 2.
5. Setiap kumpulan membentangkan hasil lakaran di hadapan murid yang lain. (PBD)
6. Guru mentaksir kefahaman murid berdasarkan sesi soal jawab dan hasil kerja murid.
KEHADIRAN : /

REFLEKSI /
IMPAK

You might also like